Skocz do zawartości
Forum

Czy aparat ruchomy mi jeszcze pomoże?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnego doświadczenia wiem, że leczenie wad zgryzu aparatem ruchomym zajmuje o wiele więcej czasu, także musiałabyś uzbroić się w cierpliwość. Ja jej nie miałam i zdecydowałam się po pewnym czasie na apartat stały - nie żałuję. Efekt jest wart swojej ceny :) Jednak w Twoim przypadku warto skonsultować się z ortodontą, może wada jest tak mała, że aparat ruchomy będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz skrygować swój zgryz to po prostu idź do dobrego, poleconego przez kogoś bliskiego ortodonty, który pomoże ci podjąć decyzje i podpowie jakie w twoim przypadku jest najlepsze rozwiązanie. Ja chodziłam do pani doktor z Przybyszewskiego 12 w Łódzi do gabinetu Ortoprotex a konkretnie do dr Ślusiewicz, która przedstawiła mi harmonogram leczenia, dostępne typy aparatów, przedstawiła wady i zalety każdego z nich oraz półkę cenową. To było dla mnie bardzo profesjonalne i wszystko było jasne od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Gość pływaczka87

Aparat ruchomy stosuje się u dzieci, u dorosłych z tego co się orientuję - aparat stały. Na pewno klucz do sukcesu to wizyta u dobrego ortodonty, osobom z Warszawy mogę polecić swoją panią dr Krakowiak - świetna jest, moje leczenie nabiera rumieńców, są już pierwsze efekty, a pani dr nad wszystkim czujnie sprawuje pieczę. Dobry ortodonta zaproponuje Ci leczenie, rozpisze plan, omówi opcje i przede wszystkim wskaże, co będzie skuteczne w Twoim przypadku. Jak ktoś nie jest ortodontą, to raczej nie odpowie ze 100% pewnością :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.01.2019 o 21:59, Gość pływaczka87 napisał:

Aparat ruchomy stosuje się u dzieci, u dorosłych z tego co się orientuję - aparat stały. Na pewno klucz do sukcesu to wizyta u dobrego ortodonty, osobom mogę polecić http://www.ortodontatorun.pl/aktualnosci-blog/ - świetna jest, moje leczenie nabiera rumieńców, są już pierwsze efekty, a pani dr nad wszystkim czujnie sprawuje pieczę. Dobry ortodonta zaproponuje Ci leczenie, rozpisze plan, omówi opcje i przede wszystkim wskaże, co będzie skuteczne w Twoim przypadku. Jak ktoś nie jest ortodontą, to raczej nie odpowie ze 100% pewnością ?

Dziękuję za pełne wyjaśnienie sprawy, teraz rozumiem, co wazne!

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2017 o 13:03, karolina.krakowiak napisał:

Z własnego doświadczenia wiem, że leczenie wad zgryzu aparatem ruchomym zajmuje o wiele więcej czasu, także musiałabyś uzbroić się w cierpliwość. Ja jej nie miałam i zdecydowałam się po pewnym czasie na apartat stały - nie żałuję. Efekt jest wart swojej ceny :) Jednak w Twoim przypadku warto skonsultować się z ortodontą, może wada jest tak mała, że aparat ruchomy będzie wystarczający. http://www.dentysta-torun.pl/uslugi/ortodoncja/

A te ruchome to nie są przypadkiem dla dzieci?

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.01.2019 o 15:14, Gość ZZAA napisał:

Jeśli chcesz skrygować swój zgryz to po prostu idź do dobrego, poleconego przez kogoś bliskiego ortodonty, który pomoże ci podjąć decyzje i podpowie jakie w twoim przypadku jest najlepsze rozwiązanie. Ja chodziłam do pani doktor z Przybyszewskiego 12 w Łódzi do gabinetu Ortoprotex a konkretnie do dr Ślusiewicz, która przedstawiła mi harmonogram leczenia, dostępne typy aparatów, przedstawiła wady i zalety każdego z nich oraz półkę cenową. To było dla mnie bardzo profesjonalne i wszystko było jasne od samego początku. http://dentysta-torun.com/czy-kupic-aparat-na-zeby-dla-dziecka/

Też tam byłem, znajomi mi polecili

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak ktoś napisał, aparat ruchomy czy inaczej wyjmowany, jest dedykowany dzieciom, nie dorosłym. Nam bardziej zalecany jest aparat stały. Co do gabinetów, to wiem, że tutaj https://ortodontica.pl/ jest dość duży wybór, bo można mieć aprat stały incognito, który zakładany jest od strony języka i niewidoczny jest dla innych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...