Skocz do zawartości
Forum

Czy wizyta u stomatologa musi się kojarzyć z bólem?


Gość Manio

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie strach przed wizytą to trochę stereotyp. Tak jak wspomniałaś poszło to już bardzo do przodu i dziś zabiegi które powodują jakikolwiek ból są robione ze znieczuleniem. Nie wiem który lekarz dziś z tego rezygnuje... nie spotkałem się przynajmniej z taką sytuacją.

Odnośnik do komentarza

Dentyści dbają dziś o komfort pacjentów, nie chcą ich zrażać dlatego ja też jestem po stronie znieczulenia. Ostatnio byłam i praktycznie nic nie czułam jak mi stomatolog robił zęba. Dziś naprawdę przekonanie o bolesnej wizycie u stomatologa to mit.

Odnośnik do komentarza

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo stomatologia się zmieniła. Kiedy dentysta potrafił nawet rozwiercić ząb, żeby zobaczyć jak to wygląda a dziś po prostu robi się zdjęcie i na podstawie tego stawia się diagnozę. Pacjent ma pełny wybór co do prowadzonego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś miał ostatnio leczenie kanałowe ale chociażby na tym zabiegu widać jak wszystko się zmieniło. To było już moje drugie leczenie kanałowe w życiu i mogę to porównać jako dwa skrajne przypadki. Za pierwszy razem bardzo bolało a teraz praktycznie nic nie poczułem. Technologia idzie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Gość Bartek.Sadza

Ból u stomatologa to dla mnie mit. Z bólem to raczej dziś przychodzi się do gabinetu a nie doświadcza na fotelu u stomatologa. Znieczulenia dziś są tak dobre, że praktycznie nic się nie czuje. Ewentualnie pozostają nieprzyjemne doznania kiedy stomatolog coś tam np. piłuje. Ale tak to nic nie czuć.

Odnośnik do komentarza

Nie ma się czego bać. Postęp jest ewidentny. Oczywiście są jeszcze pewnie gabinety gdzie tą całą reputację rozwoju stomatologii mogą popsuć ale to trzeba się po prostu decydować na gabinety z dobrymi opiniami. Jeżeli tym tokiem rozumowania pójdziemy to gwarantuję, że nasza wizyta będzie bezbolesna.

Odnośnik do komentarza

Tak jak już wspominali inni - nie musi boleć. Znieczulenie daje komfort i rozluźnia pacjenta, co też pomaga dentyście pracować. Również miałam leczenie kanałowe, kompletnie nic nie bolało, a w trakcie zabiegu się śmiałam (dziwiło mnie uczucie wiercenia w dziąśle bez bólu ;P) Oczywiście trzeba dobrze wybrać dentystę, bo jeśli zrobi coś źle, to boleć będzie, ale później, po ustąpieniu znieczulenia. Chodzę na regularne wizyty i nigdy po zabiegu nie bolały mnie zęby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...