Forum Zdrowe zęby

Czy mogę życ bez zęba?

janeken

janeken

Niedawno usuneli mi zęba, dolną piątke. Poszedłem na leczenie ale ostatecznie okazało sie że ząb jest do usunięcia. Dostałem leki przeciwbólowe gdyby bolało mnie miejsce po tym zębie. Dentystka powiedziała też żebym przyszedł jak sie juz lepiej poczuje to pomyslimy o uzupełnieniu zęba. Moje pytanie jest takie: czy to konieczne? Nie przeszkadza mi bardzo brak tej piątki. Nie moge po prostu żyć bez niej?

127701 janeken Mężczyzna, 21 lat, Kielce

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~anniex

~anniex

Jak górna 5 nie będzie miała podpory, to się obsunie w dół. Niby da się żyć, ale lepiej mieć.

palulka

palulka

żyć można ale co to za życie ?? xD a tak poważnie, to usmiechniesz sie szerzej i będzie widać dziure, ja bym wolała wstawić sobie implant. nie jest to najtańsze ale myśle zę lepiej dopłacić niz potem chodzić bez zębów

202584 palulka Kobieta, 32 lata, Tarnobrzeg
ArtDent_Kraków

ArtDent_Kraków

Zdecydowanie zalecam uzupełnienie utraconej “piątki”. Brak jednego zęba niekorzystnie wpływa na pozostałe. Zębom przeciwstawnym zaczyna brakować podparcia - nie gryzą, tracą funkcję! Bywa też, że zaczynają się wysuwać, a przez to bardziej narażać na próchnicę i choroby przyzębia, przechylać, kłaść do luki. Moja przedmówczyni ma też rację, gdy wskazuje na czynnik estetyczny. Na dłuższą metę ubytek może Ci przeszkadzać i obniżać poczucie pewności siebie.

202596 artdent-krakow Kobieta, 38 lat, Kraków
janeken

janeken

Jestem przystojny nawet bez tego zęba :p no dobra, zartuje sobie troche. To nawet nie chodzi o pieniądze tylko tyle zachodu z tymi dentystami. Kolejne wizyty, troche bólu, troche stresu. Nie wiem czy warto i czy mi sie chce. Z drugiej strony jak straszycie chorobami to już sam nie wiem. Ile taki implant kosztuje żebym wiedział czego sie spodziewać jak dentystka mi zaproponuje.

127701 janeken Mężczyzna, 21 lat, Kielce
ArtDent_Kraków

ArtDent_Kraków

Sądzę, że warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy, aby nie narazić się na większe koszty i poważniejsze dolegliwości w przyszłości, jeśli dojdzie do zaawansowanych zmian w strukturze i kondycji uzębienia. Oczywiście decyzja należy do Ciebie. W naszym gabinecie ArtDent w Krakowie przy Opolskiej koszt implantu to 3000 zł. Na nim osadza się koronę odtwarzającą ząb w cenie od 2200 do 2800 zł + cena łącznika. Trwałość implantów i ich naturalny wygląd sprawia, że to inwestycja na lata. Jeżeli chciałbyś skorzystać z usług naszego gabinetu albo dowiedzieć się o szczegóły, zadzwoń: 12 415 86 69.

202596 artdent-krakow Kobieta, 38 lat, Kraków