Forum Zdrowe zęby

Co może być przyczyną bólu zęba po leczeniu kanałowym?

~e...l

~e...l

Witam mam pytanie dwa miesiące temu miałam leczony ząb kanałowo pod mikroskopem i było wszystko ok nic nie bolało po dwóch miesiącach miałam oszlifowane zęby i założone korony i ból pojawia się tylko na tym zębie co był zrobiony kanałowo pod mikroskopem wspomnę też że na zdjęciu RTG jest torbiel pod tym zębem czy on jest przyczyną bólu? Gdy przepłukam usta zimna woda przechodzi ale na chwilę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Gtr

~Gtr

Jeżeli masz torbiel pod tym martwym zebem, to znaczy że musisz przejść ponowne leczenie kanałowe, bo najprawdopodobniej dostały się bakterie i zrobił się stan zapalny. Nie wiem ,który to jest ząb, bo do 5 mozna zrobić jeszcze tzw resekcje korzenia aby wyleczyć/usunąć torbiel. Może wystarczy ponowne leczenie kanałowe. Ale na pewno nie możesz zostać z taka torbielą,bo moga wystapć powazne konsekwencje i powikłania w całym organiźmie.

ewcia1979

ewcia1979

Jest to piątka. Miałam ten ząb zrobiony 10 lat temu ale lekarz kazał zrobić ponownie go pod mikroskopem ponieważ był nie do końca wypełniony. Miałam na nim też koronę na metalu i mi się przez nią przewiercał. Jak poszłam go zrobić to najpierw lekarz zrobił RTG i powiedział że go zrobi pod mikroskopem ale jest torbiel i mam go obserwować i za 6 mies. zrobić powtórne rtg i jak by się powiększał to on mi natnie dziąsło i to wszystko usunie. Było wszystko ok.przez 2 miesiące do czasu założenia koron lava i teraz ten ząb mnie boli muszę brać tabletki przeciw bólowe. Czy usunięcie torbiela mi pomoże?

208169 ewcia1979 Kobieta, 40 lat, Mrocza
~najpierw

~najpierw

adekwatny antybiotyk by usunąć stan zapalny, później po wyleczeniu resekcja czubka korzenia i następnie higiena jamy ustnej, czyli mycie zębów po każdym posiłku, unikanie cukrów, płukanie Listerinem, no i prawidłowe odżywianie, a zwłaszcza wysokowitaminowe; wystarczy szklanka soku Gersona/dzień, i optimum białka.