Skocz do zawartości
Forum

Czy leczenie kanałowe boli?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kurnik33

Polecam Ci sprawdzić sobie leczenie kanałowe pod mikroskopem - np. w Fabdencie, ja tam robiłam http://www.fabdent.pl/uslugi/endodoncja/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem. Nic a nic nie bolało, do tego zabieg wykonany bardzo precyzyjnie. Przez lata ten zabieg naprawdę przeszedł dużą zmianę i już nie jest taki nieprzyjemny, jak to się pamięta sprzed dekady :)

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia1012

leczenie kanałowe nie boli o ile trafisz do dobrego specjalisty. ja miałam to szczęście ze trafiłam do pani Basi Czopik. Szybko i bezboleśnie a do tego w milej atmosferze. A umówiłam się z dnia na dzień z powodu bólu. jakby co pani Basia przyjmuje w Scandinavian Clinic przy rynku w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Gość basia871112

Ja robiłam leczenie kanałowe pod mikroskopem w klinice Luxdentica w Krakowie, nic mnie nie bolało :) Zabieg wykonywał dr Michał Lenik, który z tego co wiem specjalizuje się właśnie w tym rodzaju leczenia. Teraz warto wybrać lekarza, który w danym obszarze jest specjalistą, już skończyły się te czasy, że jedna osoba robiła wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Gość minkaaa

Nie boli, jeśli lekarz jest delikatny. Ja robiłam u dr Plucińskiego w dental care tychy i uprzedził mnie, ze może boleć jak zejdzie znieczulenie, ale sam zabieg (pod znieczuleniem oczywiście) przebiegł bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Gość gabaa222s

Jeżeli trafi się ktoś z Lublina lub okolic, to mam całkiem niezły gabinet, który z czystym sumieniem mogę polecić - Dental przy ul. Lwowskiej. Pierwszy raz poszłam z mamą, lecz już ponad 3 lata chodzę sama. Super podejście do pacjenta, zawsze czysto i sterylnie, a ceny konkurencyjne. Jak dla mnie - zasłużone 5 na 5

Odnośnik do komentarza
Gość marysia79

Ja leczyłam ostatnio dwa zęby kanałowo, w klinice Luxdentica w Krakowie. Leczenie pod mikroskopem, teraz lepsze gabinety mają to w ofercie. Mnie ten zabieg uratował oba zęby, które w dwóch poprzednich gabinetach chciano mi usunąć. Zabieg wykonywała pani dr Joanna Ciągło, bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza

Lepiej wyleczyć kanałowo niż czekać na to aż ząb całkowicie się popsuje oraz wypadnie.... A niestety do tego może dojść. Potem pozostaje jedynie implant a jest to o wiele większy wydatek niż wczesniejsze wyleczenie. Obecnie są tak dobre metody znieczuleń w gabinetach stomatologicznych, że naprawdę nic nie musicie czuć podczas leczenia. Poza tym jest możliwość wykonania leczenia kanałowego w jednym dniu.

Ze swojej strony mogę polecić ten gabinet stomatologiczny w Krakowie. Chodzę tam regularnie i jestem osobisćie bardzo zadowolona z efektów leczenia.

Odnośnik do komentarza

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie ponieważ stomatologia jest na dzień dzisiejszy bardzo rozwinięta i mogłoby się wydawać, że jednak nie powinno boleć. Nadale jednak zdarzają się przypadki, gdzie ludzie twierdzą, że już nie chcą nigdy leczenia kanałowego.
W każdym razie jestem zdania, że warto wybrać odpowiedni gabinet z dobrymi opiniami. Ja tak znalazłem SteczkoDentysta.pl i nie myślę o zmianie specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja4111

Fakt - leczenie kanałowe to nic przyjemnego. Mimo wszystko nie uważam aby był to ból, którego nie da się przeżyć. Weź pod uwagę, że nikt nie wykonuje tego bez znieczulenia. Skoro taka panikara jak ja dała radę - to Ty tym bardziej. Miałam je robione w Dentalu na Lwowskiej. Każdemu z Lublina i okolic stanowczo polecam. Najlepszy gabinet w jakim byłam do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Gość adwork.professional

Stomatolog Świdnica w Klinice Medycyny Estetycznej Dent & Beauty!

W priorytecie u stomatologów w Świdnicy, którzy pracują w Dent & Beauty, jest profilaknyka, zapobieganie chorobom jamy ustnej.

Jak wygląda profilaktyka u stomatologa w Świdnicy w Klinice Medycyny Estetycznej Dent & Beauty.

• Pierwszy krok to zapobieganie próchnicy zębów;
• Drugi – chorobom przyzębia;
• Trzeci – wadom grzyzia;
W jaki sposób jest wykonywana profilaktyka?
• regularne usuwanie płytki bakteryjnej;
• usuwanie kamienia nazębnego.
Skaling jest pierwszorzędnym zabiegiem aby mieć zdrowymi jamę ustną i cały organizm.

Strona: dentandbeauty.pl

Odnośnik do komentarza

Może i prawdą jest, że to, czy boli zależy indywidualnie od organizmu ale też wydaje mi się, że trochę od tego, do jakiego dentysty trafimy. Ja mam to szczęście, że od lat chodzę do Krainy uśmiechu i tam też miałam robione kanałowe, nie było żadnych problemów wszystko było bezbolesne.

Odnośnik do komentarza

Jest to obecnie jeden wielki mit przekazywany sobie przez wiele osób. Leczenie stomatologiczne kanałowe przy obecnych metodach znieczuleń jest totalnie bezbolesne.

W niektórych przypadkach leczenie takie mozna wykonać już na jednej wizycie!

https://studiose.med.pl/ Studio Stomatologii Estetycznej SE+
ul.Batorego 6/2 31-135 Kraków
NIP: 6761488900 tel.: 12 633 20 38
e-mail: rejestracja@studiose.med.pl

Odnośnik do komentarza

Ostatnio przez przypadek, dosłownie z drogi , trafiłam do kliniki dentystycznej na placu Szczepańskim w Krakowie, z bolącym zębem, było mi już obojętne gdzie, byleby mi ktoś pomógł bo tak bolało. I to był najszczęśliwszy przypadek w moim życiu :) Wtedy obsłużył mnie dr Maciej Lepszy i właśnie leczenie kanałowe. ZERO bólu, po prostu nie wierzyłam że tak się da!!! Od tej pory tylko tam chodzić będę. Mega nowoczesna klinika dentystyczna, widać że wszystko dopięte na ostatni guzik, obsługa prze miła, po prostu czułam się tam bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza

Ja także muszę się zapisać na leczenie kanałowe i zastanawiam się gdzie będzie je najlepiej Wykonac. Znajomy niedawno polecił mi klinikę Medykus i z tego co mówił to na prawdę nieźle sie tam na takich zabiegach znaja. Poiwedzcie mi co wy o tym sądzicie? Ktoś z was był może w tejklinice i może mi coś więcej na ich temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Ja leczyłam w Krakowie w klinice Luxdentica. Nic mnie nie bolało. Aż byłam zaskoczona, bo kilkanaście lat temu miałam leczenie kanałowe i wtedy naprawdę wyglądało to inaczej. Stomatologia dynamicznie się rozwija, więc warto z tego korzystać :) A klinikę Luxdentica mogę szczerze polecić, są najlepsi w mieście :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...