Skocz do zawartości
Forum

Czy zastrzyki można zastępować tabletkami?


Gość Jaaaaaaa20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaaaaaaa20

Od dwóch dni borykam się z okropnym bólem krzyża, żadne maści ani tabletki nie pomagają. Dziś byłam u lekarza i przepisał mi zastrzyki 'Olfen 75' w domu mam tabletki o tej samej nazwie. Czy mogę zastąpić zastrzyki tymi tabletkami?

Odnośnik do komentarza
Gość Jaaaaaaa20

Wzięłam i teraz czekam na efekt. Tak się stało, że ból rano się nasilił od wczoraj więc poszłam do lekarza bo liczyłam na to, że może dadzą mi na miejscu coś przeciwbólowego (bo ze dwa razy się tak zdarzyło) dziś się jednak przeliczyłam. Lekarska stwierdziła, że nie wie co może mi być tym bardziej, iż jestem młodą osobą, a jeśli te zastrzyki mi nie pomogą to da skierowanie do ortopedy. Dziś nie mogłam wykupić recepty bo najzwyczajniej nie mam pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Gość Jaaaaaaa20

Tylko na chwilę się pochyliłam. Kiedy powróciłam do pozycji stojącej poczułam silny ból w krzyżu i tak mi zostało. Tabletka którą wzięłam nie pomogła. Próbowałam z pasem masującym, który przyniósł ulgę tylko na chwilę. Chyba będę musiała poczekać jednak do poniedziałku ;c

Odnośnik do komentarza

Tak, możesz. Musisz tylko zwrócić uwagę na dawkę. Pod żadnym pozorem nie słuchaj błyskotliwych rad typu termofor, ciepły kompres, gorąca kąpiel itd. Jeśli masz stan zapalny - a skoro lekarz przepisał ten lek, to chyba masz, wtedy pod wpływem ciepła może się on rozprzestrzenić, a wtedy dopiero będziesz cierpiała. Pamiętaj, nie ogrzewaj - to przynosi tylko pozorną i chwilową ulgę, później będzie gorzej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~Jaaaaaaa20
Tylko na chwilę się pochyliłam. Kiedy powróciłam do pozycji stojącej poczułam silny ból w krzyżu i tak mi zostało. Tabletka którą wzięłam nie pomogła. Próbowałam z pasem masującym, który przyniósł ulgę tylko na chwilę. Chyba będę musiała poczekać jednak do poniedziałku ;c

ja kiedyś miałam podobnie, nie pamiętam co się wtedy stało dokładnie ale zdarzyło się to właśnie przy pochyleniu i nie był to wpadnięty dysk. Też miałam wtedy zapisany Olften 75 i myostan tylko tego ostatniego nie brałam bo on silnie uzależnia ( to jest lek rozluźniający mięśnie). Ból przeszedł mi po jakiś 4 dniach, może tygodniu.

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza
Gość Jaaaaaaa20

Slaydi
Tak, możesz. Musisz tylko zwrócić uwagę na dawkę. Pod żadnym pozorem nie słuchaj błyskotliwych rad typu termofor, ciepły kompres, gorąca kąpiel itd. Jeśli masz stan zapalny - a skoro lekarz przepisał ten lek, to chyba masz, wtedy pod wpływem ciepła może się on rozprzestrzenić, a wtedy dopiero będziesz cierpiała. Pamiętaj, nie ogrzewaj - to przynosi tylko pozorną i chwilową ulgę, później będzie gorzej. Pozdrawiam.

Czyli, że powinnam robić zimne/chłodne okłady?
Co prawda ogrzewałam sobie miejsce bólu, ale odpukać intensywność bólu się nie zwiększyła. Ogólnie to już trzeci dzień mnie trzyma i nie ma żadnej zmiany ani na lepsze, ani na gorsze.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza

~Jaaaaaaa20
Slaydi
Tak, możesz. Musisz tylko zwrócić uwagę na dawkę. Pod żadnym pozorem nie słuchaj błyskotliwych rad typu termofor, ciepły kompres, gorąca kąpiel itd. Jeśli masz stan zapalny - a skoro lekarz przepisał ten lek, to chyba masz, wtedy pod wpływem ciepła może się on rozprzestrzenić, a wtedy dopiero będziesz cierpiała. Pamiętaj, nie ogrzewaj - to przynosi tylko pozorną i chwilową ulgę, później będzie gorzej. Pozdrawiam.

Czyli, że powinnam robić zimne/chłodne okłady?
Co prawda ogrzewałam sobie miejsce bólu, ale odpukać intensywność bólu się nie zwiększyła. Ogólnie to już trzeci dzień mnie trzyma i nie ma żadnej zmiany ani na lepsze, ani na gorsze.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rady.

Nie rób też zimnych okładów, bo nie ma pewności czy to jest stan zapalny, czy nie. Wiem jednak, że przy stanach zapalnych, czy to zębów, czy kości, jakichkolwiek, nie powinno się robić ciepłych okładów, bo to właśnie przynosi ulgę, ale na krótko, a później może być o wiele gorzej, bo stan zapalny pod wpływem ciepła się rozprzestrzenia - wiem bo jestem pielęgniarką. Ja podejrzewam, że to jest właśnie stan zapalny i lekarz widocznie też tak sądzi, skoro przepisał Ci taki lek - on działa między innymi przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Tu gdzie mieszkam taki długotrwały ból, który pojawił się w wyniku nagłej zmiany pozycji nazywa się Hexenschuss lub Lumbago, nie wiem niestety jak to się nazywa po polsku, ale to jest stan zapalny krzyża, ogólnie tych stawów które się tam znajdują. Jeśli to to, to może trwać nawet kilka tygodni. Może znasz kogoś kto zna niemiecki i będzie wiedział jak to się nazywa po polsku, wtedy poczytaj sobie jak postępować przy takim schorzeniu, żeby sobie ulżyć. Życzę nie tyle szybkiego powrotu do zdrowia - bo jak pisałam to może potrwać kilka tygodni - ale szybkiej poprawy. Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Gość Jaaaaaaa20

Z tego co wyczytałam w internecie to te dwie nazwy oznaczają dokładnie to samo co rwa kulszowa. Te kilka tygodni mnie wcale nie pocieszyły, aż bo je się pomyśleć co będzie za 30 bo teraz nawet 20-stki nie mam skończonej a już mam problemy ze stawami kolanowymi i teraz jeszcze ten ból w krzyżu. Będę musiała jakoś wytrzymać.

Dziękuję bardzo za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...