Skocz do zawartości
Forum

Leczenie ortodontyczne u 13-letniej osoby


Gość n...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w dzieciństwie miałam usuwany czwarty ząb na gorze, gdyż ząb 3 wyrastał z góry. Dentystka postanowiła usunąć zdrowy ząb, aby ten wyrastający na gorze wskoczył na jego miejsce. Tak tez sie stało, ale spowodowało to przesunięcie całej lini posrodkowej moim zebow w lewa stronę. Obecnie leczę sie ortodontycznie i w tym celu przesuwamy linie posrodkowa, zeby była równo :) mam tez krzywy nos w te sama stronę co linie posrodkowa. Czy wyprostowanie linii spowoduje wyprostowanie nosa?

Odnośnik do komentarza

A co Ci mówi ortodonta? Czasami w takiej sytuacji jest potrzebna operacja, ja np. wiem, że moja "wada" takiej by wymagała i że aparat na to nie wpłynie :( Leczę się u bardzo dobrej pani orto - dr Chruściel w Rock Your Smile - i od razu mnie uświadomiła w tym temacie. Natomiast nie przeszkadza mi to tak, aby decydować się na operację, po prostu wyleczę wadę zgryzu i tyle :) Możesz tez poszukać informacji na ten temat na grupach FB, wiele osób ma podobne wady, sama znalazłam tam m.in namiar na swoją ortodontkę i wiele innych informacji :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.10.2017 o 11:26, Gość n...m napisał:

Witam serdecznie, w dzieciństwie miałam usuwany czwarty ząb na gorze, gdyż ząb 3 wyrastał z góry. Dentystka postanowiła usunąć zdrowy ząb, aby ten wyrastający na gorze wskoczył na jego miejsce. Tak tez sie stało, ale spowodowało to przesunięcie całej lini posrodkowej moim zebow w lewa stronę. Obecnie leczę sie ortodontycznie i w tym celu przesuwamy linie posrodkowa, zeby była równo ? mam tez krzywy nos w te sama stronę co linie posrodkowa. Czy wyprostowanie linii spowoduje wyprostowanie nosa? http://www.ortodontatorun.pl/faq-najczesciej-zadawane-pytania/

Twarz zawsze się zmienia po leczeniu będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2017 o 13:16, Gość klara23 napisał:

A co Ci mówi ortodonta? Czasami w takiej sytuacji jest potrzebna operacja, ja np. wiem, że moja "wada" takiej by wymagała i że aparat na to nie wpłynie :( Leczę się u bardzo dobrej pani orto - dr Chruściel w Rock Your Smile - i od razu mnie uświadomiła w tym temacie. Natomiast nie przeszkadza mi to tak, aby decydować się na operację, po prostu wyleczę wadę zgryzu i tyle :) Możesz tez poszukać informacji na ten temat na grupach FB, wiele osób ma podobne wady, sama znalazłam tam m.in namiar na swoją ortodontkę i wiele innych informacji :) http://www.dentysta-torun.eu/najlepszy-aparat-ortodontyczny-dla-dziecka/

Dzięki za polecenie, chętnie skorzystam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...