Skocz do zawartości
Forum

Jak odkleić opatrunek do od bolącej rany?


Saur0n100

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoże ktoś? Jak odkleić bezboleśnie mocno przyschnięty opatrunek z nasiąkniętej krwią gazy od rany w miare bezboleśnie? probowalem moczyc w cieplej, zimnej wodzie, opatrunek odszedl ale potwornie bolało po dlugim spacerze :/ co zrobic by mniej bolało lub jak odkleić opatrunek z wielowarstwowej gazy tak by nie bolało wcale?
Rozwarstwiać gazę warstwa po warstwie i włókno po wloknie odklejac? czy jak? ;/

Odnośnik do komentarza
Gość hiszpan777

Witam mialem usuwany paznokiec, moczyłem w wodzie około 1,5 godziny i opatrunek niechcial nic zejsc. nic a nic bolało okropnie. obsłuszylem troche opatrunek od wody.
i zaczolem psikac obficie Octeniseptem. Takze dziła i pomaga naprawde prawie bezbolesnie usuwa sie opatrunek. Dzieki za rade:)

Odnośnik do komentarza
Gość Monikaaaaaaaaa

W zeszłym tygodniu, w piątek doznałam wypadku w pracy, mianowicie na krajalnicy od wędlin ucięłam sobie część opuszka i trochę paznokcia, kilka razy namaczałam przed zdjęciem opatrunku ale i tak był ból, a przed chwilą zmieniłam opatrunek, który też był przyklejony do rany. Również polecam gazę popsikać ocetniseptem, schodzi bezboleśnie. Później czysty już gazik też polecam popsikać.

Odnośnik do komentarza

Moczyłem pół godziny w wodzie - nic nie dało
Namoczony wodą palec zacząłem pryskac bardzo obficie octeniseptem.
Powoli ciągnąłem i zeszło bezboleśnie
Na kilka razy trzeba to robić
Powoli ciągniesz później jeszcze raz.
Ja tak zrobiłem z 6 razy i zeszło bezboleśnie.
Nie żałujcie octeniseptu

Odnośnik do komentarza

Tylko i wyłącznie wizyta w dobrym miejscu zajmującymi się ranami... Samemu można wyrządzić sobie krzywdę... Kiedy miałam problem z raną po oparzeniu udałam się do Przychodni leczenia ran i pielęgnacji stóp. Okazało się, że stosowałam nieprawidłowy opatrunek. Z pomocą p. Agnieszki Głuszczak nauczyłam się sprawnie zmieniać go w domu bez bólu. Pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza

Jesli jest rana krwawiąca i gaza się z nią zasklepiła to trzeba długo moczyć żeby zeszła cała krew tylko w ciepłej wodzie, potem osuszyć i próbować zdejmować warstwy gazy przy pomocy octaniseptu. Nigdy nie zrywamy na siłe takiej gazy, powolutku zejdzie 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2016 o 19:24, Gość hiszpan777 napisał:

Witam mialem usuwany paznokiec, moczyłem w wodzie około 1,5 godziny i opatrunek niechcial nic zejsc. nic a nic bolało okropnie. obsłuszylem troche opatrunek od wody.
i zaczolem psikac obficie Octeniseptem. Takze dziła i pomaga naprawde prawie bezbolesnie usuwa sie opatrunek. Dzieki za rade:)

Zgadza się. Obficie polewać Octeniseptem i powoli ogrywać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...