Forum Zdrowe zęby

Koszt aparatu ortodontycznego

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~poczta1

~poczta1

ojj to wszystko zależy od gabinetu i od tego jaki wybierasz sobie aparat ortodontyczny , czy np metalowy stały , czy kompozytowy czy jeszcze tam jakiś szafirowy bądź inny jeszcze lepszy. w tym momencie np w gabinecie stomatologia cichoń w krakowie , gdzie mieszkam zresztą , to tutaj ceny wahaja się od 1800 do 4500 zł. ceny tuaj jak na prywanty gabinet sa bardzo przystępne ,a czas oczekiwania na wizyte krótki.

~Hanaaa

~Hanaaa

Aparat to pikuś. Późniejsze koszty leczenia są gorsze. Ja mam założony zwykły 1500 zł na jeden łuk, górny. Leczę się już rok i 7 miesięcy. Wizyta co miesiąc 150 zł.

~anna_sy

~anna_sy

Skonsultuj to u mojego ortodonty, którego mogę polecić z Łodzi dr Ślusiewicz bardzo dobry ortodonta. Ja przeszłam proces leczenia i moje dwie znajome i wszystko przebiegło bardzo fajnie poza pierwszym miesiącem leczenia, ale to wiadomo :)

~KasiaRiedel

~KasiaRiedel

wszytsko zalezy jaki to jest aparat , czy to jest stały , czy ruchomy itd . Sama też szukałam i bo mam krzywy zgryz na dole . I znalazłam cennik z gabinetu do którego chodzę

~Ula Pionek

~Ula Pionek

Na NFZ masz możliwość założenia aparatu tylko wyłącznie do 12 roku życia. Potem już tylko się płaci. A robisz jeden łuk czy góra dół ? Np w centrum demed na urysnowie za jeden łuk ceny zaczynają się od 2000 zł . Zreszta tu masz link to zbacz sobie ceny. Na pewno są bardziej przystępne niż w wielu innych gabinetach https://ursynow.centrumdemed.pl/ceny/

~pocztaa

~pocztaa

Na NFZ to chyba do 13 r.ż. tylko można. Aparat to droga sprawa. Ja swój zakładałam jakieś dwa lata temu i ceny mnie trochę przerosły. Zdecydowałam się na dental care w Tychach, bo tam mają możliwość rozłożenia na raty, ale i tak poza samym aparatem trzeba też liczyć koszty wizyt!

~alina90

~alina90

Dokładnie jak piszą osoby powyżej - na koszt wpływa wiele czynników. Rodzaj aparatu, miasto, prestiż i doświadczenie personelu. Ja osobiście polecam wybierać takie miejsca, gdzie z góry wiadomo, jaki będzie koszt leczenia, bo inaczej można się rozczarować, gdy po dwóch latach noszenia aparatu okazuje się, że jeszcze "pół roku" itp. Ja wybrałam klinikę Rock Your Smile właśnie z uwagi na przejrzyste stawianie sprawy, określono mi koszty i czas leczenia. Oczywiście na wpływ tej kliniki miała też miejsce renoma miejsca - mają świetnych lekarzy i wielu zadowolonych pacjentów :) Teraz mają promocję, że jak zrobisz do końca lutego diagnostykę (nie płaci się za nią), to dostajesz rabat na leczenie ortodontyczne w wys. 15%. :)