Skocz do zawartości
Forum

Nić dentystyczna a krwawienie dziąseł


Lawenda

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dziąsła krwawią Ci również podczas mycia zębów, jest to objaw stanu zapalnego dziąseł, a jednocześnie wstęp do chorób periodontologicznych.

Nitkowanie zębów należy przeprowadzać w prawidłowy sposób, by nie uszkodzić przyczepu nabłonkowego dziąsła, nitkę prowadzić po powierzchni zęba, a nie bezpośrednio do przestrzeni międzyzębowej.

Odnośnik do komentarza
Gość Karol30

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest irygator bo nitkowanie jest dość czasochłonne i trzeba umiejętnie się posługiwać a irygatory wzmacniają nam dziąsła dodatkowo. Sam odłożyłem troszke gotówki i zakupiłem Waterpika Wp100 ponoć najlepszy wśród irygatorów:)

Odnośnik do komentarza
Gość Moonnikkaa

A mi się wydaje, że jest to bardziej natura dziąseł niż jakieś zapalenie. Nienawidzę nitkowania zębów, bo sprawia mi to niemiłosierny ból i po każdym nitkowaniu mam pełne usta krwi. Polecam spróbować takich specjalnych czyścików międzyzębowych, można je kupić w każdej aptece. Nie są tak brutalne dla dziąseł jak nitka. Wydaje mi się, że ten płyn też naprawdę dużo daje https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-gum-therapy.
U mnie się sprawdził, według producenta: "Leczy i zapobiega problemom dziąseł, zapaleniom i krwawieniu" więc na pewno warto go wypróbować. Widzę go w każdym Rossmanie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...