Forum Zdrowe zęby

Wybielanie zębów

Cherry94

Cherry94

Witam! Czytałam gdzieś, że wypełnienia w zębach nie są wskazaniem do wybielania ich. Czy to prawda? Niestety, mimo że mam proste zęby, to od zawsze są żółte. Mam już tego dość, ponieważ wstydzę się uśmiechać, śmiać. Gdy byłam młodsza, ktoś nawet porównywał je do gwiazd (bo są żółte). ;(

Czy jestem skazana na żółte zęby już do końca życia? Czy pomimo wypełnień jednak mogę podjąć się wybielania zębów?
Proszę tylko nie proponować mi wybielania zębów zwykłą "wybielającą" pastą do zębów, ponieważ nie dają one żadnych efektów.

94943 cherry94 Kobieta, 25 lat, bfbgff

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tabakiera

~Tabakiera

nie słyszałam o tym, ale tu może chodzić o fakt że zęby wybielisz wyplenienia nie. Może tu tkwi ten problem

Lek. dent. Elżbieta Grzesiak

Lek. dent. Elżbieta Grzesiak

Odpowiedź eksperta

Z chwila wyrznięcia się pierwszych zębów ich kolor jest biały, jednak kolorowe pokarmy i pewne nawyki powodują iż z upływem czasu przebarwienia przenikają głęboko w strukturę zęba.

Pytasz, czy plomby są przeciwwskazaniem do wybielania - otoż nie są, tylko należy pamiętać, że po zabiegu wybielana pomby należy również wymienić, gdyż wybieleniu podlega tylko struktura zęba.

Przedstawiam, jakie są wskazania do wybielania zębów - przebarwienia spowodowane kawą, herbatą, paleniem papierosów, przebarwienia po antybiotykach

Do przeciwwskazań należą: młody wiek (okres do 16 rż), ciąża i laktacja.

Obecnie najbardziej efektywny sposób wybielania można osiągnąć w gabinecie stomatologicznym przy użyciu specjalnej lampy i żelu.

W ciągu godziny można odmienić kolor swoich zębów od kilu do kilkunastu tonów.

Ważne, by zapytać dentystę czy preparaty, których używa są zgodne z dyrektywa europejską - po nich nie ma nadwrażliwości pozabiegowej, bo zawierają znikome ilości nadtlenku wodoru.

Efekt wybielania może się utrzymać od roku do 2 lat.

By podtrzymać efekt zabiegu warto stosować pasty wybielające.

103144 lek-dent-elzbieta-grzesiak Kobieta, 38 lat, Warszawa
~aniela55

~aniela55

są znacznie szybsze sppsby na wybielenia zebów niż pasty

twojarenia

twojarenia

jak ktoś zastosuję żel dr martin schwarz to po 40 minutach będzie miał efekt

183176 twojarenia Kobieta, 33 lata, Katowice
~CudoGosia

~CudoGosia

Osobiście na pastach i wszystkich takich specyfikach się zawiodłam. Dopiero gdy poszłam na profesjonalne wybielanie byłam zadowolona z efektu (klinika Anam w Warszawie gdyby ktoś też chciał spróbować).

~vertis

~vertis

Wszystkim osobom mieszkającym w okolicach Lublina, które rozglądają się za sprawdzoną placówką zajmującą się wybielaniem zębów polecam przychodnię https://przychodniadental.pl/ Tam oferują kilka skutecznych metod wybielania zębów. Możecie wybrać tą, która wam najbardziej pasuje.