Skocz do zawartości
Forum

Bóle kręgosłupa a fotel do masażu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna Wdowa

Bo ja wiem, wszystko zależy od tego jakie podłoże mają te bóle. Jeśli to kwestia przemęczenia to mogą one pomóc, jeśli te bóle pochodzą od zmian zwyrodnieniowych czy czymś innym to fotel Ci tu nie pomoże

Odnośnik do komentarza

Na bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa pomaga masaż.ale czy akurat ten fotel będzie pomocny,nie wiem,
są też maty masujące,a moja koleżanka kupiła sobie łóżko masujące,jest zadowolona,ale to duży koszt,

najlepiej jakby można samemu wypróbować,zawsze masaż jaki by nie był rozluźnia mięśnie i zmniejsza ból.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

tak tak, tez tak własnie słyszałem, ze lepsze by były naturalne masaże, ale to wiąże się z ciągłym umawianiem się i problematycznym np dojeżdzaniem do masażysty,..... ech już sam nie wiem.... aż nawet z ciekawosci przeszedłem sie do salonu z takimi fotelami.... droga sprawa,,,, ale jak usiadłem na fotel Fuji to po prostu niesamowite uczucie... myśle że takie codzienne masaże by pomogły...hmmmmm ciągłe rozważania w mojej głowie...

Odnośnik do komentarza

No więc trochę czasu mnie nie było ale już jestem i jestem po jakimś czasie użytkowania mojego w Pełni Automatycznego Osobistego Masażysty:D Piszę wielkimi literami bo jestem bardzo ale to bardzo zadowolony:D Z resztą wszyscy są zadowoleni, dzieci przyjeżdzają się masować (w końcu prezent od nich) sąsiedzi wpadają no i przede wszystkim ja mogę sobie pozwolić na odprężające serie masaży. Wiem że wiele osób powie że "aaa tam fotel to na ból się nie nadaje", ale w moim nawet po tak krótkim czasie jest poprawa. Wreszcie mogę jakoś w miarę bez bólu wstać z łóżka. Mysle że opcja podgrzewania w moim fotelu tez daje dużo na tym polu, ponieważ jako sobie konkretnie wygrzeję plecy wieczorem to rano jest efekt. Ogólnie nie wiem jak będzie dalej ale ja jestem zadowolony bardzo!!! Także każdy ma inne doświadczenia ale ja zawsze będe polecał:D

Odnośnik do komentarza

To fajnie ,że okazał się bardzo przydatny ,jak ze wszystkim nie można przesadzać z tym masowaniem,bo przecież ten masaż Cię nie ma wyleczyć tylko przynieść ulgę,
zwyrodnienia kręgosłupa i tak się będą pogłębiały ,pomocne też by były ćwiczenia w odciążeniu kręgosłupa,bo przy takich schorzeniach trzeba wzmacniać mięśnie, a fotel tego nie zapewni.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o masażery wszelkiego typu, zaczynając od foteli, przez maty, a kończąc na jakiś małych rollerach to najlepsze rzeczy robi firma Casada chyba. Szybka dostawa, dobra obsługa, ja stąd mam specjalny masażer do pleców.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena78

no i co z tego ,że autor wątku ma 26 lat ?:P hehe ;) no faktycznie dzieci mu raczej nie kupią łóżka masującego :P . Ale zgadzam się z REginą65 ,że powinno się najpierw pójść do lekarza , nie ma co to robić przy takich sprawach samowolki . co do łóżka masującego jest dobre łóżko i nazywa się hot stone , jest to właśnie łóżko dla osób cierpiących na :bóle kręgosłupa,mające problemy z krążeniem w nogach ,żylaki itd.

Odnośnik do komentarza

Ja mogę dodać od siebie , że łóżko hot stone likwiduje ból kręgosłupa i ustawia odpowiednio kręgi . W tym momencie jak danej osobie ustawia odpowiednio kręgi , to nie trzeba chodzić do kręgarza.no i w dodatku poprawia krążenie krwi ;) takze jak ktoś ma problemy krążeniowe , to równiez polecam ;)

Odnośnik do komentarza

Łóżko Hot stone to nie jest tania inwestycja .. niestety .Choć fakt jest to bardzo dobre łóżko zwłaszcza dla osób starszych ( kupiłem mojej babci , która przeprowadziła się do mnie do domu , jest chora )Jest zadowolona bo mówi ,ze już ją tak kręgosłup nie boli . Ma osetoporoze w dodatku , jedno biodro ma lekko wyżej , drugie nizej , niejednokrotni widze jak palce jej dosłownie jakby wyginało ;/ masakra

Odnośnik do komentarza
Gość Bobbi Brown

Masujący fotel brzmi fajnie, też kiedyś rozważałem ten temat i byłem bliski zakupu ale w ostatniej chwili dowiedziałem się o leczniczych właściwościach wełny merino formie podkoszulka. wełna delikatnie masuję moje plecy i korzonki nawet będąc mokra. Można powiedzieć że jest to taka moja wersja przenośnego masującego fotelu ale duzo tansza :p Ale tak serio to cieszę się że na co dzień będąc w pracy w ciągłym ruchu mogę odczuc ulgę i nie wracam do domu padnięty oraz zły na cały świat. Bardzo fajne jest to że koszulkę można spokojnie nosić intensywnie przez 2,3 dni bez codziennego prania. Często też noszę ja w formie bielizny termoaktywnej.

Odnośnik do komentarza

Mam fotel do masażu od dwóch lat i to najlepszy sprzęt, jaki kiedykolwiek kupiłam. Już wszyscy moi znajomi korzystali, też z pozytywnymi ocenami. Mój syn przestał się garbić. Mnie głowa od dawna już w ogóle nie boli. Jak siedzę przed komputerem po 8 – 10 godzin to też nic nie czuję w kręgosłupie. Super sprawa na wszystko praktycznie. Ciało potrzebuje odpoczynku, a nie ma nic lepszego od masażu.

Odnośnik do komentarza

Chciałabym kupić fotel masujący zbliżony jakością do „ludzkich rąk”. Dość długo szukałam i w końcu po testach zdecydowałam się na ten model https://www.prohealth.pl/relax-wypoczynek/fotele-masujace/fotel-masujacy-focus-medical.html. Nie jest drogi, ale ma podobne funkcje masażu do foteli masujących za około 15 – 20 000 złotych. Codziennie korzystam. Polecam wszystkim znajomym.

Odnośnik do komentarza

Oj również zgadzam się ze stwierdzeniem, że wybór odpowiedniego materaca jest bardzo ważny dla naszego kręgosłupa. Warto zainwestować w jakość - prześpimy prawie 1/3 swojego życia tak więc warto zadbać o to aby było wygodnie Najlepsze moim zdaniem materaca posiada w swojej ofercie Sembella. Nie są tanie ale można napotkać w sieci sporo promocji . Warto też zadzwonić do obsługi sklepu - na pewno doradzą co wybrać najlepiej.

Na ich stronie jest równiez poradnik jak wybrać dobry materac: https://sembella.pl/wybor-materaca-wskazowki/dobrac-odpowiedni-materac/

Wybór powinien byc indywidualny.

Odnośnik do komentarza

Polecam ci ten fotel https://www.prohealth.pl/relax-wypoczynek/fotele-masujace/fotel-z-masazem-na-monety.html. Kupiliśmy z żoną moim rodzicom po przejściu na emeryturę. Teraz przymierzamy się, żeby i we własnym domu postawić. Ogólnie zaskoczyła mnie pozytywnie jakość masażu, właściwie całego ciała. Do pozycji leżącej całkowicie się fotel rozkłada, automatycznie. Niczego nie trzeba programować. Sam się dopasuje do człowieka. Już od 2 lat jest, a nic się z nim pod względem technicznym nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej zacząć od wizyty u specjalisty? U mnie bóle kręgosłupa były spowodowane dyskopatią i ani zmiana materaca ani żadne fotele masujące w niczym by mi nie pomogły.Przyszło co do czego i w końcu w warszawskim ośrodku chorób kręgosłupa przy szpitalu św.Elżbiety miałem zabieg wprowadzenia drogą iniekcji do dysku DiscoGel-u. Po zabiegu ten chory dysk mi się regenerował około 8 tygodni i po bólu. Żałuję,że szybciej nie zgłosiłem się gdzie trzeba tylko na własne życzenie męczyłem z bólem pleców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...