Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak dbać o zęby, aby były białe i zdrowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,
w miesiącu wrześniu, będziemy rozmawiać o zdrowiu naszych zębów: o tym, jak dbać o higienę jamy ustnej i jak wybielać zęby, aby cieszyć się pięknym uśmiechem.

Specjalnie dla Was, stworzyliśmy nową sekcję do tematu miesiąca: Zdrowe sposoby na bielsze zęby.

Zapraszamy do lektury i do dyskusji na forum.

Jesteśmy ciekawi, w jaki sposób Ty dbasz o swoje zęby?

Odnośnik do komentarza

O jak też słyszałam o truskawkach!! :-) może warto połączyć przyjemne z pożytecznym i kupic sobie truskawkową pastę do zębów :-)
Wydaje mi się, że jednak najlepsze jest systematyczne mycie zębów i stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. No i po prostu: nie palenie papierosów, nie picie kawy, mocnej herbaty, unikanie słodyczy i chodzenie do dentysty :-)

Odnośnik do komentarza

ja słyszalam o wybielaniu za pomocą sody oczyszczanej - ktoś to stosował? trochę się boję o to, czy nie zniszczy szkliwa

inne sposoby na wybielanie to oczywiście pasta i minimum 3 razy dziennie mycie zebów_+oczywsicie nic do zebow dla lepszej higieny. Do tego stosuje płyny do plukania, ale to nieregularnie, raczej jak mam "zryw" ;)

Odnośnik do komentarza
Gość maja_jamaja

Sodą to bym się raczej nie zdecydowała. Soda ma chyba działanie żrące wiec chyba szkoda ząbków. Osobiście uważam, że koniecznie trzeba myć ząbki po zjedzeniu albo wypiciu produktów, które pozostawiają osad, typu kawa, herbata. No i oczywiście płyn do płukania na noc oraz nić dentystyczna :)

Odnośnik do komentarza

stosuje sode oczyszczona od paru lat ... ale sode wolno stosowac raz na 2-3 miesiace bo czestsze stosowanie sciera szkliwo ... sode nalezy naniesc na palce i pocierac delikatnie zebu lub wymieszac z odrobina pasty i tak umyc ... efekt widac od razu wiec zeby go utrzymac uzywam pozniej zwyklej pasty wybielajacej ale takiej do codziennego stosowania bez fluoru i po 2-3 miesiacach powtarzam zabieg sodowy i nie mam problmow z niczym :]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...