Skocz do zawartości
Forum

Brak aktywności fizycznej a zdrowie


Gość sikson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pewien problem .. otóż ostatnimi czasy miałem tak jakby stany depresyjne ..tzn ciągle siedziałem w domu ... non stop przy komputerze ... nawet leżałem przy nim ... I mam takie pytanie :) Jak brak aktywności fizycznej może wpłynąć na zdrowie ?? Pytam się ponieważ kiedyś uprawiałem częstą aktywność fizyczną i z czasem to zaczęło zanikać .... Chciałbym ponownie zacząć ćwiczyć ale nie wiem jak to będzie teraz wyglądało po takim czasie ...z tego co próbowałem to wiem że mi się mięśnie zastały ... Jak można rozruszać ciało i przyzwyczaić je do ruchu po takim czasie spędzonym przy komputerze ..?? Nie pale fajek ,nie pije .. waga stoi w miejscu . Hmm i co tu jeszcze mogę wspomnąć to to ,że prawie ciąle jestem zmęczony jak i brak mi motywacji do czegokolwiek między innymi do szkoły .. Czy to może być tym spowodowane ?? Nie powiem ale również zauważyłem że przełożyło to się na problemy ze sferą seksualną (słaby wzwód jak i znikome libido ) .Śpię 8 godzin ,odżywiam się zdrowo .. Co o tym sądzicie ?? O każdą opinię będę wdzięczny :) Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza

Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Pomału zaczynaj i pomału dokładaj więcej ćwiczeń. To zależy jaką formę sporu wybierzesz. Sam spacer dobrze Ci zrobi, biegi, rower, siłownia, jakieś ćwiczenia w domu. Myślałeś o tym?
Tak brak aktywności fizycznej, zła dieta może wpływać na wzwód i samopoczucie.
Nadmierna masturbacja też wpływa na problemy z erekcją i słabe podniecenie tak na marginesie.
Wykonaj sobie też badanie krwi, będziesz miał większość jasność na temat swojego stanu zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedz Kwiatuszku :) Badania Krwi robiłem wszystko w porządku :) tylko mam mały poziom krwinek czerwonych...ale to niby nic takiego .Kiedyś właśnie sporo grałem w piłkę nożną ,biegałem , na siłowni ... jak już wspominałem dostałem takiej chwili że po prostu odstawiłem to na bok ... i teraz ciężko mi jest do tego wrócić .
A bardzo bym chciał i mam taki zamiar :) Ale właśnie u mnie jest taki problem że mam podejrzenie tarczycy .... i lekarz zabronił mi aktywności fizycznej..tak to bym już dawno zaczął :) Masturbacja ? hmm nie robię tego już prawie tydzień i nie mam zamiaru tego już robić :) Przecież od tego też są polucje ;) Jeżeli mam mieć jakieś problemy seksualne w przyszłości jak obecnie ... to mogę zrezygnować ze wszystkiego aby tylko wrócić do tego dobrego.Tak więc na chwilę obecną tylko mi sam spacer zostaje , dobra dieta , i brak aktywności seksualnej patrz (masturbacja ) bo naprawdę te libido jest słabe jak i również same wzwody ..Zobaczymy jak to będzie ;)

Odnośnik do komentarza

Mialem robione Tsh to raz wyszlo w normie,ale z nadwyzka .. drugi raz juz wyszla poza norme...robilem dodatkowe badania na tarczyce i niby nic nie wyszlo...ale dostalem skierowanie od kardiologa do endokrynologa i wlasnie mam wizyte w piatek :) poczatkowo wskazywqlo to podejrzeniq z sercem ..ale echo i ekg nic takiego nie wyszlo ...niedawno mialem Holter RR ..i z wynikami mam isc do kardiologa znow ..:) oraz jeszcze do pulmonologa dostslem skierowanie.Szczerze to oni nie bardzo wiedza co to :/ trwa dochodzenie :) Moge miec np problemy hormonalne z racji sztbkiego rosniecia :) tak teraz jezdze po tych lekarzach mimo takiego wieku :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...