Skocz do zawartości
Forum

Czy da się delikatnie wybielić zęby?


Gość Joasiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joasiaa

Chciałabym delikatnie wybielić moje zęby. Nie chcę jednak mieć jakiegoś nienaturalnego efektu olśniewająco białych zębów bardziej mi zależy na naturalnym efekcie. Próbowałam już różnych past i preparatów jednak chyba nie ma żadnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Gość KalliNaa

Hmm... jak pytasz o delikatne wybielenie zębów to chyba nie masz większych problemów :) Co innego jak ktoś już dostaje "szarych" zębów to wybielanie jest faktycznie świetne - ale chodzi mi tu bardziej o profesjonalne w gabinecie wybielanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Joasiaa

Miałam na myśli delikatnie pod kątem tego, żeby nie uszkodzić szkliwa itd. Nie mówię, że mam super białe zęby i mam kaprys, żeby były jeszcze bardziej naturalne. Mam żółtawe zęby i inne sposoby na ich wybielenie nie za bardzo podziałały.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o pasty to mam wątpliwości czy pasty wybielają - bardziej chyba czyszczą. Pasty oczywiście mogę być bardziej ścieralne lub mnie (w sensie ich działanie na brud). Oczywiście jeżeli chodzi o wybielanie to jestem zdania, że warto wydać pieniądze w profesjonalnym gabinecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Marietta_09

Ostatnio gdzie właśnie czytałam o jakimś preparacie (chyba kosztuje coś koło 200zł) który daje jakieś efekty po 10 dniach. Jednak ile w tym prawdy? Nie wiem - mógł to być jakiś artykuł sponsorowany.

Odnośnik do komentarza
Gość Kukuleczka

A ja nie polecam domowych metod na wybielanie jakimiś tam preparatami bo sobie tylko narobiłam problemów. Oczywiście nie chodzi mi tu o higienę i szczotkowanie zębów ale o preparaty na wybielanie. Chcesz mieć białe zęby idź do specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja3331

Jak chciałam delikatnie wybielić zęby, to używałam pasty wybielającej. Jednak przyszedł czas, że zachciało mi się profesjonalnego wybielania. W Warszawie mogę polecić Romanik Dominikę, przyjmuje w Śródmieściu. Najważniejszy jest trwały efekt - takie domowe wybielanie będzie niestety tylko doraźne.

Odnośnik do komentarza
Gość GabinetSteczko

Aktualnie wszyscy chcemy mieć białe zęby. Na rynku jest wiele rodzajów past wybielających. zawierają one głównie substancje ścierne i słabo wybielające.
Wybielanie w gabinecie polega na aplikacji żelu zawierającego substancje utleniająca- najczęściej jest to nadtlenek karbamidu, lub mocznika. Dodatkowo zawarte są tam substancje powodujące znoszenie nadwrażliwości zębiny, jony fluoru i inne zwiększające komfort kuracji. Aplikacja żelu może przebiegać z pomocą specjalnych indywidualnie robionych szyn nakładkowych ( wtedy stężenie żelu jest niższe) Bądź bezpośrednio w gabinecie nałożony na zęby żel dodatkowo jest naświetlany zimnym światłem ze specjalnej lampy - pod bezpośrednią kontrola lekarza.
Należy liczyć się z faktem że przed zabiegiem wybielania konieczne jest wykonanie higieny profesjonalnej- usunięcie kamienia nazębnego, jak również z tym że po wybielaniu będzie konieczność wymiany wypełnień w zębach przednich ze względów estetycznych- wypełnienia nie ulegną wybieleniu.
Trwałość tego zabiegu z czasem mija. Jest to indywidualnie zmienne i trwa od 6 mies. do półtora roku. Wydaje mi się że zawsze należy się zastanowić, czy efekt uzyskany po zabiegu higieny i profesjonalnym oczyszczeniu zębów nie jest już dla nas satysfakcjonujący

Pozdrawiam
Gabinet Steczko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...