Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie radzicie ze stresem przed wizytą u stomatologa?


Gość Maciej-KO

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie sposoby na radzenie sobie ze stresem przed wizytą u dentysty? Dla mnie np. sam zapach w gabinecie mnie przeraża... a co dopiero wiercenie, itd. Staram się jednak nie myśleć o wizycie. W dzieciństwie już dzień przed wizytą miałem popsuty bo się stresowałem.

Odnośnik do komentarza

A ja mam lepsze rozwiązanie :) Po prostu mam zaufany gabinet z ludzkim podejściem. Zawsze pani doktor wie, że się stresuję i boję się bólu dlatego doskonale potrafi rozładować atsmoferę. Dokładnie opisuje co będzie robić i czego się spodziewać. Cenię sobie takie informacje a przez to także nie stresuję się przed samą wizytą bo dopiero na niej okaże się czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza

He he... chodzę do gabinetu Steczko w Krakowie na ul. Krakusów 1C. Chodzę już tam bardzo długo i zawsze wychodzę zadowolony. Fakt, że staram się dbać o zęby bo to niweluje ryzyko częstych wizyty. W każdym razie nie ma się czego bać.

Odnośnik do komentarza

Leczenie zębów nie należy do przyjemnych, ale jest konieczne jeśli zajdzie taka potrzeba. Najlepiej oczywiście zadbać o zęby od samego początku, usuwać kamień, chodzić na przeglądy i odpowiednio czyścić. Jeśli się regularnie odwiedza gabinet stomatologiczny i ma swój zaprzyjaźniony to potem jest mniejszy stres. Osobiście jestem stałą pacjentką Centrum Demed, bardzo fajna placówka i sympatyczni dentyści, polecam.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest jakas metoda na ten stresik... zawsze dreszczyk emocji jest ? Fakt, jak się ma sprawdzonego dentystę, ktoremu sie ufa, to na pewno jest lepiej. Ja np zawsze się stresowałem przed wizytą u dentysty, ale odkąd trafiłem do dr Balczyńskiego jestem o wiele spokojnieszy, bo to jest świetny lekarz i wizyta u niego to przyjemność. Zero stresu. Przyjmuje w scandinavian clinic, panuje tam świetna atmosfera, wszyscy życzliwi, uśmiechnięci i pomocni, a to duzo daje, że człowiekowi nerwy puszczają ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...