Skocz do zawartości
Forum

Jaki jest koszt usunięciu ósemek pod znieczuleniem ogólnym?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i dentystka powiedziała mi, że muszą zostać wyrwane moje 4 ósemki. Jestem ciekawa, ile będzie kosztować ten zabieg w znieczuleniu ogólnym najlepiej 4 zęby na raz, poniewsz bardzo boję się bólu i taka decyzja byłaby najlepsza dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Gość krystyn4

Nie jestem stomatologiem, jednak z doświadczenia wiem, że usunięcie wszystkich ósemek naraz jest raczej niemożliwe. Nie wiadomo, jaka będzie reakcja organizmu, zresztą musisz jakoś jeść - a z ranami i szwami po obu stronach jamy ustnej raczej trudno będzie cokolwiek gryźć (zwłaszcza jeżeli chodzi o dolne ósemki, które z reguły znosi się gorzej).
Jeżeli zaś chodzi o znieczulenie ogólne - naprawdę odradzam! Mam ogromną dentofobię i panikuję przed zwykłym borowaniem, a usunięcie ósemki (które przeszłam pięć dni temu) przy miejscowym znieczuleniu było dla mnie CAŁKOWICIE bezbolesne. Wzięłam tylko jakieś lepsze za 30 zł, ponieważ robiłam na NFZ, ale naprawdę nie czułam nic.
Narkoza nic Ci nie da (oprócz wyszczuplenia portfela, bo kosztuje koło tysiąca złotych), a "największy" ból (chociaż wcale nie musi być duży) i tak występuje w ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu. Nie mówiąc już o tym, że jest to poważna ingerencja, a zwykłe znieczulenie bez żadnych powikłań ustąpi po kilku godzinach.
Sam zabieg trwa zresztą koło dziesięciu minut, więcej jest strachu niż samej roboty. Poczytaj opinie o lekarzach z Twojego miasta i nie bój się, bo to naprawdę nic strasznego - uwierz mi na słowo :)

Odnośnik do komentarza

Raczej nie robi się takiego zabiegu, chyba że osoba jest niepełnosprawna lub ma inne zaburzenia. U każdej innej osoby jest to robione ze znieczuleniem miejscowym. Bólu boi się każdy.. I nikt nie usunie 4 ósemek na raz. Trzeba czekać co najmniej tydzień między jedną ekstrakcją a drugą. Ja właśnie doszłam do siebie po usunięciu dolnej ósemki - bolało przez tydzień, ale dostałam silne leki przeciwbólowe i dałam radę. Po 3 dniach dałam już radę jeść normalne posiłki - tylko bardzo drobno kroiłam, bo bolało mnie przy gryzieniu. Samo usuwanie nie boli - znieczulenie świetnie działa i nic nie czuć. Ból pojawia się, kiedy znieczulenie przestaje działać - ja natychmiast po wyjściu z gabinetu wzięłam leki przeciwbólowe. Zimne okłady pomagają na opuchliznę i siniak też nie będzie za duży i szybko zniknie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...