Forum Zdrowe zęby

Czy istnieje możliwość zrobić implant zęba na NFZ?

~n...l

~n...l

Witam. Zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość zrobic implant zęba na NFZ? Od zawsze dwójka na dole u mnie to był mleczak. Nie ma zalążka żeby wyrósł stały ząb więc nic mi mleczaka nie wypchnęło. Aż do dziś kiedy zaczął mi się ten ząb ruszać a wstawić ten ząb to już koszt duzy dla studenta I niestety nie stać mnie na to. Zastanawiam ci czy muszę teraz 4 miesiące żyć na wodzie żebym nie ruszyła tego zęba póki nie uzbieram na implant czy może da się załatwić to jakoś na NFZ.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~stud

~stud

Niestety , NFZ nie refunduje tak kosztownych zabiegów jakim jest implantacja zęba. Powinienes iść do stomatologa w celu dobrania metody tymczasowej- dopóki nie uzbierasz na leczenie implantologiczne . trzeba jednak pamiętać, żę tkanka kosta wyrosta zębodołowego zacznie zanikać, jeżeli nie będzie w niej zęba, nie wolno więc zwlekać

~Remiik

~Remiik

Nie ma. Z resztą na NFZ to bym się bał nawet. Lepiej właśnie dopłacić i mieć naprawdę dobry mocny i naturalnie wyglądający implant. Mogę zarekomendować z Warszawy klinikę Maestria. Mam 2 implanty u nich robione. Estra wyglądają i zupełnie naturalnie.

amapia

amapia

Niestety NFZ nie refunduje wstawienia implantu stomatologicznego. Przy implantach trzeba bardzo uważać, wiem, bo przerabiałam ten temat. Nieumiejętne wstawienie implantu może grozić poważnym odbiciem się na zdrowiu. Ja mogę polecić gabinet Denta, jechałam tam przeszło 70 km, żeby wstawić implant. Moim zdaniem opłacało się - zobacz ich cennik: http://www.denta.com.pl/oferta/implanty-dentystyczne/implanty-rodzaje-i-koszty/

200902 amapia Kobieta, 38 lat, Wrocław