Skocz do zawartości
Forum

Odłamany (?) kawałek zęba po kanałowym


Gość Magda0508

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda0508

Jakoś na przełomie sierpnia i września zeszłego roku miałam leczenie kanałowe dolnej szóstki. I wszystko było ok, ale, niestety, jakiś tydzień temu cześć zęba zaczęła się ruszać, tak jakby odłamała się od reszty. Nie jest to duży fragment, ma może z 2-3 mm długości, to jest taki wyżłobiony "dziubek", po dwóch stronach tej części jest już tylko plomba. Czytałam w internecie, że takie rzeczy się zdarzają po kanałowym. Co można z tym zrobić? Są szanse, żeby uratować tego zęba czy konieczne jest usunięcie? Jak szybko muszę iść z tym do dentysty? To ostatnie pytanie z racji tego, że studiuję, więc przebywam w innym mieście, a tego zęba leczyłam w swojej rodzinnej miejscowości, skąd dużo trudniej znaleźć jakiś dogodny termin wizyty u "swojej dentystki", skoro przez większość czasu jednak mnie nie ma, a w weekendy, wiadomo, nie przyjmuje. Czy jeśli więc pójdę np. po świętach, to coś się stanie? Co, jeśli ten fragment odpadnie całkowicie?

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.04.2017 o 01:14, Gość Magda0508 napisał:

Jakoś na przełomie sierpnia i września zeszłego roku miałam leczenie kanałowe dolnej szóstki. I wszystko było ok, ale, niestety, jakiś tydzień temu cześć zęba zaczęła się ruszać, tak jakby odłamała się od reszty. Nie jest to duży fragment, ma może z 2-3 mm długości, to jest taki wyżłobiony "dziubek", po dwóch stronach tej części jest już tylko plomba. Czytałam w internecie, że takie rzeczy się zdarzają po kanałowym. Co można z tym zrobić? Są szanse, żeby uratować tego zęba czy konieczne jest usunięcie? Jak szybko muszę iść z tym do dentysty? To ostatnie pytanie z racji tego, że studiuję, więc przebywam w innym mieście, a tego zęba leczyłam w swojej rodzinnej miejscowości, skąd dużo trudniej znaleźć jakiś dogodny termin wizyty u "swojej dentystki", skoro przez większość czasu jednak mnie nie ma, a w weekendy, wiadomo, nie przyjmuje. Czy jeśli więc pójdę np. po świętach, to coś się stanie? Co, jeśli ten fragment odpadnie całkowicie?

a kto robił ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.04.2017 o 01:14, Gość Magda0508 napisał:

Jakoś na przełomie sierpnia i września zeszłego roku miałam leczenie kanałowe dolnej szóstki. I wszystko było ok, ale, niestety, jakiś tydzień temu cześć zęba zaczęła się ruszać, tak jakby odłamała się od reszty. Nie jest to duży fragment, ma może z 2-3 mm długości, to jest taki wyżłobiony "dziubek", po dwóch stronach tej części jest już tylko plomba. Czytałam w internecie, że takie rzeczy się zdarzają po kanałowym. Co można z tym zrobić? Są szanse, żeby uratować tego zęba czy konieczne jest usunięcie? Jak szybko muszę iść z tym do dentysty http://implantytorun.pl/czy-wszczepienie-implantu-jest-lepsze-od-leczenia-kanalowego/ ? To ostatnie pytanie z racji tego, że studiuję, więc przebywam w innym mieście, a tego zęba leczyłam w swojej rodzinnej miejscowości, skąd dużo trudniej znaleźć jakiś dogodny termin wizyty u "swojej dentystki", skoro przez większość czasu jednak mnie nie ma, a w weekendy, wiadomo, nie przyjmuje. Czy jeśli więc pójdę np. po świętach, to coś się stanie? Co, jeśli ten fragment odpadnie całkowicie?

Mysle, że lepiej ten odłamek po prostu wyrwać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...