Forum Zdrowe zęby

Jak zadbać o zęby?

~MiniMarta

~MiniMarta

Czy codzienne szczotkowanie zębów wystarczy, by cieszyć się ich zdrowiem? Co zrobić, by mieć gwarancję, że nie rozwinie się próchnica?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Diooni

~Diooni

Gwarancji nie da ci nikt, bo niektórzy mają wrodzone predyspozycje do powstawania próchnicy. Wtedy łatwiej dopuścić do jej rozwoju. Ale pamiętaj o tym, by zachować odpowiednią higienę, bo to jest najważniejsze

~plusminus

~plusminus

Szczotkowanie zębów to jedno, ale czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to drugie. Nie zapominaj o nitce!

~MiniMarta

~MiniMarta

Nie ukrywam, że z nitkowaniem mam jeszcze trudności, ale wciąż się uczę.

~Agug

~Agug

Pamiętaj też o tym, żeby ograniczać spożycie cukru. Cukier to śmierć dla naszych zębów. Jeśli już zjesz coś słodkiego, a nie możesz umyć zębów, to przynajmniej wypłucz usta wodą.

~plusminus

~plusminus

Tak, to bardzo ważne. Szczególnie takie słodycze, które obklejają zęby są dla nich niebezpieczne.

PannaCotta

PannaCotta

Dbanie o zęby to podstawa jeśli chce się mieć ładny i zdrowy uśmiech. Niestety czasem mimo starań nasze zęby nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli dlatego warto w takich sytuacjach zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej. Szeroki zakres usług poprawiających wygląd zębów oferuje Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej doktor Świątkowskiej https://stomatologiaswiatkowska.pl/stomatologia-estetyczna/ . Tu można wykonać wybielanie zębów, korektę kształtu i koloru poprzez zastosowanie licówek i koron, poprawić kształt i linię dziąseł a także wykonać lifting stomatologiczny. Wszystkie zabiegi dopasowywane sa indywidualnie to potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zabiegi wykonują bardzo doświadczeni stomatolodzy dzięki czemu jakość usług jest na najwyższym poziomie.

134588 pannacotta Kobieta, 34 lata, KRaków
~Do Autora

~Do Autora

Utrzymanie zdrowego i ładnego uzębienia uzależnione jest od:
1. predyspozycji genetycznych
2.prawidłowego odżywiania
3. poprawnej higieny jamy ustnej
4. zdrowego trybu życia
5. raz w roku, na wszelki wypadek, odwiedzać lekarza stomatologa
Szczegóły dot. zdrowego trybu życia, w tym higieny jamy ustnej znajdziesz na www.vademecum-zdrowia.cba.pl

~Dagmaraa1

~Dagmaraa1

Tak naprawdę, dbałość o zęby to dbałość o nasze zdrowie. Tutaj ważne jest wszystko, nawet nasza dieta. Bardzo ważne jest to, co jemy.

~Centusia

~Centusia

Dokładnie, dieta musi być zbilansowana. Nie może brakować w niej żadnych składników, szczególnie wapnia.

~MMaryska

~MMaryska

Higiena, higiena i jeszcze raz higiena. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie, nitkuj, płucz usta, a wszystko będzie ok. No i oczywiście pamiętaj o regularnych kontrolach w gabinecie stomatologicznym!

~szczotkowanie

~szczotkowanie

szczotkować ruchami pionowymi, tak by wymiatać resztki pokarmu ze szczelin międzyzębowych!!!! Dodatkowo przeczyścić szczeliny cienką folią np. wyciętą z kubka kefirowego. Oprócz tego warto przepłukać jamę ustną Listerine'm, który zabija bakterie.
Nitki nie polecam, bo za dużo roboty, a poza tym można przeciąć dziąsło.

~Pentelka_0

~Pentelka_0

nie wystarczy! mycie zebów to jest minimum i absolutnie nie wystarczy! Trzeba codziennie nitkować. Ja do niedawna sama nie nitkowalam ale dentysta zapytal mnie o to po leczeniu a jak powiedzialm ze nie bardzo wiem jak to robic to wytlumaczyl wszystko dokladnie. W ogole bardzo polecam, chodze do Scandinavian Clinic w Krakowie tam dentysci sa mega nastawieni na profilaktyke, nie tylko zrobic plombe i do widzenia ale chetnie odpowiadaja na pytania, mowia co i jak, naprawde bardzo profesjonalne podejscie

~lerox

~lerox

Szczoteczka soniczna.
Używam od świąt i różnica jest kolosalna w uczuciu czystości zębów.

Poza tym to geny i dieta

~dermin

~dermin

Najlepiej rozejrzeć się za dobrą placówką stomatologiczną, która specjalizuje się w stomatologii zachowawczej. Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu to wybierzcie się do http://uram-med.com.pl/ Tam zadbają o wasze zęby.

rozrabiara

rozrabiara

Ja mam swój ulubiony blog w którym znajduję interesujące mnie artykuly na temat dbania o nasze zdrowie. A jeśli chodzi o zęby to zobaczcie tu Tekst linka Tu znajdziecie fachowe rady. A wiedziałyście np że zapalenie dziąsel może skończyć zawałem serca? Zapraszam do lektury, nie tylko tego artykułu o zębach.

207144 rozrabiara Kobieta, 27 lat, zabrze
~daertyl

~daertyl

Ja mogę wam powiedzieć że profilaktyka jest zawsze lepsza niż leczenie. Dlatego powinniście regularnie odwiedzać dentystę nawet jak wam nic nie dolega. Ja chodzę zawsze do gabinetu stomatologicznego http://stomatologia-jankowscy.pl/ w Radomiu i mogę wam powiedzieć że moje zęby są w świetnym stanie. Dentyści tam pracujący potrafią wykryć wszelkie niezbędne zmiany przed ich rozwinięciem.

~Aleczka856

~Aleczka856

Ja też akurat dopiero co się przeprowadziłam do Częstochowy i sama jestem właśnie w trakcie szukania jakiegos dobrego gabinetu stomatologicznego, gdzie nie tylko jest dobra kadra dentystów, ale też takiego który nie ma jakichs cen z kosmosu albo niewiadomo skąd. W sumie to nawet znalazłam coś takiego jak [url]http://stomatologia-bianco.pl[/url]

~Aleczka856

~Aleczka856

Ja też akurat dopiero co się przeprowadziłam do Częstochowy i sama jestem właśnie w trakcie szukania jakiegos dobrego gabinetu stomatologicznego, gdzie nie tylko jest dobra kadra dentystów, ale też takiego który nie ma jakichs cen z kosmosu albo niewiadomo skąd. W sumie to nawet znalazłam coś takiego jak stomatologia-bianco.pl