Forum Zdrowe zęby

Górne jedynki - wypełnienie ciągle się łamie :(

electrix18

electrix18

Witam mam problem z dwiema górnymi jedynkami, kilka lat temu zdecydowałem się na usunięcie cienkiej skazy
,, linii'' która biegła przez środek zęba z góry na dół, po skończonym zabiegu gdy spojrzałem w lusterko zauważyłem że obydwie końcówki jedynek od strony wewnętrznej stały się nierówne i się wyszczerbiły wyglądało to jak malutkie odłamanie, a ponieważ jestem bardzo wyczulony na punkcie moich zębów i ich wyglądu, stwierdziliśmy z dentystką że założymy małe wypełnienie żeby je ładnie wyrównać, od tamtej chwili mam z nimi ciągłe problemy.
Pierwsze wypełnienie wytrzymało ok. pół roku i wtedy wydawało mi się, że to jest bardzo krótki okres czasu ale niestety myliłem się :( teraz naprawiam te same zęby średnio 4-5 razy do roku, wypełnienie na jedynkach ciągle mi się łamie i zazwyczaj całe wypada , mam ładne wybielone zęby, a nie mogę się nawet uśmiechnąć bo od razu widać wyłamanie i widać że coś jest z nimi nie tak, bardzo uważam przy jedzeniu twardych rzeczy.
( czekolady, owoców) a mimo to cały czas mi się odłamuje.
Jestem już tym wszystkim zmęczony i rozdrażniony .
Nie mam już siły chodzić co 3 Mc. do dentysty, powtarzać proces od nowa i ciągle naprawiać te same zęby , a wypełnienia utwardzane światłem i tak mi się wyłamują, straciłem już nadzieję i zaczynam się lekko zrażać jeżeli chodzi o dentystów.
Miałem propozycje zrobienia koronki ale niestety zabiegi tego typu są dla mnie mnie hmm obrzydliwe i raczej nie zdecydowałbym się na takie coś ..., czy jest dla mnie jakakolwiek nadzieja , lub jakieś inne lepsze? wypełnienie, które nie będzie się co chwile odłamywać ?
Czy to jest moja wina czy wina dentysty że wypełnienie ciągle wypada i czy podczas usuwania skazy na zębie faktycznie końcówka może się złamać ?
a może dentystka zrobiła to celowo żeby mieć klienta?
Bardzo proszę o poradę nie wiem już co mam robić.
zęby leczę w Anglii.

4783 electrix18 Mężczyzna, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. dent. Łukasz Łużniak

Lek. dent. Łukasz Łużniak

Odpowiedź eksperta

Witam,
Polecam Panu, zwłaszcza jako osobie bardzo wyczulonej na punkcie własnych zębów wizytę u ortodonty, gdyż to prawdopodobnie wada zgryzu i nieprawidłowe kontakty zębowe stoją za opisywaną częstą utratą wypełnień. Oprócz tego, co zdążył już Pan zaobserwować, mogą wystąpić także inne konsekwencje niepodjęcia leczenia ortodontycznego - w tym także takie, które dostrzeże Pan dopiero po kilku-kilkunastu latach.
Z poważaniem
Łukasz Łużniak

186007 lek-dent-lukasz-luzniak Mężczyzna, 32 lata, Świnoujście
~ga kk

~ga kk

Gdzie w Łodzi robią dobrze wypełnienie? Zależy mi na takim na całe życie już, bo mam trojkę już tak rozwierconą, że szkoda gadać.

~Adam L

~Adam L

Jak się brzydzisz koronek to czekaj niech ci całkiem wylecą. A spróbuj w Bangladeszu lub Etiopii

~mar.mar

~mar.mar

ja miałam spore wypełnienie robione w gabinecie Ortoprotex na Przybyszewskiego w Łodzi. Utwardzone i wygląda jak ząb ze szkliwem. Zupełnie nie można odróżnić gdzie ząb a gdzie wypełnienie jest :)