Forum Zdrowe zęby

Co można zrobić z próchnicą zębów?

~m...l

~m...l

Dzień dobry mam pytanie :) co można zrobić z próchnicą zębów czy to się robi ponieważ zęby są niewyleczone ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MyMind

~MyMind

zęby musisz leczyć , bo jesli nie to dojdzie do zapalenia miazgi i to tego nieodwracalnego . Wtedy zostanie ci tylko leczenie kanałowe , w związku z czym odbije ci się to na budżecie domowym . leczenie kanałowe jest leczeniem komercyjnym. Wiadomo ze jak jakiś jeden ząb wypadnie -no zdarza się . Ale jak Ci wypadnie kilka np ze 3 -4 i co wtedy ? Poza tym nawt jak tak nie wyleczysz to potem masz zgorzele , ropnie a to wsyztsko wiąże się ze strasznym bólem . Nie wiem co gorsze bol porodowy czy ból zęba pod ropą ? koszmar ... Znajdz dobrego dentyste . Jak jesteś z krakowa to polecam Ci Stomatologie cichoń , sa w centrum krakowa na lelewela ;)

MandyMoor

MandyMoor

Próchnica najczęściej jest spowodowana cukrem(min). Myj dokładnie i często zęby i najlepiej zgłoś się do dentysty. Im mniejsza dziura tym mniej boli borowanie.

197763 mandymoor Kobieta, 31 lat, Kielce
~Malutka1701

~Malutka1701

Czy po znieczuleiu zeba chodzi o leczenie kanalowe moze spozywac alkohol? Tak sie sklada ze mam wizyte u dentysty a pozniej ide na urodziny i nie obędzie sie bez alkoholu.

~SomebodyToLove

~SomebodyToLove

No chyba niebardzo . Zresztą ja tam nie mam jakichs takich popędów by alkohol spożywać. Piję go od święta. Leczenie kanalowe też miałam robione w Stomatologii Cichoń pani dr Szantyr ;)