Forum Zdrowe zęby

Czy istnieje możliwość zrobić implant zęba na NFZ?

~n...l

~n...l

Witam. Zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość zrobic implant zęba na NFZ? Od zawsze dwójka na dole u mnie to był mleczak. Nie ma zalążka żeby wyrósł stały ząb więc nic mi mleczaka nie wypchnęło. Aż do dziś kiedy zaczął mi się ten ząb ruszać a wstawić ten ząb to już koszt duzy dla studenta I niestety nie stać mnie na to. Zastanawiam ci czy muszę teraz 4 miesiące żyć na wodzie żebym nie ruszyła tego zęba póki nie uzbieram na implant czy może da się załatwić to jakoś na NFZ.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~stud

~stud

Niestety , NFZ nie refunduje tak kosztownych zabiegów jakim jest implantacja zęba. Powinienes iść do stomatologa w celu dobrania metody tymczasowej- dopóki nie uzbierasz na leczenie implantologiczne . trzeba jednak pamiętać, żę tkanka kosta wyrosta zębodołowego zacznie zanikać, jeżeli nie będzie w niej zęba, nie wolno więc zwlekać

~Remiik

~Remiik

Nie ma. Z resztą na NFZ to bym się bał nawet. Lepiej właśnie dopłacić i mieć naprawdę dobry mocny i naturalnie wyglądający implant. Mogę zarekomendować z Warszawy klinikę Maestria. Mam 2 implanty u nich robione. Estra wyglądają i zupełnie naturalnie.

amapia

amapia

Niestety NFZ nie refunduje wstawienia implantu stomatologicznego. Przy implantach trzeba bardzo uważać, wiem, bo przerabiałam ten temat. Nieumiejętne wstawienie implantu może grozić poważnym odbiciem się na zdrowiu. Ja mogę polecić gabinet Denta, jechałam tam przeszło 70 km, żeby wstawić implant. Moim zdaniem opłacało się - zobacz ich cennik: http://www.denta.com.pl/oferta/implanty-dentystyczne/implanty-rodzaje-i-koszty/

200902 amapia Kobieta, 39 lat, Wrocław
~happerke

~happerke

Niestety ale nie ma takiej możliwosci. Pieniądze na wstawienie implantu mozna uzyskać z własnej kieszeni, ewentualnie z ubezpieczenia indywidualnego jeśli doszło do wypadku w wyniku którego utraciło się zeby.

Aktualnie nfz refunduje jedynie wstawienie protezy. Polecam jednak nie oszczedzać i zdecydować się na wstawienie implantu z uwagi na to,ze jest to najlepsza alternatywa dla protezy:
https://sprzedawacz.pl/uslugi/wykonam/zdrowie_uroda/uroda_pielegnacja/implanty-stomatologiczne-nowoczesna-alternatywa-dla-protez-zebowych.html

O wiele bardziej komfortowa.

~Rowemka

~Rowemka

Na nfz nie spotkałam się z taką możliwością tak samo jak implant nie jest do załatwienia podczas jednej wizyty ponieważ najpierw trzeba odpowiednio przygotować jamę ustną do jego założenia - a takie cuda też już czytałam :). Mnie pierwsze co stomatolog odesłał do pracowni Diagdent na warszawskim Ursynowie na zdjęcie pantomograficzne zębów aby mieć dokładnie zobrazowany obecny stan wszystkich zębów, dziąseł i ewentualnie najpierw wyleczyć co trzeba zanim się wstawi implant. Na szczęście zdjęcie nie wykazało nic do leczenia dzięki czemu w miarę szybko wszystko poszło i mogę cieszyć się uśmiechem bez ubytku :)

~sirosa

~sirosa

Gabinet stomatologiczny Ortoprotex jest świetny. Miałam u nich leczenie stomatologiczne + mocowane dwa implanty. Wszystko zrobione ładnie, uśmiech jest estetyczny. Nie ma żadnych komplikacji, wszystko jest do siebie dopasowane i ładnie wygląda.

~arekjjjn

~arekjjjn

Nawet jeśli by się dało to sugerowałbym udać się do stomatologa z prawdziwego zdarzenia gdzie mają pewne materiały i narzędzia. Ja po wypadku wstawiałem implanty w Dental House w Łukowie i cały proces przeszedłem bez komplikacji.

~novus

~novus

Z tego co wiem, to tylko prywatnie. Zresztą patrząc na poziom leczenia na NFZ, to aż strach się bać, jak by ten implant wyglądał... Jak jesteś z Warszawy i zdecydujesz się na wstawianie implantów, to polecam Ci zajrzeć tu http://www.implanty-warszawa.pl/, znajdziesz wszystkie informacje na ten temat.

~Remdere

~Remdere

Niestety ale nie jest to możliwe. Obecnie naprawde niewiele zabiegów jest refundowanych w ramach narodowego funduszu zdrowia, a co dopiero pomyśleć o implantach! Najlepiej z góry nastawić sie na wykonanie zabiegu prywatnie.
Nie polecam zwlekać ze wstawieniem implantu bo liczy się tutaj bardzo czas:
http://www.serfin.pl/24189,implanty-stomatologiczne-tu-wazny-jest-czas/

I najlepiej będzie wstawić implant tuż po wyrwaniu zęba. W innej sytuacji być może trzeba będzie wykonać zabieg odbudowania kosci.

~fert

~fert

Jak już wcześniej napisano, nie ma na to szans. Trzeba samemu rozejrzeć się za dobrą placówką zajmującą się implantami zębów. Osobiście mogę wam polecić gabinet dentystyczny http://stomatologia-jankowscy.pl/ w Radomiu. Tam wstawią wam implant zęba w dobrej cenie.

~Violaaaa

~Violaaaa

Też się tym interesowałam. NFZ nie robi, ale można skorzystać z leczenia na raty w niektórych miejscach. Ja robiłam w dental care w tychach i nie musiałam od razu całości płacić.

~Moonlight88

~Moonlight88

Nie no gdzie, implanty na NFZ. Nie ma czegoś takiego, jest to zabieg komercyjny. Sama miałam wstawiany implant w miejsce brakującej piątki. Znalazłam bardzo fajny gabinet w Warszawie Centrum Demed. I spoko. Dobrze wszystko zrobione.

~DoradcaAnna

~DoradcaAnna

Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach
kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z implantologią a w szczególności z implantami zygomatycznymi. Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach.
Jestem do Waszej dyspozycji.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

~patka232

~patka232

~DoradcaAnna
Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach
kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z implantologią a w szczególności z implantami zygomatycznymi. Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach.
Jestem do Waszej dyspozycji.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

Jaki jest koszt takich implantów?

~DoradcaAnna

~DoradcaAnna

~patka232
Jaki jest koszt takich implantów?

Witaj patka 232.
Niestety zabieg z użyciem implantów zygomatycznych do najtańszych nie należy. Jednak brak konieczności wykonywania zabiegów chirurgicznych, sprawia że uzupełnienie uzębienia jest dużo szybsze i niesie mniejsze ryzyko dla pacjenta. Jesteś może zainteresowana zabiegiem ?

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl

~olso

~olso

To skoro to takie drogie to do jakich pacjentow to kierujecie? Jak takie implanty sa robione skoro nie przez chirurga?

~patka232

~patka232

@olso też się z chęcią dowiem jak taki zabieg wygląda
@doradca a czy cena zależy od miejsca w którym ma być implant? ja zainteresowana nie jestem, jednak mój dziadek już tak

~fiszkaa

~fiszkaa

@doradca
czy przed przystąpieniem do tego zabiegu potrzebna jest regeneracja kości? Chodzi mi o implanty zygomatyczne