Forum Zdrowe zęby

Co można zrobić z próchnicą zębów?

~m...l

~m...l

Dzień dobry mam pytanie :) co można zrobić z próchnicą zębów czy to się robi ponieważ zęby są niewyleczone ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MyMind

~MyMind

zęby musisz leczyć , bo jesli nie to dojdzie do zapalenia miazgi i to tego nieodwracalnego . Wtedy zostanie ci tylko leczenie kanałowe , w związku z czym odbije ci się to na budżecie domowym . leczenie kanałowe jest leczeniem komercyjnym. Wiadomo ze jak jakiś jeden ząb wypadnie -no zdarza się . Ale jak Ci wypadnie kilka np ze 3 -4 i co wtedy ? Poza tym nawt jak tak nie wyleczysz to potem masz zgorzele , ropnie a to wsyztsko wiąże się ze strasznym bólem . Nie wiem co gorsze bol porodowy czy ból zęba pod ropą ? koszmar ... Znajdz dobrego dentyste . Jak jesteś z krakowa to polecam Ci Stomatologie cichoń , sa w centrum krakowa na lelewela ;)

MandyMoor

MandyMoor

Próchnica najczęściej jest spowodowana cukrem(min). Myj dokładnie i często zęby i najlepiej zgłoś się do dentysty. Im mniejsza dziura tym mniej boli borowanie.

197763 mandymoor Kobieta, 31 lat, Kielce
~Malutka1701

~Malutka1701

Czy po znieczuleiu zeba chodzi o leczenie kanalowe moze spozywac alkohol? Tak sie sklada ze mam wizyte u dentysty a pozniej ide na urodziny i nie obędzie sie bez alkoholu.

~SomebodyToLove

~SomebodyToLove

No chyba niebardzo . Zresztą ja tam nie mam jakichs takich popędów by alkohol spożywać. Piję go od święta. Leczenie kanalowe też miałam robione w Stomatologii Cichoń pani dr Szantyr ;)

~kk001

~kk001

Podczas leczenia w lux-dent zaproponowali mi leczenie kanałowe.Zapobiegło to stanom zapalnym przez co mam teraz piękne zęby

~Pafioro

~Pafioro

No coż. Najlepsze sposoby to:
regularne mycie zębów
nitkowanie zebów i stosowanie płyny, które pozwolą utrzymać w czystości szczeliny pomiędzy zębami
zdrowa dieta oraz suplementacja witaminą D3

Poza tym regularnie trzeba chodzić do dentysty http://chirurg-plastyczny.com.pl/wizyta-u-dentysty-nie-musi-byc-bolesna/ - wiele osob nie chodzi do dentysty z uwagi na to, ze boi się dentysty a przy obecnych metodach znieczulenia wizyta u dentysty nie musi być bolesna. Jest wiele nowoczesnych metod znieczuleń.

~Miuoshka

~Miuoshka

Raz, że zapobiegać próchnicy.. to jest bardzo ważne, a z ta która się pojawiła po prostu ją wyleczyć. A jak już szukasz gabinetu to bardzo polecam Ratyńscy Dental Clinic w Warszawie. Jak dla mnie bardzo w porządku miejsce na leczenie zębów i nie tylko. http://www.ratynscydentalclinic.pl/

~LawendaA

~LawendaA

no wiadomo ze najlepiej nie dopuscic zeby prochnica powstala, niewazne jak dokaldnie myjesz, kamien tak czy tak bedzie powstawal u jednych szybciej u innych wolniej, trzeba po prostu pamietac zeby regularnie usuwac, ja chodze tak raz na pol roku, do tej pory zawsze chodzilam do swojego dentysty ale oststnio poszlam do Scandinavian Clinic tam na Szczepanskim bo mieli jakas promocje na skaling wlasnie, fajne miejsce w sumie i nawet ceny spoko nie wiedzialam ze w centrum Krakowa jest taka miejscówka

~MarekWajer

~MarekWajer

Próchnicę się leczy u dentysty. Nie mocie pojęcia jakie skutki może mieć niewyleczona próchnica(tragiczne). Jest wiele form jej leczenia, przejdź na tę stronę gdzie poczytasz o różnych alternatywach. Zęby to nasza wizytówka tak więc trzeba w pierwszej kolejności o nie dbać