Skocz do zawartości
Forum

bardzo mocny ból promieniujący na pół głowy


Gość leeleeh

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu trochę pobolewały mnie zęby, ale od zeszłego piątku mam bardzo mocny ból aż nie do wytrzymania w całej prawej stronie twarzy- dolne zęby, dziąsła, kość szczeki, skroń, staw skroniowo żuchwowy, głowa, prawa strona szyji, ucho.. w zasadzie to dwa rodzaje bólu, jeden stały, drugi-sekundowe co chwile nachodzące mnie ostre kłójace bóle punktowe. byłam w poniedziałek u dentystki, powiedziała że na rtg nic nie widać. otworzyła mi na próbę dolną 6stkę, było w niej troszkę próchnicy. to dała do środka zęba antybiotyk. niestety jest coraz gorzej:( ból nie przechodzi, nie potrafię go zlokalizować gdzie się zaczyna, nie wiem co robić, boli nawet po tabsach przeciwbólowych.. co to może być? co powinnam zrobić, robić kanałowe wszystkich dolnych zębów?:(

Odnośnik do komentarza

Mam podobną sytuację i miałem podobne objawy. Zacząłem od prześwietlenia zebów tzw. Pantogramem. Z badania wyszło, że mam zapalenie wewnątrz zęba którego nie było widać gołym okiem. Ząb będzie leczony kanałowo. Dzień wytrzymałem bez leków. Dziś wieczorem zażyłem tabletkę przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza

hej dzięki za odpowiedź, dentystka niestety w moim przypadku nie jest za bardzo za robieniem panoramy jako ze miałam ja juz robioną pod koniec zeszłego roku, do tego miałam również inne prześwietlenia jako że bardzo dużo choruję i zęby mam słabe:( ) więc obawiam się co to będzie eh. jeszcze zapomniałam napisać, że wszystkie trzonowce z obu stron strasznie bolą podczas jedzenia i picia, wywołuje to promieniujący ból nie do zniesienia w całej głowie.. czy to wszystko może brać się od jednego zęba, czy może to też zapalenie dziąseł, kości, lub coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Gość kinderka09

U mnie tak było gdy miałam zapalenie dziąseł i choroby przyzębia, wyczytałam na necie o tym http://niemusicitoprzeszkadzac.pl/ i idąc do dentysty juz miałam jakieś pojecie na temat ewentualnego leczenia. Nie pomyliłam się dostałam żel stomatologiczny sachol do smarowania. Po nim moja jama ustna się poprawila i moglismy dopiero zaczac leczenia kanałowe i próchnicy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...