Skocz do zawartości
Forum

Ekstrakcja dolnego zęba


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Strasznie boję się dentysty, a mam do usunięcia dolną siódemkę.Więc bede miała ją usuwaną w narkozie za pare dni, ale i tak sie strasznie boję, że coś poczuję i wbijania wenflonu.Niewiem czy sie nie wycofam a ząb jest skruszony i dziennie lekko boli.Proszę o rady jak pokonać strach.

Odnośnik do komentarza

Po co się tak bać ;) ja tez miałam usuwane zęby i to nie w narkozie a w znieczuleniu miejscowym ;) miałam usuwane : dolna szóstka , potem górna lewa szóstka , a jakieś 9 miesięcy póxniej dolną lewą ósemkę , która była zatrzymana całkowice ( rosła w kości , więc wymagała operacyjnego usunięcia wiertłem stomatologicznym z kości ) i żyje ;) nie bać sie . fakt dużo zalezy od podejścia lekarza do pacjenta , Ja akurat lekarzy ze Stomatologii Cichoń w Krakowie , bardzo sobie chwalę .zabiegi wykonane bardzo dobrze , nigdy nie miałam żadnych komplikacji

Odnośnik do komentarza

Nie ma się czego bać ;) jeszcze tym bardziej jak masz w narkozie ;) Ja również miałąm usuwana szóstke w stomatologii cichoń i zab został dobrze usunięty ;) szybko zrobił sie skrzep . Potem juz oczywiście była odpowiednia pielęgnacja i przyszłam pare dni później na wizytę kontrolną czy wszytsko dobrze sie goi . własciwie to ekstrakcji zeba nie ma co się bać ;) fakt , zęba powinien usunąć na prawde dobry chirurg stomatolog .Potem dużo zalezy od nas samych jak rana się będzie goić .Musimy pamiętac by nie wypłukać skrzepu !

Odnośnik do komentarza

jak masz zaufanie do lekarza, który ma doświadczenie to będzie wszystko ok. Nic się nie martw. Ja swojego stomatologa szukałam bardzo długo, ale teraz jak coś to mogę nawet poddać się narkozie i wiem, że będę miała zrobione wszystko na najwyższym poziomie w pełnym komforcie. W razie czego polecam najlepszy moim zdaniem gabinet Ortoprotex.

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszlony

Nie ma się czego bać, tym bardziej, że już pobolewa. Pozniej będzie tylko gorzej!
Ja też miałam usuniętą dolną ósemkę. Bólu sie nie czuje, dostajesz zastrzyk i osobiscie tego sie bałam najbardziej bo nigdy nie miałam znieczulenia.
Będziesz tylko słyszała ogłos łamanej/miażdzonej kości zebowej ale to nie boli. Potem założy Ci szwy (tez nie boli) po kilku dniach zdejmie i z głowy!

Odnośnik do komentarza

Ja nic nie słyszałam zadnej łamanej kości. No może trochę... Do przyjemnych rzeczy usuwanie nie należy, ale fakt nic się kompletnie nie czuje. Potem po zejściu znieczulenia pojawia się ból troche . Trzeba bardzo uważać na skrzep by go nie wypłukać, Potem na skrzepie zrobi się szarawy nalot i jest oznaka, ze zaczyna się proces gojenia.Ja miałam usuwane 3 zęby w Stomatologii Cichoń, była to dolna szóstka, górna szóstka oraz dolna ósemka zatrzymana całkowicie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja usuwałam dolną zatrzymaną ósemkę w znieczuleniu i wcale nie było strasznie. Jeśli masz dobrego chirurga, na pewno pójdzie sprawnie. Ja bym się nie zdecydowała na narkozę, to zdecydowanie bardziej obciążające niż sam zabieg. Moją ósemkę usuwał super chirurg, dr Jakubowski z http://dentsm.pl, trwało to dosłownie kilka minut.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...