Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nie wyrzynają mi się zęby?


Gość h...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z którym nie mogę sobię poradzić Otóż kilka miesięcy temu zaczął boleć mnie ząb lewa dolna szóstka,poszedłem do stomatologa było leczenie kanałowe,ale ząb nadal nie dawał mi spokoju ( w tamtym czasie tez zauważyłem że w nocy zaciskają mi się zęby,i że gdy nacisne na bolący ząb to czuje jakby lekką ulgę). Byłem u stomatologa drugi raz,kanały zostały na nowo wypełnione,i sprawa wyglądała tak samo,ząb nadal bolał. Ostatnio umówiłem się na wyrwanie,ząb wyrwany,i teraz odczuwam ból tak jakby szczęki.Raz się nasila i po chwili przestaje,i tak w kółko. Co może być tego przyczyną ? Mam 17 lat i wyrzynają mi się ósemki,robiłem 3 zdjęcia zęba i całego uzębienia,byłem nawet u chirurga stomatologa i nic mi nie powiedział. Proszę o pomoc. W razie konieczności mogę zamieścić zdjęcia zęba

Odnośnik do komentarza

opis jest strasznie chaotyczny. Skoro boli Cię ząb, który został prawidłowo przeleczony endodontycznie to najpewniej jest to nadwrazliwosc pozabiegowa, świetnym spsosobem jej leczenia jest pasta z kazeinianem wapnia- bodajze GC Toothmousse.
Jeżeli natomiast boli Cię szczęka i jest to w miejscu 8 - powinienes wykonac zdjecie rtg tamtej okolicy

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najlepiej jakbyś zrobił sobie najpierw pantomogram, który da dokładny obraz stanu uzębienia oraz kości żuchwy i szczęki na podstawie, którego lekarz zobaczy zęby zatrzymane czy też nieprawidłowo leczone kanałowo. Ja robiłem takie badanie w pracowni diagdent właśnie ze względu na leczenie kanałowe, które nie przynosiło skutków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...