Skocz do zawartości
Forum

Ból zęba po leczeniu kanałowym


Gość Carea

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dentysta też nie wie, skoro powyciągał nerwy.. Powiedzcie, czy zdjęcie rtg coś rozwiąże? Dziąsło mam całe.. Boję się, że trzeba będzie usunąć, a wyniósł mnie on 600zł.. Najgorsze, że obok nie mam zęba i chcę wstawić..

Odnośnik do komentarza

Rtg może coś wyjaśnić,jeśli boli to dentysta powinien otworzyć kanał ,bo czasem to pomaga,a i można leczyć przez kanał,
ja pamiętam jak mnie bolał ząb martwy,otwarcie kanału nic nie dało, pomogło przebicie cieniutka igiełką w kanale /dopiero drugi dentysta sobie poradził/+ antybiotyk.

Być może u Ciebie miazga jeszcze nie uległa martwicy,/źle zatruty ząb/w poniższym artykule znajdziesz wszystko co Cię interesuje.

http://www.anident.pl/leczenie-kanalowe.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Tak, ja czekam już na plombowanie, kanały są już wypełnione. Ząb sam w sobie nie boli, ale jak wciągam zimne powietrze, albo piję zimne, to skaczę z bólu. Lekarz sprawdził, czy miazga uległa martwicy, w sumie na każdej wizycie mówię, że boli i nie daje mi to spokoju.. No zobaczymy, w poniedziałek będę dzwonić i umawiać. W sumie wszystko co mi robi w obrębie tego zęba bez znieczulenia, nie boli. Słyszałam, że ząb po kanałówce może boleć do 3 tygodni? Ale jak może boleć skoro jest pozbawiony nerwów?

Odnośnik do komentarza
Gość joanna2014

ja mialam leczonego zęba siódemke kanałowo osiem lat temu całe 8 lat ćmił mimo że był martwy znaczy usunieta została miazga wkoncu wybralam sie do dentysty okazało sie ze bolał bo kanał nie został dokońca wypełniony i niedokońca go tamta dentystka osiem lat temu udrożniła kanały bo nawet nie zrobiła wtedy rtg po leczeniu. I czeka mnie nowe leczenie kanałowe żeby dokładnie opracować kanały nie zrobione wtedy

Odnośnik do komentarza
Gość Kamczatka

~Carea
Zadzwonię jutro i powiem, że mnie nadal boli i że zrobię zdjęcie..zobaczymy, mam nadzieję, że dużo pomoże..

Możliwe że masz gdzieś jakiś nadprogramowy kanał którego nie widać, czasami takie rzeczy się zdarzają, być może miazga i kanały się jeszcze nie zatruły ostatecznie. Miałas zdjęcie rtg robione?

Odnośnik do komentarza

jak się objawia taki umartwiony ząb? jak Was czytam to jestem przerażona, ja właśnie kończę drugie już leczenie orto i wydaje się że z zębami wszystko ok, zresztą pytałam czy jakieś ubytki mi się pojawiły bo to jednak 3 lata w aparacie to mówi że nie że wszystko ok , po zdjęciu będzie pewnie lepiej widać,
jak te martwe zęby się zachowują , kiedyś słyszałam że ciemnieją, ale czy to o to chodzi, bolą Was ???
Poza tym robiłam tomografie stomatologiczną i wszystko w niej wyszło ok
https://depilacjalaserem.info.pl/po-co-wykonuje-sie-tomografie-stomatologiczna/

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.02.2014 o 20:52, ka-wa napisał:

Rtg może coś wyjaśnić,jeśli boli to dentysta powinien otworzyć kanał ,bo czasem to pomaga,a i można leczyć przez kanał,
ja pamiętam jak mnie bolał ząb martwy,otwarcie kanału nic nie dało, pomogło przebicie cieniutka igiełką w kanale /dopiero drugi dentysta sobie poradził/+ antybiotyk.

Być może u Ciebie miazga jeszcze nie uległa martwicy,/źle zatruty ząb/w poniższym artykule znajdziesz wszystko co Cię interesuje.

http://implantytorun.pl/psucie-sie-zebow/

Dzięki za dużą dawkę informacji! super sprawa!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...