Skocz do zawartości
Forum

Zabiegi stomatologiczne pod narkozą


Gość DominikaBB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DominikaBB

Hej, piszę o opinie dotyczącą wykonywania zabiegów stomatologicznych pod narkozą. Na wstępie powiem, że jestem straszną bojaźliwą kruszyną którą paraliżuje samo posadzenie tyłka na fotel dentystyczny nie mówiąc o grzebaniu, wierceniu czy wyrywaniu zębów. Jak coś mi robili to zazwyczaj ze znieczuleniem choć ostatnio miałam propozycję zrobienia chyba 5 lub 6 zębów pod narkozą. Co myślicie o takim pomyśle ? Czy może mieć to jakieś negatywne skutki dla zdrowia ? Będę wdzięczna za każdą opinię.

Odnośnik do komentarza
Gość DominikaBB

Ale myślicie, że sama propozycja takiej formy leczenia jest bardzo odważna ? Nie do końca ufam swojemu dotychczasowemu dentyście i teraz jeszcze bardziej w niego zwątpiłam. Chodzę tam bo mam dosyć blisko i chyba już z przyzwyczajenia. Może skonsultuję to z innym stomatologiem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz podrzucę Ci namiar na świetne miejsce. Stomatolog Steczko to miejsce gdzie leczy się cała moja rodzina. Dzieciaki przepadają za swoimi stomatologami. Może twój strach wynika ze złych doświadczeń związanych z leczeniem zębów u słabych dentystów.

Odnośnik do komentarza

Wracając do tej narkozy, słyszałem o przypadkach kiedy pacjenci nie wstawali z foteli dentystycznych i sam nie poddałbym się zabiegowy pod narkozą. Moim zdaniem do prostych zabiegów stomatologicznych nie powinno stosować się narkozy.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie poddawałaby się znieczuleniu ogólnemu w " zwykłym " gabinecie stomatologicznym. Do takiego znieczulenia konieczna jest obecność anestezjologa i lekarze , którzy w każdej chwili mogą udzielić pomocy. Wymogi takie mogą spełniać oddziały w klinikach. Ciesz się ,że nie jesteś uczulona na środki przeciwbólowe i w ten sposób bez problemu usuniesz ząb. Za jednym razem możesz usunąć nawet więcej np. w klinice uniwersyteckiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś z Warszawy to koniecznie zgłoś się do dr D. Romanik, przyjmuje w gabinecie na Powiślu. Jest bardzo delikatna i znieczula dziąsła przed podaniem znieczulenia w zastrzyku. U Niej naprawdę nic nie boli, nawet trudne leczenie kanałowe. Jak się boisz dentysty, to koniecznie idź do Niej. A co do narkozy, to zawsze niesie za sobą ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Gość leczenie zębów

Ja miałam pare dni temu leczone zęby w uśpieniu, dokładnie w sedoanalgezji.
8 zębów wyleczonych na jednej wizycie. Zero skutków ubocznych a po 5 minutach po wybudzeniu człowiek jest w pełni sprawny i nie ma nawet zawrotów głowy.

Dużo lepsze od narkozy po której człowiek jest przez dłuższy czas jak pijany.

Oczywiście trzeba było zrobić badania krwi przed zabiegiem. Dodam, że majątku za to nie zapłaciłam. Dla mnie wielkiego dentofoba super sprawa. Wspomnienia świetne a zęby wyleczone wszystkie na jednej wizycie.
jak ktoś chce więcej info to proszę pisać na maila:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...