Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie poradzić ze strachem przed wizytą u dentysty?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mieszkam za granica byłam u dentysty rok temu i sie bardzo zawiodłam od tamtej wizyty boje sie chodzić do dendysy. Za miesiąc jadę do polski i chce umówić sie na wizytę , mam problem z piątkami zeby mi wypadły ale nie całość bo je sie ze dentysta będzie sie śmiał albo mnie pouczał co mam zrobić mam 22 lata

Odnośnik do komentarza
Gość Mietek35

Witaj ja też się boję panicznie dentysty a mam 35 lat.Ciągłym zwlekaniem doprowadziłem się do takiego stanu,że teraz mam z 10 zębów do leczenia i dwie ósemki do usunięcia czego boję się najbardziej.Wcześniej leczyłem zęby na NFZ ale jakość wykonania była słaba ale to pewnie wina dentysty.Teraz poszedłem prywatnie wiadomo kosztuje ale będę robił po jednym zębie w miesiącu i jakoś wyrobię z kasą.Powiem Ci,że różnica w podejściu do pacjenta i sprzęcie jest zauważalna.Póki co nie narzekam.I nawet nie czuć tego wiercenia tak jak na NFZ.A co do strachu to polecam kup sobie jakieś tabletki uspokajające i nie myśl o tym za dużo.Ja sobie radzę a mam nerwicę lękową.Pozdro

Odnośnik do komentarza

Hej ja też miałam z tym mega problem, nawet nie wiem czemu. Ale w zeszłym roku nastąpił dla mnie przełom i zrozumiałam, że w moim przypadku po prostu wszystko zależało od dentysty konkretnego i jego usposobienia, więc może po prostu musicie trafić na „swojego” dentystę? Dla mnie zbawieniem okazała się wizyta u doktor Agnieszki Miszkurki i mimo, że mieszkam poza Warszawą, to specjalnie do niej przyjeżdżam i nie wyobrażam sobie do nikogo innego!

Odnośnik do komentarza
Gość kornell30

za granicą nie ma co chodzić do dentysty ;/ mi okropnie w Angli zepsuto zęby i od tamtej pory się nauczyłam, że jak tylko wracam do Polski to chodzę po lekarzach w tym stomatologach, a że w placówce do której chodze - Corten Medic - jest teraz mozliwość zapisów online przez Portal Pacjenta to umawiam sie będąc w Anglii a potem tylko przyjeżdżam na wizytę i nie muszę czekać na wolny termin - bardzo wygodna funkcja

Odnośnik do komentarza
Gość artikarturro

Generalnie z własnego doświadczenia wiem, że nie masz się czego obawiać. Jestem wręcz pewien, że dentyści widzieli mnóstwo razy zęby w tragicznym stanie. Nikt sie nie będzie z Ciebie śmiał czy krzywo patrzył - to Ci gwarantuję. Generalnie im wcześniej pójdziesz i zaczniesz dbać o zęby tym lepiej dla Ciebie i Twojego portfela. Niestety przekonałem się o tym na własnej skórze. Co do odpowiedniej placówki, to jeżeli mieszkasz w Lublinie, zerknij na przychodnię Dental na ul. Lwowskiej. Świetne podejście ,a przy tym konkurencyjne ceny. Od lat do nich chodzę i generalnie ciężko się do czegokolwiek przyczepić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...