Forum Zdrowe zęby

Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny?

~e...l

~e...l

Mam dopiero 15 lat . I mam wadę zgryzu średnią . Ząb u góry na końcu jest mocno wykrzywiony na prawą stronę i ogólnie mam krzywe zęby i wadę zgryzu . Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny ? . Moi rodzice się nie zgadzają na aparat ponieważ powiedzieli ze mi nie jest on potrzebny . A w dodatku jestem w grupie dużej próchnicy zębów - co kilka mięsięcy mam piaskowanie zębów i cały czas choć myje zęby mam dziury . Jak namówić na aparat . Stać nas ma aparat mamy tyle pieniędzy .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Porcelina

~Porcelina

Oczywiście, że warto iść do ortodonty. Tylko wybierz jakiegoś dobrego z renomą.
Krzywe zęby to nie tylko defekt estetyczny, jeśli masz zły zgryz mogą szybciej się psuć, możesz mieć problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym, przewlekłe migreny, bóle i szumy uszne, itp., itd.

~NastkaMi

~NastkaMi

Jak namówić rodziców? Trzeba iść do lekarza, który zdiagnozuje Cię całościowo, możesz mieć problemy z kośćmi, postawą, pracą języka - to wszystko może mieć wpływ na Twoje zęby i zgryz. Odpowiednia diagnoza i dobry lekarz myślę, że przekonają Twoich rodziców.

Maggie_867

Maggie_867

Moim zdaniem warto założyć aparat ortodontyczny jeśli masz wadę zgryzu, lepiej już teraz pozbyć się tego problemu.

182816 maggie-867 Kobieta, 32 lata, Mikołów
~zuziana

~zuziana

Na ortodontów trzeba uważać i lepiej sprawdzic czy ten który ma Wam aparat ortodontyczny zakładać ma odpowiednia specjalizację skończoną - ja sprawdzam zawsze na stronie Centralnego Rejestru Lekarzy, po nazwisku wystarczy sprawzić i wszystko wiadomo

~jola1235

~jola1235

Jeśli jest kłopot z zębami, to jak najbardziej. Może polecicie mi jakąś fajną klinikę? Obojętnie w jakim miejscu.

~tomek8292

~tomek8292

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad aparatem, ale jakoś cały czas odkładam. Już nawet mam sprawdzoną klinikę, do której chciałbym się udać. Jest ona w Tychach, jeśli chcesz mogę znaleźć dokładną nazwę :)

~jola1235

~jola1235

Tychy? Byłoby fajnie, bo to całkiem niedaleko mnie, więc nie musiałabym jeździć na drugi koniec Polski. Jeśli miałbyś nawet link, to byłabym wdzięczna :)

~jola1235

~jola1235

Jasne, na pewno dam Ci znać! Ja jestem już zdecydowana, tylko szukałam kliniki. Muszę umówić się na wizytę, bo wiadomo, że aparat to sprawa indywidualna. Dzięki za pomoc :)

~Hydroelektroryżer

~Hydroelektroryżer

Nie zastanawiaj się, bo potem będziesz żałować.

~zAb23

~zAb23 wpis edytowany

Jesteś w takim wieku że warto założyć aparata aby mieć piękne ząbki jak będziesz już się będzie dorosłym. Nie masz co się zastanawiać bo potem będziesz żałować. Ja sam założyłem w wieku 25 lat i czekam już na zdjęcie aparatu.:) :) :) :) Polecam dr. Teresę Munir dobry ortodonta przyjmuje w Lublinie i Warszawie albo poszukaj na https://ranking.abczdrowie.pl/
https://ranking.abczdrowie.pl/d/teresa-munir-ortodonta-warszawa-4063

~baśka2929

~baśka2929

Ja mogę polecić klinikę w Warszawie - Rock Your Smile. Działają chyba w 3 miejscach, ja akurat chodzę na ul Odkrytą do dr Teodorczyk. Noszę aparat już 4 miesiące, jeszcze niecały rok i zdejmujemy, szybko to leci. Aparat jest prawie niewidoczny, ceramiczny, tak że nie rzuca się w oczy. A zmianę w ułożeniu zębów już widzę. Bardzo się cieszę z podjętej decyzji, a trochę zwlekałam, bo mam już prawie 30 lat :) Pani doktor też się przyczynia do tego mojego zadowolenia, bo naprawdę jest świetną specjalistką.

~Quintine 8989

~Quintine 8989

Ja polecam aparat szafirowy jest prawie nie widoczny. Mozecie zobaczyc na filmiku ze sie praktycznie nie rzuca w oczy

image

~Kornel98

~Kornel98

Warto, ale to pewne wyrzeczenia wiadomo. Jak jesteś z okolic Śląska, wpadnij do dental care na barona 30, tam Ci na pewno doradzą, czy w ogóle potrzebujesz

~jolkaa8722

~jolkaa8722

Moim zdaniem warto iść, ale tylko i wyłącznie do odpowiedniego ortodonty, który wszystko idealnie do nas dobierze. Myślę, że mogę polecić Ci takiej miejsce, jak http://www.dentaria.com.pl/ortodoncja Już nie raz słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat tego miejsca i wiem, że mnóstwo osób jest zadowolonych.

~nataliahhh

~nataliahhh

Ja chodzę do Rock Your Smile w Warszawie do dr Krakowiak i uważam, że to że się w końcu zdecydowałam na leczenie pomimo mojego wieku (mam 37 lat) jest najlepszą decyzją w moim życiu. Nie wiem, dlaczego tak długo czekałam, ale bardzo się cieszę, że w końcu się zmotywowałam:) Oczywiście grunt to dobry ortodonta, ja zrobiłam dobry reaserch w poszukiwaniu najlepszych klinik w Wawie i tak trafiłam tam, gdzie chodzę. A panią doktor mam kompetentną i przemiłą, więc współpraca nam się dobrze układa :)

~klarens

~klarens

Profesjonalną opiekę ortodontyczną może nam zapewnić www.ortodontapszczyna.pl. Lekarz dopasował idealny aparat. Po wielu przyjemnych wizytach moje zęby zmieniły ustawienia.

Złotarączka

Złotarączka

Proszę szukać polecanego ortodonty jak najbliżej miejsca zamieszkania. Wizyty kontrolne są co miesiąc przez 2-3 lata zatem trudno sobie wyobrazić przemierzanie kraju w tą i z powrotem przez taki okres czasu- taka opcja potencjalnie po pierwsze wyczerpuje nerwowo, a po drugie finansowo- pomnaża niebagatelny koszt samego leczenia. Proszę nie słuchać spamerów tylko przejrzeć lokalne ogłoszenia w głównej wyszukiwarce Sieci. Tak czy inaczej zawsze trzeba zacząć od niezobowiązującej konsultacji z oceną zdjęć takich jak zdj. pantomograficzne i zdj. cefalometryczne. Po tym już wszystko wiadomo.

--

PSALM 91

181732 zlotaraczka Mężczyzna, 50 lat, Ciechocinek