Skocz do zawartości
Forum

opuchnięte dziąsła


Gość margos0604

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej zgłoś się do lekarza stomatologa! Takich dolegliwości nie należy bagatelizować. Prawdopodobnie wdał się stan zapalny, a nie leczony może spowodować dużo złego... Póki co radziłabym złagodzić to nieprzyjemne uczucie jakimś łagodnym płynem do płukania. Może ktoś Ci coś poleci? Ja osobiście odpukać ale nic takiego stosować jeszcze nie musiałam ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też myślę że wizyta u lekarza jest niezbędna, a do tego jakiś płyny , ale tylko z apteki. Mi kiedyś lekarz polecił taki płyn, ale to było parę lat temu i nie bardzo pamiętam nazwę, jakoś giniwal, czy gingiwal, jakoś tak. Ale był dobry. No a resztę zrobił lekarz, bo bez niego ani rusz. :)

Odnośnik do komentarza

Najlepiej sprawdź u dentysty co jest przyczyną. Może masz zapalenie dziąseł?
Wymień szczoteczkę na bardzo miękką i sprawdź czy poprawnie myjesz zęby.
Możesz płukać jamę ustną schłodzonym naparem z szałwii czy rumianku. Pomoże też smarowanie dziąseł 2 lub 3 razy dziennie sacholem - żelem.

Dobry lekarz, stomatolog to tylko zawód czy pasja i powołanie?

Odnośnik do komentarza
Gość marysiaszok

Swego czasu zmagałam się bardzo często z problemami z dziąsłami i ogólnie z całą jamą ustną, na szczęście udało mi się nieco je złagodzić. Z całą pewnością musisz przemyśleć swoją higienę jamy ustnej, zaczynając już od szczotkowania zębów, czy robisz to odpowiednio? Czy aby na pewno wystarczająco często wymieniasz szczoteczkę? Czy pasta, której używasz jest odpowiednia? Ja dodatkowo zaczęłam stosować taki oto płyn do płukania jamy ustnej https://forum.szafa.pl/42/6377598/domowe-sposoby-na-zapalenie-dziasel,7.html#msg-8167689 , działa naprawdę kojąco na dziąsła

Odnośnik do komentarza
Gość basiaklich

Wiesz co, ja przetestowałam naprawdę wiele różnego rodzaju płynów do płukania ust i w sumie ten jeden mogę Ci z czystym sumieniem polecić: https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-gum-therapy szczerze powiem, że powinien Ci pomóc na problemy z dziąsłami, sama miałam swego czasu podobny problem do Twojego, choć troszkę z własnej winy i ten płyn niezwykle mi pomógł, stąd też moje gorące polecenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...