Skocz do zawartości
Forum

Wybielanie zębów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czytałam gdzieś, że wypełnienia w zębach nie są wskazaniem do wybielania ich. Czy to prawda? Niestety, mimo że mam proste zęby, to od zawsze są żółte. Mam już tego dość, ponieważ wstydzę się uśmiechać, śmiać. Gdy byłam młodsza, ktoś nawet porównywał je do gwiazd (bo są żółte). ;(

Czy jestem skazana na żółte zęby już do końca życia? Czy pomimo wypełnień jednak mogę podjąć się wybielania zębów?
Proszę tylko nie proponować mi wybielania zębów zwykłą "wybielającą" pastą do zębów, ponieważ nie dają one żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza

Z chwila wyrznięcia się pierwszych zębów ich kolor jest biały, jednak kolorowe pokarmy i pewne nawyki powodują iż z upływem czasu przebarwienia przenikają głęboko w strukturę zęba.

Pytasz, czy plomby są przeciwwskazaniem do wybielania - otoż nie są, tylko należy pamiętać, że po zabiegu wybielana pomby należy również wymienić, gdyż wybieleniu podlega tylko struktura zęba.

Przedstawiam, jakie są wskazania do wybielania zębów - przebarwienia spowodowane kawą, herbatą, paleniem papierosów, przebarwienia po antybiotykach

Do przeciwwskazań należą: młody wiek (okres do 16 rż), ciąża i laktacja.

Obecnie najbardziej efektywny sposób wybielania można osiągnąć w gabinecie stomatologicznym przy użyciu specjalnej lampy i żelu.

W ciągu godziny można odmienić kolor swoich zębów od kilu do kilkunastu tonów.

Ważne, by zapytać dentystę czy preparaty, których używa są zgodne z dyrektywa europejską - po nich nie ma nadwrażliwości pozabiegowej, bo zawierają znikome ilości nadtlenku wodoru.

Efekt wybielania może się utrzymać od roku do 2 lat.

By podtrzymać efekt zabiegu warto stosować pasty wybielające.

Odnośnik do komentarza
Gość CudoGosia

Osobiście na pastach i wszystkich takich specyfikach się zawiodłam. Dopiero gdy poszłam na profesjonalne wybielanie byłam zadowolona z efektu (klinika Anam w Warszawie gdyby ktoś też chciał spróbować).

Odnośnik do komentarza

Ja polecam taki zestaw wybielający https://www.estetic-dent-sklep.pl/pl/p/Kin-WhiteKin-enzymatyczny-system-do-wybielania-zebow/390 ma dwuskładnikowy żel wybielający i sprawdził się u mnie dużo lepiej niż paski. Nie spowodował również nadwrażliwości czego chyba bałam się najbardziej. Ja zawsze przed użyciem tego żelu myję zęby pastą u później tym żelem i efekty są naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...