Forum Zdrowe zęby

Gdzie dostać skierowanie na ekstrakcję zębów?

~b...m

~b...m

Dzień dobry, Chcę założyć aparat ortodontyczny i ortodonta powiedział, że muszę usunąć ósemki bo krzywią mi one zęby. Są one niewyrośnięte dlatego potrzebny jest chirurg. Chciałabym wykonać ten zabieg na kasę chorych ale zastanawiam się skąd dostać skierowanie. Chodzę prywatnie do dentysty, czy on może mi wystawić takie skierowanie? A jeśli nie on to lekarz rodzinny? Słyszałam wiele opinii i już sama nie wiem.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~magda38

~magda38

ja bym na twoim miejscu poszła prywatnie do chirurga szczękowego

~su per

~su per

Bardzo dobry chirurg szczękowy przyjmuje w gabinecie stomatologicznym Dream-Med. Ja miałam przeboje z ósemkami na szczęście trafiłam na odpowiedni fotel :)

~sisss

~sisss

Ja śmiało mogę polecić gabinet stomatologiczny Ortoprotex. Miałam u nich leczenie stomatologiczne + mocowane implanty. Wszystko zrobione ładnie, uśmiech jest estetyczny. Nie ma żadnych komplikacji, wszystko jest do siebie dopasowane i ładnie wygląda. Do tego jak robią kanałowe leczenie to robią raz a dobrze z wykorzystaniem technologi jakiej jest mikroskop. Doceniam ich za precyzyjność i piękny gabinet.

~JUUSTA

~JUUSTA

Skierowanie może wystawić zarówno stomatolog (podczas wizyty na NFZ) jak i internista. Sama brałam skierowanie dwukrotnie. Nie warto robić ekstrakcji prywatnie. Koszt takiego zabiegu waha się pomiędzy 600-1200 zł za ząb, a to samo zrobi ci chirurg w ramach funduszu za standardowym znieczuleniem lub znieczuleniem z dopłatą około 30 zł. Musisz jednak poszukać dobrego gabinetu, gdzie kolejki nie przekraczają dwóch miesięcy oczekiwania na zabieg.

~ania22a

~ania22a

ja miałam robiony ząb po poprzednim stomatologu. Jakaś masakra, bo podobno nie doczyściła jak trzeba i miałam problemy z tego tytułu. Jedno wam powiem niektórzy dentyści to paprochy.