Skocz do zawartości
Forum

Czy jest sens omijać gabinet stomatologiczny szerokim łukiem?


Gość Marttynaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marttynaa

Ostatnio wyczytałam, że nie warto odwlekać wizyt u stomatologa i badać się systematycznie. Bardzo dużo ludzi dopiero planuje swoją przygodę rozpocząć z gabinetami dopiero jak pojawi się problem. A to bardzo złe podejście.

Odnośnik do komentarza

He he … oczywiście. Zęby to jedno. Ale jeżeli będą w złym stanie to mogą stać się źródłem kolejnych problemów. Pamiętajmy, że zły stan zębów może negatywnie działać np. na mózg. Oczywiście to skrajny przypadek ale jednak potwierdzony. Jest jeszcze wiele innych chorób czy schorzeń które mogą być wywołane przez zęby (ich zły stan).

Odnośnik do komentarza

Zdrowe zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech to podstawa. Nie warto odwlekać wizyty bo raz ze zaboli bardziej w trakcie zabiegu, dwa zaboli też kieszeń bo więcej trzeba będzie zainwestować w leczenie zębów. Ja systematycznie odwiedzam gabinet stomatologiczny lublin raz dla własnego zdrowia, a dwa boję się dentysty a przy mniejszych robotach gdzie problem dopiero się pojawia ból jest przeważnie mniejszy ;)

Odnośnik do komentarza

ludzie sie zrazaja do dentystów i dlatego nie chodzą, ale wcale sie nie dziwie bo do niedawna sam ich omijalem:/ poki mieszkalem u siebie w miasteczku to sie chodzilo tam gdzie bylo najblizej a ze dentystka do najdelikatniejszych nie nalezala to odwlekalem ile sie dalo. Odkad mieszkam w Krk i chodzę do pani Renaty Gąsiorowskiej to robie przeglad regularnie a na higienizacje chodze nawet czesciej niz zalecaja ;) A tak na powaznie to naprawde swietny gabinet tam gdzie chodze, Scandinavian Clinic przy placu Szczepanskim, jak ktos ma uraz do dentystow to sie go pozbedzie po jednej wizycie

Odnośnik do komentarza

Sam przed ponad połowę życia podchodziłem do tego w ten sam sposób. Któregoś dnia ból był wręcz nie do wytrzymania i niestety musiałem się gdzieś udać. Poszedłem do gabinetu stomatologicznego Ar-Dent https://ar-dent.pl/ . Od tamtej pory chodzę do nich regularnie i pluję sobie w brodę że dopiero tak późno to zrozumiałem..

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia31b

Ja kontrolnie chodze do dentysty raz w roku i praktycznie zawsze znajdzie mi jakis ubytek, trzeba mieć tylko sprawdzonego, zaufanego dentyste czy poradnie dentystyczna. Ja polecam Scandinavian Clinik w Krakowie. Nawet mój syn 8 latek, lubi chodzic do dentysty odkąd chodzimy do tej kliniki.

Odnośnik do komentarza
Gość Paralotnia

Chciałam usunąć ząb kanałowy z pruchnicą i co mnie spotkało? suchy zębodół a w rezultacie zakażenie bakteryjne, no i węzeł urazowy, zostawiony korzeń zęba, którego po rocznym prześwietleniu nie ma...? Mam też przewlekła tachykardia, nerwica histeryczna i arytmia z którą męczę się już od dwóch lat. Boję się dentysty jak ognia ale te wizyty u niego są nie uniknione.

Odnośnik do komentarza

Boże nie, właśnie lepiej nie omijać. Aż mnie ciarki przeszły, bo ja kiedyś omijałam, a wszystko to przez złe doświadczenia z dentystą sadystą. Jako dorosła osoba też się wzbraniałam i właśnie przez to miałam później o wiele więcej wizyt i leczenia. Teraz chodzę do New Dent w Lublinie i muszę przyznać, że żałuję, że wcześniej ich nie odkryłam. Profesjonalni, delikatni, mili, no wszystko czego szukasz, a przy tym dobrzy specjaliści, którzy nie chcą cię naciągnąć na kasę, a faktycznie jak najlepszym sposobem i jak najszybciej wyleczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość barbarta

Najgorsze co można zrobić to unikanie dentystów. Zwleka się i zwleka, a później wychodzi na to, że jest za późno na leczenie zębów i trzeba wyrwać. Mój narzeczony miał taką sytuację, zęby go bolały, ale nic z tym nie rozbił, aż w końcu sama go zapisałam do mojego dentysty w Villa Dental (Gorzów Wielkopolski), bo wiem, że dobrze leczą i dopiero ich interwencja pozwoliła uratować jego 3 zęby, jeden - dolną siódemkę, niestety musieli usunąć, ale gdyby nie walczyli o resztę, to musiałby mieć wyrwane wszystkie 4.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...