Skocz do zawartości
Forum

Sylwetka serca powiększona w zakresie lewej komory


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałam mój wynik z RTG klatki piersiowej. Proszę o skomentowanie. Nadmienię, że we wrześniu i ponownie na koniec pazdziernika chorowałam na zapalenie oskrzeli. Leczę sie od wielu lat na nadciśnienie. Proszę o skomentowanie wyniku. Na zdjęciu w projekcji P-A w pełnym wdechu nie występują żadne objwy patologii ze strony śródpiersia. Sylwetka serca powiększona w zakresie lewej komory. Miąższ płucny obustronnie jednakowo przejrzysty, bez zmian naciekowych, prawidłowy rysunek naciekowy. Wzmozony rysunek okołooskrzelowy o charakterze przewlekłym wczesnym. Pozapalnie pogrubiała opłucna szczytowa prawostronnie. Drobne zwłóknienia pozapalne w okolicy poszerzonych wnęk płucnych. Kąty żebrowo-przeponowe są spłycone i słabo widoczne. Nie stwierdza się nieprawidłowości w uwidocznionych strukturach podprzeponowych i tkankach miękkich ściany klatki piersiowej. Klatka piersiowa jest symetryczna bez zmian patologicznych w żebrach i innych uwidocznionych strukturach kostnych. Szczelina pozioma ustawiona prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Gość FuTuReLooK

czy palisz papierosy/ od jak dawna? Czy mierzysz sobie ciśnienie / jakie masz wartości

Właściwie nie ma się do czego bardzo przyczepić, masz zmiany pochorobowe, ale już zaleczone, poza tym daje się we znaki nadciśnienie ( od jak dawna chorujesz?) - przerost l. komory

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...