Skocz do zawartości
Forum

Szczoteczka elektryczna, czy tradycyjna?


Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno szczoteczką tradycyjną jak i elektryczną możliwe jest dokładne oczyszczenie każdej powierzchni zęba.

Szczoteczkę manualną o miękkim włosiu poleca się osobom, które mają wrażliwe dziąsła, które krwawią lub gdy występują recesje dziąseł.

Szczoteczka elektryczna jest polecana każdemu, szczególnie ważne jest by wybierać takie, które mają czujnik nacisku (jako np.czerwone światełko, które przy zbyt mocnym dociskaniu szczoteczki do zęba będzie świeciło).
Są różne rodzaje końcówek do szczoteczek elektrycznych, z miękkimi włóknami dla osób z chorobami dziąseł i przyzębia, przez takie z dodatkowymi gumkami w celu lepszego doczyszczenia i wypolerowania zębów przez kolorowe specjalnie dla dzieci :)

Odnośnik do komentarza

@mrhandsome no może jak ktoś kupuje szajskie podróby, to znajdzie tanio, ja kiedy chcę kupić dobre końcówki, to muszę wydać minimum te 50 zł za dwie, a około 60 zł kosztuje już nowa szczoteczka elektryczna na promocji... więc myślę, że jak ktoś chce się zdecydować na kupno szczoteczki, to powinien to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Ładne, zdrowe zęby to wizytówka i staram się o nie bardzo dbać. Do mycia zainwestowałam w szczoteczkę soniczną Vitammy Pearl Plus, nawet z funkcją wybielania, oczywiście czyszczenia i masażu; znalazłam taką w aptece internetowej wapteka i jestem z niej mega zadowolona :) też nie muszę baterii kupować do niej, bo ma akumulator i ładowarkę indukcyjną;

Odnośnik do komentarza

Hej,
jak dla mnie temat oczywisty, te wszystkie slogany, że szczoteczka elektryczna czyści zęby kila razy skuteczniej niż manualna to wyjątkowo prawda :D A nie puste hasła marketingowe. Jednak fakt, że główka obróci Ci się ileś tysiecy razy na minutę przekłada się na skuteczność szczotkowania. Pewnie kolejny dylemat, który się pojawi po tym, czy wybrać "elektryczną czy manualną", to, czy wybrać "soniczną czy obrotową" :D A tu już wybór nie jest taki oczywisty. Może Ci pomoże w tym TEN WPIS

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...