Forum Zdrowe zęby

Krwawienie po zdjęciu aparatu ortodontycznego

~k...m

~k...m

Witam, Kilka dni temu mialam zdjęty aparat, a co się z tym wiąże odkamieniane, wyczyszczone zęby. Niestety od tego dnia moje dziąsła, gdy je szczotkuję prawie każde miejsce krwawi i oczywiście boli. Nawet miękka szczoteczka nie pomaga i nie mogę nawet dotknąć nią zębów, bo moje dziąsła natychmiast zaczynają krwawić. Dodam jeszcze, że przez noszenie aparatu zaczęły lekko narastać na zęby. Można coś z tym zrobić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ZofiaMagdalena

ZofiaMagdalena

prawdopodobnie masz stan zapalny na dziąsłach koniecznie zmien pastę do zębów na leczniczą dostępną w aptekach sensodyne na wrażliwe zęby bądz parodontax , elmex zielony, albo płyn do plukania jamy ustnej na stany zapalne eludril ale stosowac go mozna tylko 2 tygodnie potem przerwa. i dbaj o higiene jamy ustnej czesto szczoteczkuj i masuj dziasla jak krwawia to nic sie nie dzieje musisz masowac te dziasla miekka szczoteczka nie boj sie, a to ze nachodza na zeby to normalne przy stanie zapalnym dziasla puchna :)

176357 zofiamagdalena Kobieta, 25 lat, Kraków
~linka_a

~linka_a

a co ci zalecił ortodonta? Ja zawsze z każdym problemem wracam do mojego, więc to samo polecam tobie zrobić.