Forum Zdrowe zęby

Szczoteczka elektryczna, czy tradycyjna?

wiktorr7

wiktorr7

Jakiej szczoteczki używacie do mycia zębów? Elektrycznej, czy tradycyjnej, a może jakiejś innej?

192925 wiktorr7 Mężczyzna, 30 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mankaa

mankaa

Elektrycznej, zdecydowanie lepiej czyści zęby :) Jak już się taką zacznie używać, to potem trudno się przestawić na manualną. Jedyny problem jest taki, że końcówki potem kosztują prawie tyle, co sama szczoteczka.

196596 mankaa Kobieta, 25 lat, Katowice
mrhandsome

mrhandsome wpis edytowany

Bez przesady, że końcówki kosztują tyle, co szczoteczka. Jak ogarniesz tańsze, to nie wychodzi przecież tak drogo, bo tego się nie zmienia co tydzień, tylko raz na kilka miesięcy. Ja tam mam elektryczną od paru lat i nie narzekam.
P.S. To jest jakaś inna szczoteczka, niż elektryczna i tradycyjna? Na korbkę?

196620 mrhandsome Mężczyzna, 30 lat, Łeba
Lek. dent. Karolina Wapniarska

Lek. dent. Karolina Wapniarska

Odpowiedź eksperta

Zarówno szczoteczką tradycyjną jak i elektryczną możliwe jest dokładne oczyszczenie każdej powierzchni zęba.

Szczoteczkę manualną o miękkim włosiu poleca się osobom, które mają wrażliwe dziąsła, które krwawią lub gdy występują recesje dziąseł.

Szczoteczka elektryczna jest polecana każdemu, szczególnie ważne jest by wybierać takie, które mają czujnik nacisku (jako np.czerwone światełko, które przy zbyt mocnym dociskaniu szczoteczki do zęba będzie świeciło).
Są różne rodzaje końcówek do szczoteczek elektrycznych, z miękkimi włóknami dla osób z chorobami dziąseł i przyzębia, przez takie z dodatkowymi gumkami w celu lepszego doczyszczenia i wypolerowania zębów przez kolorowe specjalnie dla dzieci :)

--

www.facebook.com/nzozewadent

196818 lek-dent-karolina-wapniarska Kobieta, 26 lat, Konin
mankaa

mankaa

@mrhandsome no może jak ktoś kupuje szajskie podróby, to znajdzie tanio, ja kiedy chcę kupić dobre końcówki, to muszę wydać minimum te 50 zł za dwie, a około 60 zł kosztuje już nowa szczoteczka elektryczna na promocji... więc myślę, że jak ktoś chce się zdecydować na kupno szczoteczki, to powinien to wiedzieć.

196596 mankaa Kobieta, 25 lat, Katowice
aidaa

aidaa

Ja wybrałabym jednak soniczną - jest delikatniejsza od zwykłej, elektrycznej szczoteczki. Dość dobre ma Philips.

195986 aidaa Mężczyzna, 27 lat, Warszawa