Skocz do zawartości
Forum

Leczenie zębów


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku lat bardzo wstydzę o boje się poruszać ten temat. Mianowicie moje zeby, mam 13 lat (wiem, dość młody wiek) a już prawie nie mam zębów, jak na siebie patrzę chce mi się płakać i dość często to robię. nawet teraz. Zacznę od początku: prawie cała jedynkę mam w dziurze, 32 wzięła próchnica i jest cała czarna, na gorze jeszcze mam jednego zęba całego dziurawego od dołu na dole z lewej i prawej strony ostatnie zeby są prawie całe dziurawe, zostały resztki. U mnie w domu niestety się nie powodzi i nie stać nas na dentystę, pozatym jestem tak wstydliwą osoba ze najchętniej bym całe życie nie otwierała buzi, bo się tak wstydzę, zdaje sobie sprawę ze to moja wina. Od dawna marzę o aparacie na zeby, żebym miała śliczne, proste, białe zeby, niestety gdy pomyśle o wizycie u dentysty odrazu zaczynam płakać i zżera mnie wstyd. Chciałabym prosić o jakaś rade, bo juz nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Gość Będzie dobrze

Mogę Ciebie zrozumieć. W moim domu też nie żyło się na bogato ale zęby to zawsze był i jest priorytet. Można nie kupić spodni przez 2 lata czy innego nowego ubrania lub gadżetu. Sama prostowałam zęby, do teraz zwalczam próchnicę i walczę z popękanym szkliwem (konsekwencje wypadku). Podleczą Ci zęby (na NFZ), zahamują tym samym próchnicę. Z biegiem czasu poprawi się Twoja sytuacja materialna i nie tylko wymienisz amalgamaty na lepsze plomby (od 1-3 góra i dół chemoutwardzalne, piękne plomby) ale będzie Ciebie stać na implanty i aparat. Walcz o zęby by było co prostować. Porozmawiaj z rodzicami lub z pedagogiem szkolnym albo wychowawcą. Często rozmowa między starszym człowiekiem (pedagogiem i często rodzicem) a rodzicami odnosi lepsze efekty niż samego dziecka z rodzicami. Piękne zęby to pewność siebie, lepsza praca i zdrowie.
Cóż mogę więcej dodać... Życzę Ci szczęścia, sukcesów i byś żyła w dostatku.

Odnośnik do komentarza

Niestety leczenie zębów kosztuje, ale z tym powinniśmy się liczyć. Powinno nas to motywować, aby bardziej o nie dbać i kłaść większy nacisk na higienę jamy ustnej. Jak jesteś z Lublina to tam jest porządny gabinet - Dental na ul. Lwowskiej 6. Chodzę do nich od paru ładnych lat, więc wiem co mówię..

Odnośnik do komentarza

Nie każdy może sobie pozwolić na leczenie prywatne, wiele osób decyduje się np. na raty. Moim zdaniem uśmiech jest naszą wizytówką i należy dobrze o niego zadbać... Ja bardzo dbam o zęby i dlatego najpierw wszystkie wyleczyłam, a teraz jeszcze prostuję ząbki, chodzę w tym celu do dr Chruściel w Rock Your Smile (Warszawa). Bardzo polecam każdemu, aby w miarę możliwości zajął się swoim uzębieniem, bo brak tej dbałości potrafi się odbić nie tylko na samopoczuciu, ale i na zdrowiu...

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2019 o 21:06, Gość agataax311 napisał:

Ja miałam bardzo popsute zęby, lecz stwierdziłam któregoś dnia że czas coś z tym zrobić. Poszłam na wizytę do https://implantytorun.pl/implanty/ , gdzie zrobiono mi pełny przegląd jamy ustnej. Później już tylko leczenie. Aktualnie został mi tylko jeden ząb do zrobienia, mogę się w końcu normalnie uśmiechać.

Dentysty nie ma co się wstydzić, super klinika!

Odnośnik do komentarza

Dlatego ważne jest aby udać się do profesjonalistów i nie ma co się wstydzić, lekarz jak każdy inny. Polecam Ci Elektoralną, gabinet z bardzo dobrym podejściem który pozbawił mnie wszelkich wątpliwości (Sam bardzo bałem się różnego rodzaju leczeń) ale nie ma co.. Bardzo weseli i doświadczeni. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...