Skocz do zawartości
Forum

Korona wyłącznie na jedynce - czy to dobry pomysł?


Gość Marta180

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta180

Witajcie,
nie znalazłam podobnego tematu dlatego postanowiłam zapytać Was w osobnym temacie. Czy ma ktoś koronkę na jedynce i może się wypowiedzieć jak to u niego wygląda? Jestem w trakcie leczenia kanałowego zęba no i jak już uda się skutecznie zakończyć ten etap to udaję się na konsultację w sprawie korony. Niestety obawiał się trochę zarówno piłowania zęba jak i efektu końcowego (boję się o to jak finalnie to wyjdzie). Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Gość Dagmara_Wo

Miałam podobny problem do Twojego. Mi stomatolog zalecił nałożyć porcelanę na jedynki i dwójki - dzięki temu nie rzuca się w oczy. I do tego to całkiem ładnie wygląda.

O piłowanie nie masz się co martwić. Jak weźmiesz znieczulenie to nic nie będziesz czuła.

Odnośnik do komentarza
Gość NatkaJot

Również dentysta podobnie doradził. Fakt faktem, że miałam 2 dwójki bardzo brzydkie to tym bardziej skorzystałam na całym tym leczeniu. Wygląda to dobrze i nie mam jakiś większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta180

Drogie Panie,
a jak wyglądają korony bezpośrednio przy samym już dziąśle? Chodzi mi o to czy dziąsła nachodzą na zęby tak jak to przy naturalnym układzie wygląda? Czy bardziej te korony są grubsze od naturalnych?

Odnośnik do komentarza
Gość Agata900

Moja koleżanka ma akurat koronę na jedynce i przyznam, że gdyby nie fakt, że mi o tym powiedziała to bym do dziś o tym nie wiedziała.

Nie wiem czy dobrze myślę (jeśli nie to mnie poprawcie) ale wydaje mi się, że jak zakładają korony również na dwójki to zęby wymagają chyba spiłowania?

Odnośnik do komentarza
Gość Dagmara_Wo

Tak - dziąsła całkiem naturalnie nachodzą na zęby.
Trochę sa grubsze od naturalnych zębów jednak u mnie ten efekt występuje od strony podniebienia. Na początku to wyczuwałam jednak dziś jest już ok.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj,
w przypadku wyglądu korony to wszystko zależy bezpośredniego od rodzaju. Porcelanowy ząb może być przygotowany na np. metalowej podstawie (wersja tańsza i faktycznie wtedy przy dziąśle widać ciemniejszy pasek). Mówi się, że z czasem dziąsło zasłoni taką koronę ale do końca nie jestem w to przekonana. Drugie są chyba przygotowane na porcelanowym mocowaniu to tutaj efekt jest faktycznie bardzo naturalny. Co prawda droższe ale chyba jest lepiej trochę zainwestować i cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem. Taki moje skromne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Gość jedynka i dwójka

jedynki i dwójki z reguły się nie koronuje, no chyba, że straciły wygląd i są już podatne na złamanie. Notabene, w przypadku złamania zęba, jest możliwość założenia ząbka na sztyfcie. U mnie taki ząbek przeżył > 40 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Steczko

Witajcie,

Zęby bardzo zniszczone próchnicą w pewnym momencie wymagają odbudowy protetycznej, czyli wykonania korony. W tym celu tkanki twarde zęba zostają opracowane - pomniejszone o grubość przyszłej korony. Następnie lekarz pobiera wycisk, bądź tez skanuje wewnatrzustnie, dobiera kolor. Kolejnym etapem jest wykonanie korony w laboratorium protetycznym. Gotowa korona po kontroli u pacjenta w momencie kiedy wszystko jest prawidłowe osadzona jest na zębie na stałe za pomocą cementu. W międzyczasie pacjent funkcjonuje z korona tymczasowa wykonaną w gabinecie przez lekarza.
Materiały z których obecnie wykonuje się korony protetyczne to głównie porcelana napalana na metalu lub na podbudowie z tlenku cyrkonu. Te drugie zwane też koronami pełnoceramicznymi są wysoce estetyczne gdyż zapewniają tak zwaną translucencję światła, czyli taki efekt jak własny ząb, jak również zalecane są u osób z alergiami na metale.

Pozdrawiam,
SteczkoDentysta.pl

Odnośnik do komentarza
Gość GośćPrzemyśl

Największym błędem życia  było założenie koronek na jedynkach i dwójkach górnych po namówieniu lekarza , regularnie wypadają co dwa miesiące i trwa to już dwa lata, lekarz nie wie co jest przyczyną!!! A ja jestem na skraju załamania :-(

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowałam się na implanty i musze tu powiedzieć wszystkim, ze trafilam do świetnego, profesjonalnego implantologa, którego polecam każdemu, jest nim dr Adama Balczynski. Ja jestem z Krakowa i na szczeście przyjmuje w klinice na placu Szczepańskim, ale poleciła mi go kolezanka z Warszawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...