Forum Zdrowe zęby

Czy jest sens omijać gabinet stomatologiczny szerokim łukiem?

~Marttynaa

~Marttynaa

Ostatnio wyczytałam, że nie warto odwlekać wizyt u stomatologa i badać się systematycznie. Bardzo dużo ludzi dopiero planuje swoją przygodę rozpocząć z gabinetami dopiero jak pojawi się problem. A to bardzo złe podejście.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kla_udia

~Kla_udia

Ludzi nie zrozumiesz. Jedni się boją, drugim szkoda pieniędzy. W myśl zasady wszyscy działają – Mądry Polak po szkodzie

~Janka.T

~Janka.T

Jak tak nie funkcjonuje i nawet napiszę, że nie warto. Kontrole u stomatologa to bardzo ważny element. Dzięki temu utrzymuje się nie tylko dobry stan zębów ale także dobry ogólny stan zdrowia organizmu.

~Marttynaa

~Marttynaa

Nie do końca Cię rozumiem... możesz to trochę bardziej rozwinąć.

~Janka.T

~Janka.T

He he … oczywiście. Zęby to jedno. Ale jeżeli będą w złym stanie to mogą stać się źródłem kolejnych problemów. Pamiętajmy, że zły stan zębów może negatywnie działać np. na mózg. Oczywiście to skrajny przypadek ale jednak potwierdzony. Jest jeszcze wiele innych chorób czy schorzeń które mogą być wywołane przez zęby (ich zły stan).

~Marttynaa

~Marttynaa

No tak – masz słuszną rację. Zęby mogą stać się źródłem większych problemów i wielu innych chorób. Nie mam żadnych wątpliwości, że warto dbać o zęby.

~Oollaa9

~Oollaa9

Nie wiem ile w tym prawdy ale może przy okazji tematu ktoś będzie kierował się tym stwierdzeniem, że zaniedbane zęby to także źródło osłabienia organizmu.

~Marttynaa

~Marttynaa

Z tym również się zgodzę. Może być źródłem osłabienia organizmu.

~Sisu_1

~Sisu_1

Nie warto omijać gabinetów odnosząc się do tytułu tematu. Systematyczna kontrola zębów to podstawa prawidłowego funkcjonować całego organizmu.

~martina8983

~martina8983

Oczywiście, że omijanie gabinetu stomatologicznego nie ma sensu! Szczególnie, że zęby to nie tylko estetyka, ale również i nasze zdrowie, o czym przede wszystkim powinniśmy pamiętać. Szeroki zakres usług posiada gabinet http://litynscy.pl/ więc może sprawdźcie, czy bylibyście zainteresowani wizytą.

renata119

renata119

Zdrowe zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech to podstawa. Nie warto odwlekać wizyty bo raz ze zaboli bardziej w trakcie zabiegu, dwa zaboli też kieszeń bo więcej trzeba będzie zainwestować w leczenie zębów. Ja systematycznie odwiedzam gabinet stomatologiczny lublin raz dla własnego zdrowia, a dwa boję się dentysty a przy mniejszych robotach gdzie problem dopiero się pojawia ból jest przeważnie mniejszy ;)

207549 renata119 Kobieta, 30 lat, Lublin
~DamianW

~DamianW

ludzie sie zrazaja do dentystów i dlatego nie chodzą, ale wcale sie nie dziwie bo do niedawna sam ich omijalem:/ poki mieszkalem u siebie w miasteczku to sie chodzilo tam gdzie bylo najblizej a ze dentystka do najdelikatniejszych nie nalezala to odwlekalem ile sie dalo. Odkad mieszkam w Krk i chodzę do pani Renaty Gąsiorowskiej to robie przeglad regularnie a na higienizacje chodze nawet czesciej niz zalecaja ;) A tak na powaznie to naprawde swietny gabinet tam gdzie chodze, Scandinavian Clinic przy placu Szczepanskim, jak ktos ma uraz do dentystow to sie go pozbedzie po jednej wizycie

~romonos

~romonos

Sam przed ponad połowę życia podchodziłem do tego w ten sam sposób. Któregoś dnia ból był wręcz nie do wytrzymania i niestety musiałem się gdzieś udać. Poszedłem do gabinetu stomatologicznego Ar-Dent https://ar-dent.pl/ . Od tamtej pory chodzę do nich regularnie i pluję sobie w brodę że dopiero tak późno to zrozumiałem..

~gertel

~gertel

Warto mieć sprawdzony gabinet stomatologiczny, który będzie się regularnie odwiedzało. Jeżeli mieszkacie w Lublinie to polecam wam zapisać sobie kontakt do centrum stomatologicznego http://new-dent.pl/ Cała moja rodzina ma zadbane zęby dzięki nim.

~Kasia31b

~Kasia31b

Ja kontrolnie chodze do dentysty raz w roku i praktycznie zawsze znajdzie mi jakis ubytek, trzeba mieć tylko sprawdzonego, zaufanego dentyste czy poradnie dentystyczna. Ja polecam Scandinavian Clinik w Krakowie. Nawet mój syn 8 latek, lubi chodzic do dentysty odkąd chodzimy do tej kliniki.

~Paralotnia

~Paralotnia

Chciałam usunąć ząb kanałowy z pruchnicą i co mnie spotkało? suchy zębodół a w rezultacie zakażenie bakteryjne, no i węzeł urazowy, zostawiony korzeń zęba, którego po rocznym prześwietleniu nie ma...? Mam też przewlekła tachykardia, nerwica histeryczna i arytmia z którą męczę się już od dwóch lat. Boję się dentysty jak ognia ale te wizyty u niego są nie uniknione.