Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić w przypadku bólu zęba leczonego kanałowo?


Gość r...l

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam leczoną dolną szóstkę. Na początek został założony mi opatrunek, którym chodziłem zbyt długo, bo nie wiedziałem że muszę to trzymać do pewnego czasu. Do tego inne problemy w między czasie więc całkowicie o tym zapomniałem. Ząb prawie nie bolał tylko czasami bardzo skromnie dał o sobie znać lekkim krótkotrwałym bólem. Po tym jak się dowiedziałem że opatrunek jest zbyt długo inny dentysta założył mi kolejny opatrunek na też dość długi czas. Po czasie opatrunek został zdjęty dentysta stwierdził że trzeba leczyć kanałowo. Podczas leczenia kanałowego utkwiło mi narzędzie w zębie. Dentysta skierował mnie do innego dentysty, który specjalizuje się usuwaniu złamanych narzędzi. Owy specjalista powiedział że lepiej zostawić te narzędzie bo usuwanie go może spowodować zmniejszenie trwałości zęba i następnie złamanie się go itp. Powiedział też, że można dokończyć leczenie kanałowe w takim stanie. Gdy chciałem dokończyć leczenie okazało się że dentysta który rozpoczął leczenie kanałowe już nie pracuje z pewnych przyczyn. Przez pewne problemy życiowe i brak czasu odłożyłem tego zęba na później. Chodziłem z opatrunkiem około 3 miesięcy. W między czasie byłem u specjalisty zajmującym się złamanymi narzędziami. Po tych 3 miesiącach zaczął ten ząb i jego okolice mocno boleć, stopniowo coraz bardziej, aż do takiego stanu że nie dało się wytrzymać. Wczoraj(po 3 dniach) poszedłem do kolejnego dentysty, który wymienił mi opatrunek i kazał czekać. Mówił też, że czasami jest lepiej usunąć niż leczyć. Zaraz po zmianie opatrunku ząb i okolice prawie nie bolały, ale z czasem ból się nasilał i znowu miałem okropny ból, bolała mnie górna i dolna szczęka, a także okolice przy uchu. Dzisiaj ból jest mniejszy, ząb można powiedzieć że nie boli, tylko okolice. Czy dokończenie leczenia kanałowego coś da? Czy można warto by było spróbować leczyć ten ząb pod mikroskopem? Czy może po prostu go wyrwać?

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2018 o 00:28, Gość r...l napisał:

Od dłuższego czasu mam leczoną dolną szóstkę. Na początek został założony mi opatrunek, którym chodziłem zbyt długo, bo nie wiedziałem że muszę to trzymać do pewnego czasu. Do tego inne problemy w między czasie więc całkowicie o tym zapomniałem. Ząb prawie nie bolał tylko czasami bardzo skromnie dał o sobie znać lekkim krótkotrwałym bólem. Po tym jak się dowiedziałem że opatrunek jest zbyt długo inny dentysta założył mi kolejny opatrunek na też dość długi czas. Po czasie opatrunek został zdjęty dentysta stwierdził że trzeba leczyć kanałowo. Podczas leczenia kanałowego utkwiło mi narzędzie w zębie. Dentysta skierował mnie do innego dentysty, który specjalizuje się usuwaniu złamanych narzędzi. http://implantytorun.pl/endodoncja-czyli-co/ Owy specjalista powiedział że lepiej zostawić te narzędzie bo usuwanie go może spowodować zmniejszenie trwałości zęba i następnie złamanie się go itp. Powiedział też, że można dokończyć leczenie kanałowe w takim stanie. Gdy chciałem dokończyć leczenie okazało się że dentysta który rozpoczął leczenie kanałowe już nie pracuje z pewnych przyczyn. Przez pewne problemy życiowe i brak czasu odłożyłem tego zęba na później. Chodziłem z opatrunkiem około 3 miesięcy. W między czasie byłem u specjalisty zajmującym się złamanymi narzędziami. Po tych 3 miesiącach zaczął ten ząb i jego okolice mocno boleć, stopniowo coraz bardziej, aż do takiego stanu że nie dało się wytrzymać. Wczoraj(po 3 dniach) poszedłem do kolejnego dentysty, który wymienił mi opatrunek i kazał czekać. Mówił też, że czasami jest lepiej usunąć niż leczyć. Zaraz po zmianie opatrunku ząb i okolice prawie nie bolały, ale z czasem ból się nasilał i znowu miałem okropny ból, bolała mnie górna i dolna szczęka, a także okolice przy uchu. Dzisiaj ból jest mniejszy, ząb można powiedzieć że nie boli, tylko okolice. Czy dokończenie leczenia kanałowego coś da? Czy można warto by było spróbować leczyć ten ząb pod mikroskopem? Czy może po prostu go wyrwać?

Lepiej iść do specjalisty i go wyrwać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...