Skocz do zawartości
Forum

Czy laserowa korekcja wzroku boli?


Gość Kika255

Rekomendowane odpowiedzi

nie no laserowa korekcja wgl nie boli ;) bo jest przeprowadzana w znieczuleniu więc nie ma się czego bać ;) potem mogą cie troszeczke piec oczy ale zazwyczaj jest ,ze wracasz po zabiegu do codziennego życia juz na następny dzień ;)tak jest w przypadku lentivu ;) jest o wiele szybsza rekonwalenscencja niz np przy metodzie , która była stosowana , a mianowicie mam tu na mysli lasik . było tu większe ryzyko wystąpienia np zespołu suchego oka . poza tym dłuzej ze tak powiem dochodziło się do siebie . natomiast przy zabiegu lentivu , np po 3 dniach mozemy juz latac samolotem ;)

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszą nie boli, bo zabieg jest w znieczuleniu miejscowym. :) A czas gojenia jest mocno indywidualny, niektórzy dłużej niektórzy krócej :) Jestem świeżo po zabiegu, jutro mija trzy tygodnie, pierwsze dni były rożne, miałam problemy z ostrością ale dzis już wszystko super :).

Odnośnik do komentarza

Każdy ma subiektywny sposób odczuwania bólu. jednego boli drugiego nie boli wcale, inny będzie odczuwał dyskomfort.

Dodatkowo każde oko jest inne, każdy pacjent ma inne warunki do przeprowadzenia zabiegu i to lekarz ostatecznie decyduje jaką metodą. Czasami i podczas zabiegu może się okazać, że należy zmienić metodę. Nie można tak szastać poleceniem zrobienia operacji taką czy inną metodą.

Dodatkowo EBK to metoda stosowana zdecydowanie dłużej i można więcej już powiedzieć o jej skutkach w dłuższej perspektywie czasu.

Nie jestem lekarzem, nawet nie mam wykształcenia medycznego a do okulisty chodziłam z chorą mamą, która leczyła zaćmę. Takie właśnie podejście miał jej lekarz i trudno się z nim nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Gość VrginaEvans

Kazdy inaczej przechodzi okres rekonwalscencji . Bardzo dużo zalezy od naszego organizmu . Również jestempo zabiegu Lentivu 3 tygodnie jakieś . Rzeczywiście szybko do siebie doszłam . Czułam gdzieś tam jeszcze mały dyskomfort na następny dzień , ale potem coraz bardziej mijał z biegiem czasu;) i duży plus ,,ze mogłam pójść na basen 7 dni po zabiegu ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem krótkowidzem, wada niby nie jest duża bo -2,5 na każdym oku ale jest to dla mnie na co dzień uciążliwe, nosić okularów nie lubię, szkła mnie podrażniają. Wiem, e jest kilka laserów i szukam info który najlepszy. Widziałam ze w spektrum mają lasik, lasek, femtolasik, jestem ciekawa jak wyglada sama kwalifikacja do zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem Cię doskonale, noszenie okularów nie jest zbyt komfortowe, tym bardziej jak w moim przypadku jak mam małe dziecko :) dlatego też trochę się interesuje tym tematem. Kwalifikacje do zabiegu to na pewno szereg badań, no i rodzaj zabiegu zależy od wady i to lekarz pewnie decyduje. Ale pocieszające jest to, że w spektrum badania są wykonane w ciągu jednego dnia i jeszcze tego samego dnia jest konsultacja.

Odnośnik do komentarza
Gość grazkowska

W spektrum we wrocławiu można na nfz się też zapisać. Robią zabiegi laserowe metodą lasik ale też najnowocześniejszą metodą femtolasik, jest to metoda dużo bezpieczniejsza i z dużo mniejszym ryzykiem powikłań, oczy po zabiegu femtolasikiem szybciej się regenerują

Odnośnik do komentarza
Gość grazkowska

Dużo zależy od przeprowadzonej metody, po femtolasik różnica jest od razu, ale na pełen efekt trzeba poczekać nawet do kilku miesięcy, po zabiegu jest zalecane mocne oszczędzanie oczu, zresztą najlepiej umówić się na konsultacje i tam dopytać o wszystko, w spektrum możesz dostać się na nfz na wizytę i czas oczekiwania ie jest bardzo długi

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info :) Oczywiście orientowałam się jak to wygląda w spektrum. wiem, że można na NFZ to fajnie. Co do metody, to konsultacja jest niezbędna, bo to lekarz decyduje jaka metoda jest odpowiednia dla konkretnego przypadku. Tam w spektrum wykonują zabiegi metodą LASIK, FemtoLASIK, EBK i LASEK, no ale jak mówię to pewnie już lekarz ma ostatnie zdanie jaka metoda będzie dla pacjenta najlepsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...