Skocz do zawartości
Forum

Co można zrobić z próchnicą zębów?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

zęby musisz leczyć , bo jesli nie to dojdzie do zapalenia miazgi i to tego nieodwracalnego . Wtedy zostanie ci tylko leczenie kanałowe , w związku z czym odbije ci się to na budżecie domowym . leczenie kanałowe jest leczeniem komercyjnym. Wiadomo ze jak jakiś jeden ząb wypadnie -no zdarza się . Ale jak Ci wypadnie kilka np ze 3 -4 i co wtedy ? Poza tym nawt jak tak nie wyleczysz to potem masz zgorzele , ropnie a to wsyztsko wiąże się ze strasznym bólem . Nie wiem co gorsze bol porodowy czy ból zęba pod ropą ? koszmar ... Znajdz dobrego dentyste . Jak jesteś z krakowa to polecam Ci Stomatologie cichoń , sa w centrum krakowa na lelewela ;)

Odnośnik do komentarza
Gość SomebodyToLove

No chyba niebardzo . Zresztą ja tam nie mam jakichs takich popędów by alkohol spożywać. Piję go od święta. Leczenie kanalowe też miałam robione w Stomatologii Cichoń pani dr Szantyr ;)

Odnośnik do komentarza

No coż. Najlepsze sposoby to:
regularne mycie zębów
nitkowanie zebów i stosowanie płyny, które pozwolą utrzymać w czystości szczeliny pomiędzy zębami
zdrowa dieta oraz suplementacja witaminą D3

Poza tym regularnie trzeba chodzić do dentysty http://chirurg-plastyczny.com.pl/wizyta-u-dentysty-nie-musi-byc-bolesna/ - wiele osob nie chodzi do dentysty z uwagi na to, ze boi się dentysty a przy obecnych metodach znieczulenia wizyta u dentysty nie musi być bolesna. Jest wiele nowoczesnych metod znieczuleń.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, higiena jest najważniejsza. W takich przypadkach warto zaopatrzyć się w tego typu płyny https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy%20ustnej-listerine-zero które mocno skupiają się na bakteriach. Być może wersja Listerine Zero będzie zbyt mocna, można go rozcieńczać lub po prostu sięgnąć po delikatniejszy płyn Green Tea

Odnośnik do komentarza

no wiadomo ze najlepiej nie dopuscic zeby prochnica powstala, niewazne jak dokaldnie myjesz, kamien tak czy tak bedzie powstawal u jednych szybciej u innych wolniej, trzeba po prostu pamietac zeby regularnie usuwac, ja chodze tak raz na pol roku, do tej pory zawsze chodzilam do swojego dentysty ale oststnio poszlam do Scandinavian Clinic tam na Szczepanskim bo mieli jakas promocje na skaling wlasnie, fajne miejsce w sumie i nawet ceny spoko nie wiedzialam ze w centrum Krakowa jest taka miejscówka

Odnośnik do komentarza

Jak to co... zostawić :p nie polecam tego bo ogólnie masakra, zapalenie miazgi, kanałowe leczenie albo zgorzel i zakażenie kości- ała..... albo po prostu leczenie ;) A co do gabinetu, to jak ktoś jest z Krakowa to bardzo polecam gabinet Stomatologię Cichoń. Bardzo profesjonalni lekarze, z wieloma dyplomami oraz świetnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza

Próchnicę normalnie się leczy :). Ja u swojego dentysty w FAMIDENTAL w Oławie  miałam leczoną i jestem maga zadowolona z efektów. Dodatkowo tam maja znieczulenie komputerowe i ostatnio użyto na mnie tego nowego skanera wewnątrzustnego 3SHAPE TRIOS 4, który określił mi zmiany próchnicowe i kolor zębów. Ogólnie maja tam fajne bajery, z których faktycznie umieją korzystać do jak najlepszego i najmniej bolesnego leczenia, polecam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam robic sama paste do zębów olej kokosowy+woda utleniona+soda +olejek gozdzikowi i mietowy.Takie skladniki w necie. Ja godalam jeszcze troszke ksylitolu. Uzywam od stycznia a dziecko od marca. Mi usunęło kamień i wybielilo zeby. To na 100. Jak z próchnica to sie okaze, za krótko jeszcze używamy. Piszą ze pomaga. Warto spróbować..

https://studiose.med.pl/rentgen-zebow-i-tomografia-stomatologiczna/

Polecam również badanie tomografem stomatologicznym. 

Odnośnik do komentarza

Zęby trzeba leczyć, jak już pojawi się próchnica to należy jak najszybciej udać się do swojego stomatologa. Jeśli jesteś z Trójmiasta to mogę polecić https://amber-clinic.pl/zakres-uslug/leczenie-zachowawcze/ Natomiast uważam też, że niezbędne do zachowania zdrowych zębów są regularne kontrole u dentysty, co najmniej co pół roku. Od kiedy zaczęłam regularnie się do tego stosować, zauważyłam, że wizyty są krótsze no i oczywiście mniej kosztowne. 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że najlepiej skonsultować z lekarzem. Polecam Scandinavian Clinic w Krakowie i mojego lekarza dr Macieja Lepszego. Jest świetny! Długo szukałam dobrego dentysty, właśnie przy leczeniu kanałowym i trafilam do tego lekarza, i to było najlepsze co moglo mi się przytrafić, POLECAM!

Odnośnik do komentarza

Ja jestem miłośnikiem produktów naturalnych i odkryłam firmę SPLAT.Oni mają super pasty wszyyyyyystkie smaki. Czarne wybielające, pasty na opryszczkę , zielone z aloesem i algami, pastę złota i srebrną na próchnicy.

Odnośnik do komentarza
Bratowa miała leczone zęby w Dentist u dr.Żarowa i naprawde nie miała jakiś złych doświadczeń jeśli chodzi o leczenie - miała tez chyba pod narkozą. Wiec może to kwestia wyboru odpowiedniego miejsca. A to zdecydowanie jest tym jednym z lepszych.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...