Forum Zdrowie

Jak odkleić opatrunek do od bolącej rany?

Saur0n100

Saur0n100

Pomoże ktoś? Jak odkleić bezboleśnie mocno przyschnięty opatrunek z nasiąkniętej krwią gazy od rany w miare bezboleśnie? probowalem moczyc w cieplej, zimnej wodzie, opatrunek odszedl ale potwornie bolało po dlugim spacerze :/ co zrobic by mniej bolało lub jak odkleić opatrunek z wielowarstwowej gazy tak by nie bolało wcale?
Rozwarstwiać gazę warstwa po warstwie i włókno po wloknie odklejac? czy jak? ;/

121581 saur0n100 Mężczyzna, 26 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~srz

~srz

polewaj woda utleniona i poczekaj az zmieknie i potem powoli odklej. Niestety gdy masz rane ktora sie ze tak powiem babrze to nie bedzie innego spospobu aby sie odklejala bezbolesnie. Musisz poczekac aż sie w miare zagoi i wtedy bedzie lepiej. ;)

~karolina_mloda

~karolina_mloda

Jak ? Szybkim i mocnym pociągnięciem. Zaboli konkretnie, ale tylko raz.

ka-wa

ka-wa wpis edytowany

Zasypuj ranę Dermatolem,dobrze goi i wysusza ranę,tym samym zmniejszy problem z odrywaniem, po kilku opatrunkach.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
Edyciak

Edyciak

własnie, delikatnie i powoli odrywać opatrunek, jak ktoś zaproponował można polewać środkiem odkażającym, by opatrunek trochę "zmiękczał".. nigdy szybkim ruchem!! bo można oderwać razem ze strupem lub z naskórkiem, który się odbudowuje.

30543 edyciak Kobieta, 29 lat, lubelskie
~mssmichalka

~mssmichalka

Polecam przyschnięty opatrunek spryskać Ocenisept, schodzi praktycznie bezboleśnie.

~hiszpan777

~hiszpan777

Witam mialem usuwany paznokiec, moczyłem w wodzie około 1,5 godziny i opatrunek niechcial nic zejsc. nic a nic bolało okropnie. obsłuszylem troche opatrunek od wody.
i zaczolem psikac obficie Octeniseptem. Takze dziła i pomaga naprawde prawie bezbolesnie usuwa sie opatrunek. Dzieki za rade:)

~Monikaaaaaaaaa

~Monikaaaaaaaaa

W zeszłym tygodniu, w piątek doznałam wypadku w pracy, mianowicie na krajalnicy od wędlin ucięłam sobie część opuszka i trochę paznokcia, kilka razy namaczałam przed zdjęciem opatrunku ale i tak był ból, a przed chwilą zmieniłam opatrunek, który też był przyklejony do rany. Również polecam gazę popsikać ocetniseptem, schodzi bezboleśnie. Później czysty już gazik też polecam popsikać.