Forum Zdrowie

Czy laserowa korekcja wzroku boli?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mimika22

~mimika22

Na pewno nie boli, to dają na to jakies ogólne znieczulenie i jest sie normalnie przytomnym w trakcie operacji.

~Amelia34

~Amelia34

Nie boli, bo oko jest miejscowo znieczulone, ale tylko oko, nie cały człowiek - więc tak faktycznie to się wszystko wie, widzi, jest przytomnym, a lekarze mogą spokojnie na oku pracować. Jeden mój znajomy, który robił korekcję w klinice (sopocki Blikpol, przy Monciaku), mówił, że boleć nie bolało, ale czuł taki mały dyskomfort jakby ucisk - zupełnie do przeżycia. Ale dzisiaj ma wzrok jak żyleta i nic się nie pogarsza, tak że myślę, że całkowicie do przeżycia:)

~MoniKaEs

~MoniKaEs

Zabieg korekcji laserowej absolutnie nie boli i do tego trwa bardzo krótko, bo ok. 15 minut. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego, wystarczy znieczulenie miejscowe. Jeszcze tego samego dnia, praktycznie zaraz po zabiegu wychodzisz do domu.

~Wiola77

~Wiola77

A jak długo trwa gojenie oczu po zabiegu? Czy okres trwania rekonwalescencji zależy od metody korekcji? Słyszałam, że EBK jest bardzo dobrą metodą i chyba jedną z najbardziej zachwalanych metod przez pacjentów. Czy podzielacie tą opinię? Planuję zabieg w na początku roku 2016, o ile zostanę zakwalifikowana do korekcji.

~MoniKaEs

~MoniKaEs

Rzeczywiście metoda EBK jest teraz jedną z najbardziej polecanych metod korekcji laserowej. Przede wszystkim dlatego, że jest jedną z najbezpieczniejszych metod. Jest mało inwazyjna. Nie narusza głębszej struktury oka i dzięki temu okres gojenia oka po zabiegu jest o wiele krótszy niż w przypadku innych metod. Rekonwalescencja trwa kilka dni.

~Anik0

~Anik0

W gronie moich znajomych na razie dwie osoby robiły zabiegi korekcji laserowej. Jedna z koleżanek została zakwalifikowana do epi-lasiku i bardzo zachwala tę metodę, ponieważ wszystko zagoiło się bardzo dobrze, a wada została całkowicie usunięta. Druga ze znajomych miała EBK i też jest zadowolona z efektów korekcji. W jej przypadku okres rekonwalescencji był naprawdę krótki. No i wzrok naprawiony całkowicie. Ja też powoli zaczynam przymierzać się do korekcji. Kiedyś byłam już na konsultacjach, ale wtedy nie zdecydowałam się na zabieg. Dopiero teraz dojrzałam do tej decyzji, szczególnie, że mam tak pozytywne przykłady wokół siebie.

~Loonia

~Loonia

A gdzie robiły zabieg Twoje koleżanki? Ja też chciałabym zapisać się na konsultację, ale zupełnie nie wiem, gdzie się udać. Szukam kliniki w Warszawie.

~MonikaEs

~MonikaEs

Ja robiłam w Klinice Cmo laser, bardzooo polecam szczególnie doktor Izdebską, wspaniała lekarka z wieloletnim doświadczeniem.

~Anik0

~Anik0

To chyba większość osób tam robi korekcję wzroku. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Moje znajome też tam miały przeprowadzany zabieg. Ja również planuję udać się na Grzybowską na konsultację.

~Wiwienka

~Wiwienka

To chyba już ostatnia Klinika, która nie oszukuje i przykłada się do kwalifikacji.

~Anik0

~Anik0

No i już jestem po korekcji i rekonwalescencji. Bardzo się cieszę, że trafiłam do dr Gadomskiej, bo to super pozytywna kobieta i do tego bardzo dobra specjalistka. Już na pierwszej wizycie wszystko dokładnie mi wyjaśniła i odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Tak, że miałam jasność całej sytuacji. Jestem bardzo zadowolona z naszej "współpracy". W tej chwili widzę świetnie bez okularów. Oczy są całkowicie zagojone i wreszcie mogę cieszyć się w pełni z efektów zabiegu.

~filipinska

~filipinska

A powiesz coś więcej, jak wyglądał zabieg, jak się czułas od razu po? Czy od razu widziałaś dobrze?

~filipinska

~filipinska

I jak wrażenia po ? Od razu widziałaś lepiej? Po ilu dniach wróciłaś do codziennych zajęć?

~Anik0

~Anik0

Jeżeli chodzi o sam zabieg, to nie spodziewałam się, że wszystko przebiegnie tak sprawnie. Dostałam miejscowe znieczulenie i nie czułam żadnego bólu. Przez kilka dni po zabiegu odczuwałam dyskomfort związany ze zwiększoną wrażliwością na światło, lekkie swędzenie i pieczenie. W tej chwili jest już wszystko zgojone i czuję się doskonale. A jeżeli chodzi o wzrok, to widziałam dobrze od razu po zabiegu.

~KlaraZet

~KlaraZet

A jak z kroplami do oczu? Czy nadal ich używasz, czy już nie potrzebujesz nawilżać oczu? Czy nie masz żadnych efektów ubocznych po zabiegu korekcji? Też chciałabym zrobić taki zabieg, ale boję się powikłań.

~Anik0

~Anik0

Kropli już nie potrzebuje, naprawdę jestem na takim etapie, że nie mam się czym przejmować i zapominam że miałam kiedyś wadę. Efektów ubocznych nie mam i mam nadzieję, że się nie pojawią:)

Czerniczka

Czerniczka

Możecie mi powiedzieć, jakie są mniej więcej ceny za laserową korekcję wzroku?

169718 czerniczka Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Anik0

~Anik0

Cena za zabieg korekcji laserowej zależy od rodzaju metody, do której pacjent zostanie zakwalifikowany. Cena mieści się w przedziale od ok. 2300 do 3200 pln za oko.

~Malwka4

~Malwka4

No to różnica jest spora, a to ta najdroższa pewnie najlepsza. Mnie interesuje ta EBK, bo wiele osób pisze o niej pozytywne opinie.

~mirabella9

~mirabella9

Tak, jest ona teraz najbardziej popularną metodą i sądzę, że ok 70 % osób jest kwalifikowana do tej metody. Rekonwalescencja trwa bardzo krótko i nie ingeruje się tak w oko jak przy innych metodach, przez co głębsze warstwy rogówki nie zostają uszkodzone.