Skocz do zawartości
Forum

Górne jedynki - wypełnienie ciągle się łamie :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z dwiema górnymi jedynkami, kilka lat temu zdecydowałem się na usunięcie cienkiej skazy
,, linii'' która biegła przez środek zęba z góry na dół, po skończonym zabiegu gdy spojrzałem w lusterko zauważyłem że obydwie końcówki jedynek od strony wewnętrznej stały się nierówne i się wyszczerbiły wyglądało to jak malutkie odłamanie, a ponieważ jestem bardzo wyczulony na punkcie moich zębów i ich wyglądu, stwierdziliśmy z dentystką że założymy małe wypełnienie żeby je ładnie wyrównać, od tamtej chwili mam z nimi ciągłe problemy.
Pierwsze wypełnienie wytrzymało ok. pół roku i wtedy wydawało mi się, że to jest bardzo krótki okres czasu ale niestety myliłem się :( teraz naprawiam te same zęby średnio 4-5 razy do roku, wypełnienie na jedynkach ciągle mi się łamie i zazwyczaj całe wypada , mam ładne wybielone zęby, a nie mogę się nawet uśmiechnąć bo od razu widać wyłamanie i widać że coś jest z nimi nie tak, bardzo uważam przy jedzeniu twardych rzeczy.
( czekolady, owoców) a mimo to cały czas mi się odłamuje.
Jestem już tym wszystkim zmęczony i rozdrażniony .
Nie mam już siły chodzić co 3 Mc. do dentysty, powtarzać proces od nowa i ciągle naprawiać te same zęby , a wypełnienia utwardzane światłem i tak mi się wyłamują, straciłem już nadzieję i zaczynam się lekko zrażać jeżeli chodzi o dentystów.
Miałem propozycje zrobienia koronki ale niestety zabiegi tego typu są dla mnie mnie hmm obrzydliwe i raczej nie zdecydowałbym się na takie coś ..., czy jest dla mnie jakakolwiek nadzieja , lub jakieś inne lepsze? wypełnienie, które nie będzie się co chwile odłamywać ?
Czy to jest moja wina czy wina dentysty że wypełnienie ciągle wypada i czy podczas usuwania skazy na zębie faktycznie końcówka może się złamać ?
a może dentystka zrobiła to celowo żeby mieć klienta?
Bardzo proszę o poradę nie wiem już co mam robić.
zęby leczę w Anglii.

monthly_2017_02/gorne-jedynki-wypelnienie-ciagle-sie-lamie_4527.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam,
Polecam Panu, zwłaszcza jako osobie bardzo wyczulonej na punkcie własnych zębów wizytę u ortodonty, gdyż to prawdopodobnie wada zgryzu i nieprawidłowe kontakty zębowe stoją za opisywaną częstą utratą wypełnień. Oprócz tego, co zdążył już Pan zaobserwować, mogą wystąpić także inne konsekwencje niepodjęcia leczenia ortodontycznego - w tym także takie, które dostrzeże Pan dopiero po kilku-kilkunastu latach.
Z poważaniem
Łukasz Łużniak

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...