Forum Zdrowe zęby

Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny?

~e...l

~e...l

Mam dopiero 15 lat . I mam wadę zgryzu średnią . Ząb u góry na końcu jest mocno wykrzywiony na prawą stronę i ogólnie mam krzywe zęby i wadę zgryzu . Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny ? . Moi rodzice się nie zgadzają na aparat ponieważ powiedzieli ze mi nie jest on potrzebny . A w dodatku jestem w grupie dużej próchnicy zębów - co kilka mięsięcy mam piaskowanie zębów i cały czas choć myje zęby mam dziury . Jak namówić na aparat . Stać nas ma aparat mamy tyle pieniędzy .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Porcelina

~Porcelina

Oczywiście, że warto iść do ortodonty. Tylko wybierz jakiegoś dobrego z renomą.
Krzywe zęby to nie tylko defekt estetyczny, jeśli masz zły zgryz mogą szybciej się psuć, możesz mieć problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym, przewlekłe migreny, bóle i szumy uszne, itp., itd.

~NastkaMi

~NastkaMi

Jak namówić rodziców? Trzeba iść do lekarza, który zdiagnozuje Cię całościowo, możesz mieć problemy z kośćmi, postawą, pracą języka - to wszystko może mieć wpływ na Twoje zęby i zgryz. Odpowiednia diagnoza i dobry lekarz myślę, że przekonają Twoich rodziców.

Maggie_867

Maggie_867

Moim zdaniem warto założyć aparat ortodontyczny jeśli masz wadę zgryzu, lepiej już teraz pozbyć się tego problemu.

182816 maggie-867 Kobieta, 31 lat, Mikołów
~zuziana

~zuziana

Na ortodontów trzeba uważać i lepiej sprawdzic czy ten który ma Wam aparat ortodontyczny zakładać ma odpowiednia specjalizację skończoną - ja sprawdzam zawsze na stronie Centralnego Rejestru Lekarzy, po nazwisku wystarczy sprawzić i wszystko wiadomo

~jola1235

~jola1235

Jeśli jest kłopot z zębami, to jak najbardziej. Może polecicie mi jakąś fajną klinikę? Obojętnie w jakim miejscu.

~tomek8292

~tomek8292

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad aparatem, ale jakoś cały czas odkładam. Już nawet mam sprawdzoną klinikę, do której chciałbym się udać. Jest ona w Tychach, jeśli chcesz mogę znaleźć dokładną nazwę :)

~jola1235

~jola1235

Tychy? Byłoby fajnie, bo to całkiem niedaleko mnie, więc nie musiałabym jeździć na drugi koniec Polski. Jeśli miałbyś nawet link, to byłabym wdzięczna :)

~jola1235

~jola1235

Jasne, na pewno dam Ci znać! Ja jestem już zdecydowana, tylko szukałam kliniki. Muszę umówić się na wizytę, bo wiadomo, że aparat to sprawa indywidualna. Dzięki za pomoc :)

~Hydroelektroryżer

~Hydroelektroryżer

Nie zastanawiaj się, bo potem będziesz żałować.

~zAb23

~zAb23 wpis edytowany

Jesteś w takim wieku że warto założyć aparata aby mieć piękne ząbki jak będziesz już się będzie dorosłym. Nie masz co się zastanawiać bo potem będziesz żałować. Ja sam założyłem w wieku 25 lat i czekam już na zdjęcie aparatu.:) :) :) :) Polecam dr. Teresę Munir dobry ortodonta przyjmuje w Lublinie i Warszawie albo poszukaj na https://ranking.abczdrowie.pl/
https://ranking.abczdrowie.pl/d/teresa-munir-ortodonta-warszawa-4063

~baśka2929

~baśka2929

Ja mogę polecić klinikę w Warszawie - Rock Your Smile. Działają chyba w 3 miejscach, ja akurat chodzę na ul Odkrytą do dr Teodorczyk. Noszę aparat już 4 miesiące, jeszcze niecały rok i zdejmujemy, szybko to leci. Aparat jest prawie niewidoczny, ceramiczny, tak że nie rzuca się w oczy. A zmianę w ułożeniu zębów już widzę. Bardzo się cieszę z podjętej decyzji, a trochę zwlekałam, bo mam już prawie 30 lat :) Pani doktor też się przyczynia do tego mojego zadowolenia, bo naprawdę jest świetną specjalistką.

~Quintine 8989

~Quintine 8989

Ja polecam aparat szafirowy jest prawie nie widoczny. Mozecie zobaczyc na filmiku ze sie praktycznie nie rzuca w oczy

image

~Kornel98

~Kornel98

Warto, ale to pewne wyrzeczenia wiadomo. Jak jesteś z okolic Śląska, wpadnij do dental care na barona 30, tam Ci na pewno doradzą, czy w ogóle potrzebujesz