Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę mieć aparat, jeśli nie mam prawej górnej czwórki?


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę mieć aparat, jeśli nie mam prawej górnej czwórki? Mam 17 lat, zab był usuwany jakoś 4-5 lat temu, na pewno jeszcze w podstawówce, miałam trójkę nad czworka i jakaś ortodontka starej daty kazała usuwać, nie poszłam już do niej. Trójka naszla w to miejsce i nawet nie widać śladu po dziurze. Dzisiaj byłam u ortodontki i powiedziała, że się nie podejmie leczenia przez brak tego zęba... Dolne zęby mam bardzo krzywe, prawa trójka jest prawie w poprzek, a czworka obok wysunięta do przodu, ale podobno one nie są problemem, tylko asymetria spowodowana ekstrakcja, pani zaproponowała implant, ale radziła tego nie ruszać. Czy da się coś jeszcze zrobić? Boje się, że skończę jako szczerbatka

Odnośnik do komentarza

szczerbatka he he dobre. No tak... niestety nie da się ukryć, że wybór dobrego ortodonty to nie łatwe zadanie. Wszystko przez ilość dostępnych gabinetów, które w ostatnim czasie się otworzyły. Ja osobiście powiem ci tylko tyle żebyś popytała swoich znajomych kogo polecają. Z jakiego miasta jesteś?

Odnośnik do komentarza
Gość klara123456

Sugeruję się udać na konsultację do jeszcze jednego lekarza. Ząb można wstawić (implant), a jeśli brak na niego miejsca - utworzyć je. Ale to musi przeanalizować ortodonta. Skąd jesteś? Ja mogę polecić swoją ortodontkę - chodzę do Rock Your Smile do dr Teodorczyk, jest świetna, też do niej trafiłam po dwóch wizytach u innego ortodonty, który dla odmiany chciał mi usunąć dwa zdrowe zęby ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...