Forum Zdrowe zęby

Do którego roku życia się dostaje refundowany aparat na zęby?

~a...m

~a...m

Do którego roku życia się dostaje refundowany aparat na zęby (stały)? I czy wogóle coś takiego jest?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

wroc-bea

wroc-bea

Przy wadzie zgryzu do 12 lat aparat ruchomy jednoszczękowy lub dwuszczękowy. A stały tylko dla dzieci z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki.

--

Dobry lekarz, stomatolog to tylko zawód czy pasja i powołanie?

177038 wroc-bea Kobieta, 38 lat, Wrocław
~sing

~sing

takie rzeczy powinny być leczone na NFZ moim zdaniem. Ja na szczęście miałam fundusze i mam teraz piękny zgryz w porównaniu do tego co miałam. Chwała technologi, że można coś z tym robić. W razie czego polecam moją ortodonę z Ortoprotex z Łodzi.

~magda227

~magda227

Najlepiej wyposażone są jednak gabinety stomatologiczne prywatne.

~hania556

~hania556

no niestety trzeba zapłacić, ale chyba warto jednak trafić do dobrego gabinetu dobrze wyposażonego, gdzie starają się o pacjenta dobro

~roberta par

~roberta par

lepiej moim zdaniem iść prywatnie na wizytę, w końcu to zęby.

~mama.gabrysia

~mama.gabrysia

Z tego co patrzyłam teraz na stronę NFZ, to "Aparat ortodontyczny ruchomy do 12 roku życia jest bezpłatny i placówki nie mogą pobierać za niego żadnych opłat ani dopłat. NFZ nie refunduje aparatów stałych.". Ja moje dziecko od razu zabrałam do prywatnego ortodonty, ale było za wcześnie na leczenie. Teraz już można założyć aparat stały i w ten sposób leczmy ząbki. Chodzimy prywatnie do centrum ortodontycznego Rock Your Smile do dr Chruściel, zależało mi aby trafić do dobrego specjalisty, ale też otrzymać plan leczenia i wiedzieć dokładnie, ile potrwa i ile będzie kosztowało.