Skocz do zawartości
Forum

jelito drażliwe przyczyną wypadania włosów?


Gość maria93-293

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maria93-293

witajcie, od jakiś 6 lat mam problem z jelitem drażliwym, przeszłam mnóstwo stresu w czasach szkolnych i wlasnie wtedy zdiagnozowano jelito drażliwe,dzisiaj mam 22 lata.
Od tamtego czasu (diagnozy) strasznie wypadają mi wlosy i nic nie pomaga. Mam juz przeswity, strasznie mnie to denerwuje. Uzywam roznych masek, w ogole mam manie na punkcie wlosow.Kondycja jest w miarę ale gestosc-szkoda gadac. Oczywiscie moi inteligentni rodzice mi wmawiaja ,ze to przez uzywanie prostownicy (ktora używałam niecały rok czasu). Szukam osoby ktora ma pojecie o jelicie drażliwym ,w internecie nie ma za wielu informacji, najlepiej osoby ktora choruje na to samo, mam jeszcze kilka pytan. Z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Gość Łasia82

Ja również mam IBS i włosy wypadają mi w dużych ilościach już jakieś 2-3 lata, bez względu na porę roku. Ostatnio brałam przez 2 miesiące preparat witaminowy ze skrzypem i pokrzywą, po odstawieniu miałam spokój kolejne 2 miesiące, ale widzę że znów wypadają. Chyba wrócę do tych witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość Analizatorka

Polecam cynamon łyzeczka herb rozmieszany w 4 łyzkach wody popić 1 szklanką cieplej wody na 30 min przed każdym jedzeniem. i tak przez 4- 5 miesięcy aby wybić wszelkie pasożyty. Pić fermentowane drożdze i sparzone wrzątkiem- jedną kostkę duża dziennie. Pić ziola - pokrzywa krwawnik mięta melisa Skrzyp- gotoawac 15 min na wolniutkim ogniu i po 15 min dosypać reszte ziół. Pić 4 x szklanka ziół koloru czarnej kawy bez mleka. Bo trzeba dostarczyć minerałów i witamin któee sa w drozdzach i witaminach. Jesc x dziennie buraki bo wymiatają pasożyty któe zabija cynamon. Po 6 miesiącach będą odrosty 6 cm długości. Trzeba konsekwentine pić ziola drodze nie jesc mięsa mleka cukru bo zakwasza i stwarza srodowisko do rozwoju pasożytów. Ale jak kto chce musu nie ma - można iść ad hock po antybiotyki i wybić sobie wszelka florę bakt a po 3 miesiącach pasożyty wróca ze zdwojoną siłą do osłabionego organizmu. Drpżdze i ziola działają powoli ale organizm odwdzięczy się Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Gość Anna_Meditravel

Niestety, utrata włosów spowodowana zaburzeniami jelitowymi to dość częsty problem. Szczególnie ryzyko utraty włosów można zaobserwować przy chorobie Leśniowskiego-Crohna, czyli chorobie zapalnej jelita. Więcej na ten temat przeczytasz na Blogu.

Odnośnik do komentarza

ja przy jelicie wrażliwym problemów z włosami nie miałam, chyba, ze to było an przykład spowodowane niedoborem żelaza, też tak może być. Ja przy ibs miałam trochę niedoborów, ale potem odpowiednia dieta czy na przykład mi pomógł bardzo preparat intesta z maslanem sodu na jelita, nie mam problemów z wypróżnianiem, nie mam biegunek i wyniki lepsze tez

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...