Forum Zdrowe zęby

Jak sobie radzicie ze stresem przed wizytą u stomatologa?

~Maciej-KO

~Maciej-KO

Jakie macie sposoby na radzenie sobie ze stresem przed wizytą u dentysty? Dla mnie np. sam zapach w gabinecie mnie przeraża... a co dopiero wiercenie, itd. Staram się jednak nie myśleć o wizycie. W dzieciństwie już dzień przed wizytą miałem popsuty bo się stresowałem.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Damian.33

~Damian.33

Polecam słuchanie muzyki i jakieś lekarstwa wyciszające. W moim przypadku działa i z reguły wyluzowany wchodzę na wizytę

~BoBou

~BoBou

A ja mam lepsze rozwiązanie :) Po prostu mam zaufany gabinet z ludzkim podejściem. Zawsze pani doktor wie, że się stresuję i boję się bólu dlatego doskonale potrafi rozładować atsmoferę. Dokładnie opisuje co będzie robić i czego się spodziewać. Cenię sobie takie informacje a przez to także nie stresuję się przed samą wizytą bo dopiero na niej okaże się czego się spodziewać.

~Damian.33

~Damian.33

Ale nie masz tak, że odczuwasz dyskomfort tym, że nie wiesz co faktycznie Cię czeka?

~BoBou

~BoBou

Nie. Mam pełne zaufanie do Pani stomatolog i wiem, że nie zrobi nic wbrew mnie.

~BoBou

~BoBou

He he... chodzę do gabinetu Steczko w Krakowie na ul. Krakusów 1C. Chodzę już tam bardzo długo i zawsze wychodzę zadowolony. Fakt, że staram się dbać o zęby bo to niweluje ryzyko częstych wizyty. W każdym razie nie ma się czego bać.

~Arek.arek

~Arek.arek

Mnie chyba nic nie rozluźni przed wizytą. Nie wiem czego się spodziewać a moje wizyty zawsze kończą się długo rekonwalescencją

~BoBou

~BoBou

No bo prawdopodobnie zły gabinet wybierasz :) Polecam Ci poczytać opinie i udać się do stomatologa z pozytywnymi rekomendacjami :)