Skocz do zawartości
Forum

Porażenie splotu barkowego typu Erba


Gość Erba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Podczas porodu lekarz zamiast zrobić cięcie cesarskie (moja mama jest bardzo drobna a ja byłem dość duży i już położne mówiły, że trzeba będzie robić, ale lekarz stwierdził że nie) zastosował chwyt Kristoffera, w wyniku czego doszło u mnie do porażenia splotu barkowego typu erba. Szybko podjęta rehabilitacja sprawiła, że dziś mam "tylko" niedowład - łokieć ucieka mi do góry, ręka jest słabsza, krótsza o centymetr i chudsza, mam ograniczone ruchy, ale daję sobie radę i raczej nie jest to zbyt widoczne. Jednakże jakiś czas temu miałem robione badanie przewodnictwa nerwowego EMG, które nie wykazało absolutnie żadnych ubytków w przewodnictwie nerwowym kończyny górnej lewej - a chyba jakieś powinny być? Po prześwietleniu okazało się, że mam dysplazję stawu ramiennego. Moje pytanie brzmi, czy istnieje możliwość, że moja niemożność wykonywania pełnego zakresu ruchów ręką wynika właśnie z dysplazji, a Erby nie mam (ponoć przy wczesnej rehabilitacji niemowlęcia Erba przechodzi w 80% przypadków)? Czy jest szansa, że po załatwieniu sprawy dysplazji będę miał rękę bardziej sprawną? Czy ktoś z Was też ma to porażenie? Jak sobie radzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Majcheroos

Cześć. Mam 15 lat i także mam to porażenie. Także byłem dość duży przy porodzie (5kg) i także lekarz uszkodził mi ramię. Ale na szczęście moi rodzice w zasadzie od razu podjęli rehabilitację i dziś jestem prawie w pełni sprawny. To co mi zostało, albo tylko to co zauważyłem, to to, że nie mogę wyprostować ręki w łokciu "do końca". Mam ją jakby wygiętą w łuk, jeśli mogę tak powiedzieć. Nie przeszkadza mi to i nie ogranicza moich możliwości. Mój bark jest także słabszy od zdrowego, co jest raczej zrozumiałe, ale to także mnie nie ogranicza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...