Skocz do zawartości
Forum

Znieczulenie zęba a czas jego trwania


Gość mary789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś okolo godziny 9 miałam zabieg dentystyczny na dolną 5. Dostalam zaaplikowane znieczulenie nasiękowe oczywiscie nic potem nie czułam. Zaczynam sie martwić bo zaraz bedzie 5 godz od zabiegu a znieczulenie nie puszcza. Mam znieczuloną prawie cała żuchwę,pół jezyka,dolną wargę,pół policzka. Nic nie czuje oprocz dretwienia i mrowienia.

I pytanie... ile to jeszcze moze trzymać?

Z reguly takie znieczulenie puszcza po 2-3 godz a tu...
Jak nie pusci za 2 godz to jechac na pogotowie czy dluzej nie czekac?

Odnośnik do komentarza

A ja proponuję cierpliwie poczekać aż znieczulenie samo zejdzie. Ja mam głownie tego typu znieczulenia u stomatologa i zawsze schodzą samoistnie wiec nie obawiaj sie na zapas. A moze juz zeszło?
Fakt,ze powinno zejsc do okolo 3h po zabiegu ale w rzeczywistosci bywa róznie.Wazne by wtedy nic nie jesc,nie pić i cierpliwie czekać.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Niedostateczne znieczulenie – zbyt mało środka znieczulającego lub środek wstrzyknięty w nieodpowiednim miejscu i pacjent nadal odczuwa ból.
Uszkodzenie nerwu czuciowego – zależnie od stopnia uszkodzenia może się utrzymywać nawet do kilku miesięcy, póki włókna nerwowe się nie zregenerują.
Porażenie nerwów ruchowych – jest to na przykład porażenie mimiczne twarzy, które zazwyczaj ustępuje bez leczenia, po wchłonięciu się płynu znieczulającego, czyli po kilku godzinach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...