Forum Zdrowe zęby

Zęby mogą się przyczynić np. do problemu z kręgosłupem?

~Borysik

~Borysik

Mam do Was takie pytanie – czy zęby mogą być przyczyną problemu z kręgosłupem? Właśnie coś takiego ostatnio gdzie przeczytałem i bardzo mnie to zaintrygowało. Ma ktoś jakiegoś doświadczenia tego typu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Max3x

~Max3x

Gdzieś to też słyszałem ale nie potwierdzam tego – nie przekonałem się na własnej skórze :)

~1rak

~1rak

A może doświadczyłeś tego ale o tym nie wiesz? ;) Generalnie zły zgryz może źle wpływać na nasze ciało i sam kręgosłup też. Może powodować ból głowy, napięcie mięśni karku, itd. Warto na ten temat zgłębić informację.

~Amida

~Amida

Mnie bardzo często głowa boli i już nie wiem od czego... w każdym razie zęby mi nigdy do głowy nie przyszły a faktycznie mam zły zgryz. Może faktycznie czas udać się do stomatologa.

~1rak

~1rak

Koniecznie. Bardzo dużo ludzi lekceważy to a nawet wręcz nie łączy zębów ze swoim stanem zdrowia. Warto czasem poczytać na forum tematy – co nie? Można się ciekawych rzeczy dowiedzieć :)

~Bonin

~Bonin

Konkretnie to się nazywa zaburzenie okluzji zębów i niewłaściwie kontaktujący się zgryz.

~1rak

~1rak

Co najważniejsze to pierwsze może prowadzić nawet do zaburzeń postawy.

~Leosindo

~Leosindo

I wielu innych problemów. Warto się pod tym kątem przebadać u stomatologa – wiem to po swoich doświadczeniach.

MandyMoor

MandyMoor

Naprawdę? U mnie z wiekiem zęby zaczęły się krzywić i czuje, że mam lekkie problemy z mówieniem, przynajmniej nie miałam tak kiedyś. Nie chciałabym nosić aparatu, macie jakieś porady dla mnie?

197763 mandymoor Kobieta, 30 lat, Kielce