Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak dbać o zęby, aby były białe i zdrowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycjapeta

Sama przekonałam się na swoich zębach, że najważniejsze są regularne wizyty u dentysty. Oczywiście nie możemy zapominać o regularnym myciu. Warto znaleźć dobrą klinikę i dbać o uzębienie. Niestety - nie wyrosną nam kolejny raz. Co do sprawdzonego miejsca w Lublinie, to mogę polecić Wam New-Dent. Osobiście chodzę do placówki na Chopina, ale mają również na Nowowiejskiej jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Nici dentystyczne ) bardzo pomocna rzecz. Czyścimy nimi dokładnie przestrzenie miedzyzębowe których szczoteczka nie da rady wyczyscić. Stosujemy ją raz dziennie, przed umyciem zębów .

Płyny do płukania z fluorem uzupełniają higienę jamy ustnej

profilaktyka fluorowa- raz na pół roku możemu zabezpieczyć wszystkie zęby przed próchnica w gabinecie stomatologicznym preparatem aktywnego fluoru, zaś w warunkach domowych żelem ELMEX (mała buteleczka z serii pomarańczowej). Raz na tydzień myjemy nim zęby, mozemy też wcierać go w nadwrażliwe szyjki zębów

No i raz na jakiś czas bardzo wazne jest odwiedzenie lekarza: https://www.healththink.pl/stomatolog-jak-czesto-nalezy-go-odwiedzac/ Powinien zrobić przegląd zebów.

Odnośnik do komentarza
Gość metoda nakladkowa - NAJ

Ja wybielałam zęby metoda nakładkową poł roku temu i do dzisiaj mam piękny, bielutki uśmiech. Też dużo czytałam i szukałam najlepszego rozwiązania na białe żeby no i udało się. Także polecam! Tylko musisz znaleźć profesjonalny gabinet dentystyczny, Ja robiłam w Scandinavian clinic – pełen profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest właśnie jakiś pakiet stomatologiczny, ja mam pakiet stomatologiczny w eurodental, mogę regularnie chodzić do dentysty i robić sobie przeglądy na bieżąco dzięki temu zęby sa pod stała kontrolą. 

Odnośnik do komentarza

Mycie i higiena to podstawa, podobnie jak kontrole u dobrego dentysty. Swojego bardzo polecam, bo jest bardzo kompetentny, profesjonalny i zna się na tym co robi. Zdecydowanie warto iść do Dentala na Lwowskiej w Lublinie. Chodzę tam już od dłuższego czasu i nie mam żadnych zażaleń, a jestem wymagająca. Miałam tam robione leczenie kanałowe, wybielanie, usuwanie kamienia, itp. i za każdym razem mi fajnie pomogli. 

Odnośnik do komentarza

Warto dbać o zdrowy uśmiech bez jakichkolwiek problemów również przy mocowaniu protezy. Dlatego jak znajdziecie trochę wolnego czasu i będziecie chcieli znaleźć dobrej jakości preparaty mocujące za rozsądne pieniądze, to na pewno poszukiwania warto zacząć od ceneo https://www.ceneo.pl/Pielegnacja_protez/Rodzaj:Preparaty_mocujace.htm gdzie jest specjalna kategoria na takie produkty i też szybko zobaczycie jak kształtują się opinie na temat danego produktu i jednocześnie w jakich sklepie ceny są zdecydowanie najlepsze. Pozdrawiam i życzę, aby wszystko było tak jak powinno, a do tego uśmiech oraz jedzenie nie powodowały dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza

Mój dentysta mówi, że soda dla zębów to zabójstwo. Moja pielęgnacja to dwa razy mycie zębów miękką szczoteczką, piaskowanie i pielęgnacja zębów (między innymi wybielanie) raz na 1,5 roku, a żeby zachować efekt prosto od stomatologa stosuję dodatkowo irygator od haxe, jest bezprzewodowy, więc jest ze mną zawsze, nawet na wyjazdach. 

Odnośnik do komentarza

A dla mnie podstawa to szczoteczka, dobra, nie pierwsza lepsza z marketu. Po sprawdzeniu dostępnych w Internecie modeli kupiłam szczoteczkę haxe, soniczną, bo taką polecił mi mój dentysta, a jednak jemu ufam najbardziej. 5 trybów, masaż dziąseł przy okazji, jest na prawdę porządnie wykonana, szkoda, że nie ma wersji dla dziecka, bo mój syn chce taką samą, jeszcze trochę i mu kupimy podobną. 

Odnośnik do komentarza

Sprawdzony przeze mnie sposób to po prostu chodzenie regularnie do dobrego dentysty i codzienna higiena zębów. Im szybciej się wykryje jakieś zanieczyszczenia, tym łatwiej je wyleczyć. Chodzę do elektoralna.pl na kontrole i nie muszę się martwić o zęby. 

Odnośnik do komentarza

Hej. Dobrze jest również poczytać sobie o tym co moze szkodzić zebom:

http://www.infokrakow24.pl/85221/co-najbardziej-szkodzi-zebom/

Na stronie jest lista takich rzeczy. Od siebie polecam uważać na owoce cytrusowe. Sama je uwielbiam ale mam świadomość, ze w ich przypadku trzeba przepłukać usta szklanką wody. Dzięki temu przywraca się prawidłowe ph jamy ustnej. NO i również nie można myć zebów od razu po zjedzeniu cytrusów. 

Odnośnik do komentarza

Podstawa to prawidłowa higiena w domu, higienizacja raz na kilka miesięcy w gabinecie + regularne przeglądy. Mnie bardzo pomogły dodatkowe instrukcje od lekarza, jakie dostałem, bo teraz wiem, jak mam postępować z moimi zębami ? Każdy w tym względzie może mieć dodatkowe potrzeby, wynikające np. ze specyfiki zgryzu. Jestem pacjentem DENT SM na Bemowie i mogę szczerze polecić ? Zostawiam namiar dla zainteresowanych https://www.dentsm.pl/kontakt 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...